Dabar populiaru
Premjera
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 11d. 21:43

Istoriniai olimpinių žaidynių kuriozai: „McDonald’s“ apsiskaičiavo ir prarado 300 mln. dolerių

"McDonald's" reklama
„Youtube“ nuotr. / „McDonald's“ reklama
Dar keletas istorinių olimpinių žaidynių kuriozų ir nevykusių olimpinių akcijų.

2004 metų Atėnų olimpinių žaidynių organizatoriai buvo paduoti į teismą paveldo bendruomenės. Ši pasipiktino, kad olimpiados talismanai Atėnė ir Phevosas (Apolono atitikmuo) „nežmoniškai įžeidė“ antikinę graikų kultūrą. Dr. Panas Marinis sakė, kad talismanai „tyčiojasi iš dvasiškų helenistinės civilizacijos vertybių nužemindami šventuosius, kurie buvo garbinami senovės Graikijoje.“

1988 metų žaidynėse Benas Johnsonas buvo diskvalifikuotas dėl dopingo vartojimo ir iš jo atimtas 100 metrų bėgimo rungties aukso medalis. Praėjus 11 metų pulkininkas Gadaffis pasamdė sportininką savo sūnaus treneriu, kuris siekė padaryti futbolininko karjerą Italijos lygoje. Pulkininko sūnus sugebėjo vieną kartą pasirodyti aikštėje po keitimo prieš įkliūnant dėl dopingo.

Tradicinis gyvų balandžio paleidimas į dangų olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje buvo nutrauktas po 1988 metų žaidynių Seule. Tuomet 10 balandžių pasirinko ne didingai nuskristi į dangų, o nutūpti ant olimpinio katilo krašto ir akimirksniu sudegė.

Prieš 1984 metų olimpines žaidynes Los Andžele „McDonald‘s“ paskelbė akciją „Kai Amerika laimi, laimi ir tu“. Klientams buvo išdalytos kortelės, kuriose paslėpti sporto renginiai, ir jie buvo informuoti, kad amerikiečių sportininkui laimėjus toje rungtyje bronzą jie gaus nemokamą „Coca Cola“ stiklinę, jei sidabrą laimės bulvyčių, už auksą pažadėjo „Big Mac“ mėsainį. Nelaimei, „McDonald‘s“ vadovai savo paskaičiavimus atliko pagal 1976 metų žaidynes, kuriose Amerika pelnė 94 medalius, iš kurių 34 aukso. Trylikai komunistinio bloko šalims boikotavus 1984 metų žaidynes, amerikiečiai susišlavė 174 medalius, iš kurių 83 aukso. Greito maisto restoranas patyrė 300 milijonų dolerių nuostolį.

VIDEO: McDonald's U.S. Wins, You Win commercial

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min