Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Evaldo Petrausko treneris Vladimiras Bajevas apie teisėjavimą: „Jei man lieptų, aš prisikabinčiau nors ir prie stulpo“

Evaldas Petrauskas ir Domenico Valentino
„Scanpix“ nuotr. / Evaldas Petrauskas ir Domenico Valentino
Šaltinis: specialiai 15min.lt iš Londono
0
A A

„Vyriausiasis varžybų teisėjas yra italas, o tuo viskas ir pasakyta“, – teisėjavimu prieš Evaldą Petrauską olimpiados ketvirtfinalyje nesistebėjo Lietuvos bokso rinktinės vyriausiasis treneris Vladimiras Bajevas.

Du įspėjimus „už nieką“ iš Maroko ringo teisėjo gavęs Lietuvos boksininkas buvo per žingsnį nuo diskvalifikacijos, tačiau atlaikė ne tik arbitrų antpuolį, bet ir tituluoto italo Domenico Valentino smūgius – 16:14 (6:5, 6:4, 4:5).

Mažiausiai bronzos medalį šia pergale užsitikrinusio E.Petrausko pergalė būtų dar akivaizdesnė, jei ne keturi už įspėjimus atimti taškai ir keistas teisėjų skaičiavimas.

Pirmajame raunde, kai lietuvis talžė varžovą, teisėjas iš Kazachstano įžvelgė aiškią mūsiškio persvarą 11:2, tačiau arbitras iš Didžiosios Britanijos – pranašumą 6:5 kažkodėl skyrė italui.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vladimiras Bajevas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vladimiras Bajevas

„Jei aš būčiau ringo teisėju, galėčiau padaryti bet ką, ir jei man lieptų, aš prisikabinčiau nors ir prie stulpo. Taip ir čia – du įspėjimai Evaldui buvo už nieką, o po trečio jis būtų diskvalifikuotas“, – žodžių į vatą nevyniojo V.Bajevas.

„Kad ir kaip būtų, dėl to pergalė dabar yra tik dar brangesnė ir saldesnė“, – pridūrė treneris, dar prieš ketvirtfinalį pažadėjęs, kad įveikęs patyrusio italo barjerą E.Petrauskas pateks ir į finalą.

Dėl galimybės kautis dėl olimpinio aukso olimpiados pusfinalyje lietuvis penktadienį pirštines surems su Soonchulu Hanu iš Pietų Korėjos.

– Kodėl teisėjai taip skirtingai skaičiavo taškus? – žurnalistai paklausė V.Bajevo.

– Todėl, kad vyriausiasis šių varžybų teisėjas yra italas, o tuo viskas ir pasakyta. Ypač daug įtakos turi ringo teisėjas. Jei aš juo būčiau, galėčiau padaryti bet ką, ir jei man lieptų, aš prisikabinčiau nors ir prie stulpo. Taip ir čia – du įspėjimai Evaldui buvo už nieką, o po trečio jis būtų diskvalifikuotas.

Net du įspėjimai yra labai pavojinga. Atimti keturi taškai, po du už įspėjimą, boksui yra labai daug. Pirmajame raunde įspėjimą jis gavo už nieką, bet vis vien laimėjo raundą vienu tašku. Daug taškų E.Petrauskui dar ir neužrašė.

Teisėjai irgi turi reitingus. Yra dar ir kiti dalykai, bet nesakysiu... Kaip bebūtų, dėl to pergalė dabar yra tik dar brangesnė ir saldesnė.

– Ką jums reiškia šis E.Petrausko medalis?

– Labai juo džiaugiuosi, nes tai pirmasis olimpinis bokso medalis Lietuvai po 40 metų pertraukos. Paskutiniai mūsų boksininkų medaliai buvo iškovoti Mechiko žaidynėse (1968 m., – aut. past.), kai sunkiasvoris Jonas Čepulis laimėjo sidabrą, o pussunkiame svoryje Danas Pozniakas - auksą.

Tai pirmasis olimpinis suaugusių medalis ir man, kaip treneriui. Nors ir turiu du olimpinius jaunimo čempionus, bet ten visgi yra ne tas lygis. Savo šaliai pelnyti medalį yra didelė garbė ir didelis džiaugsmas. Tai grąža už tą darbą, kurį mes padarėme.

– Ketvirtfinalyje taktika buvo ta pati, kaip ir anksčiau – artima kova?

– Taip, bet ji buvo dar griežtesnė. Italas yra labai patyręs boksininkas. Dviejų olimpiadų prizininkas, pasaulio ir Europos čempionas, kelis kartus prizininkas. Tačiau jis kažkodėl išsigando E.Petrausko. Arba pirmajame raunde keli Evaldo smūgiai jį sudrebino, arba jis pabandė boksuotis kita taktika, bet jam nepavyko.

Tuomet Evaldas pradėjo spausti, reiškia – nė žingsnio atgal. Visada būti prie varžovo ir boksuotis artimoje kovoje. Kai varžovas muša, mes turime kontratakuoti. Mes tai ir padarėme.

Jei turi tokį sportininką, kuris klauso ir vykdo, tai su juo gali kalnus nuversti, – sakė V.Bajevas.

– Ar buvo sunku E.Petrauską nuteikti psichologiškai? Juk jam tik 20 metų.

– Tarp savo auklėtinių aš dar niekada nemačiau žmogaus, kuris turėtų tokią valią, stiprią psichiką, kaip Evaldas. Jis moka klausytis, jį galima valdyti. Mes sėdime šalia ringo, aš rėkiu, o jis viską tai įvykdo.

Jei turi tokį sportininką, tai su juo gali kalnus nuversti. O psichologiškai jis yra labai stiprus. Prieš kovą su italu pasakiau tik tiek: „Aš tavimi tikiu.“ Jis man linktelėjo galvą ir viskas tuo baigėsi.

– Pusfinalyje laukia kova su aukštesniu už Evaldą Soonchulu Hanu. Kokios E.Petrausko galimybės?

– Bus sunkiau šiek tiek. Tačiau dar prieš ketvirtfinalį pasakiau, kad jei laimėsim prieš italą, tai pateksim ir į finalą. Jau šiek tiek trūksta jėgų, ypač tai matėsi trečiajame raunde su italu. Visgi Evaldas visą mėnesį turi mesti svorį. Įsivaizduokite – alkanas žmogus. Tačiau mes žadame nesustoti. Sieksime dar daugiau – dar aukštesnės prabos medalio.

Reuters/Scanpix nuotr./Evaldas Petrauskas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Evaldas Petrauskas ir Vladimiras Bajevas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min