Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 10d. 23:27

Istoriniai olimpinių žaidynių kuriozai: už bronzą tautiečiai atsilygino kalėjimu

Olimpiniai medaliai
„Scanpix“ nuotr. / Olimpiniai medaliai

Jūsų dėmesiui dar keletas juokingų nesusipratimų iš olimpinių žaidynių istorijos.

Pirmasis olimpinių žaidynių talismanas buvo taksas Waldis 1972 metų žaidynėse Miunchene. Jis buvo vaizduojamas įvairių spalvų, išskyrus raudoną ir juodą, nes tai buvo hitlerinės Vokietijos spalvos.

Šiandieniniai sportininkai ruošdamiesi olimpinėms žaidynėms laikosi itin griežto mitybos plano. Senovės Graikijoje visi atletai prieš žaidynes valgydavo vien sūrį.

Nepaisant to, kad Etiopijos bėgikas Mirutsas Yifteris iškovojo bronzos medalį Miuncheno olimpinėse žaidynėse, grįžus namo jo laukė 3 mėnesiai kalėjimo. Tautiečiai buvo nusivylę, kad bėgikas 10 000 finale laimėjo tik bronzą. Pats M. Yifteris tvirtino, kad treneriai nepristatė jo laiku prie starto linijos. Etiopija boikotavo 1976 metų žaidynes, bet 1980 metais Maskvoje anksčiau nuvylęs sportininkas iškovojo 5 000 ir 10 000 metrų bėgimo aukso medalius.

Pirmą kartą olimpiados istorijoje Monrealio 1976 metų žaidynėse Rumunijos gimnastikos atstovė Nadia Comaneci surinko maksimalų balų skaičių – 10. Švieslentės nebuvo pasiruošusios tokiam puikiam rezultatui ir rodė, kad sportininkė surinko vos 1.0 balą.

Gimnastės pasirodymas:

VIDEO: Nadia Comaneci - 1976 Perfect 10 Bars

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min