Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 rugpjūčio 1d. 08:46

Jonathanas Ruddas apie Rūtą Meilutytę: iš vakarėlių ji grįžta anksti, nevalgo greito maisto ir turi keistą humoro jausmą

Rūta Meilutytė
Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr. / Rūta Meilutytė
„Tai dar ne pabaiga. Kai susėdome vakarieniauti, ji paėmė medalį į rankas ir pasakė: „Tai pirmasis“. Tokie žodžiai man, treneriui, yra puiki žinia. Tai puiki žinia Lietuvai, bet bloga likusiam plaukimo pasauliui“, – pasakojo Rūtos Meilutytės treneris Jonathanas Ruddas.

Olimpinę čempionę Plimute, Anglijoje, išugdęs specialistas giria auklėtinę ir tikina – ji ypatinga ne tik plaukimo takelyje.

„Jos charakteris – sudėtingas. Brandi ne pagal metus. Turi keistą humoro jausmą. Nuolat atsiunčia tokių beprotiškų vaizdų iš „Youtube“, net stebiuosi, kaip tokių randa. Jos juokeliai man primena „Monty Python” (britiško juodojo humoro trupė, – red. past.) humorą.

Bet ji yra labai susikoncentravusi į tai, ką daro. Ji gyvena plaukimu. Ji elgiasi kitaip nei dauguma bendraamžių. Eina į vakarėlius, bet grįžta anksti, kad galėtų laiku atsigulti. Niekada nevalgo greito maisto. 

Kai taip elgiasi penkiolikmetė, yra kažkas nepaprasto. Tai palengvina mano darbą. Galiu koncentruotis į treniruočių planavimą, nesibaimindamas, kaip ji gyvena savo gyvenimą.

Asm. arch. nuotr./Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė

Ji mėgaujasi gyvenimu, bet saugo save. Saugo savo kūną, todėl neužsiiminėja kitomis sportinėmis veiklomis. Laisvalaikiu ji žiūri televiziją, klausosi muzikos ir, žinoma, siuntinėja man tuos kvailus „Youtube“ vaizdelius“, – pasakojo J.Ruddas.

Taikysis į pasaulio rekordą

„Plimute mes dirbame kiek kitaip. Esame sukūrę kiek neįprastą treniruočių sistemą. Tai išlaiko jaunimo susidomėjimą ir motyvaciją“, – sako J.Ruddas.

Paklaustas, ar būtų R.Meilutytė tapusi olimpine čempione, jei prieš dvejus metus nebūtų išvykusi į Angliją, o pasilikusi Lietuvoje, J.Ruddas išlieka diplomatiškas: „Galbūt, kodėl gi ne? Bet to niekada nesužinosime.“

Pusfinalyje atplaukusi per 1 min. 5,21 sek. R.Meilutytė užfiksavo ketvirtą geriausią visų laikų moterų 100 m plaukimo krūtine rezultatą. Pasaulio rekordas – 1 min. 4,45 sek. – nuo 2009-ųjų priklauso amerikietei Jessicai Hardy. Ar R.Meilutytė pajėgi jį pagerinti?

„Viskas įmanoma. Kažkas gerino rekordus anksčiau, kodėl dabar to negalėtų daryti Rūta? Būtų nuostabu pagerinti rekordą, kuris pasiektas plaukiant tuomet, kai buvo leidžiami specialūs kostiumai.

Rūta net nežino, ką reiškia plaukti su specialiu kostiumu. Ji nėra jų bandžiusi. Jai nereikia galvoti, kad plaukimo takelyje gali padėti apranga. Ji išmokusi pasikliauti tik savo jėgomis“, – sakė treneris.

Tiesa, pasak J.Ruddo, rekordus geriausia gerinti mažiau svarbiose varžybose. 

„Ten, kur mažesnis spaudimas, ten, kur medalis nėra toks svarbus. Kai plauki olimpiados finale, rezultatas nėra svarbiausias. Tai – lenktynės, viena proga. Sekundės nėra svarbios, svarbu – aplenkti varžoves. Bet yra kitų varžybų, kuriose galima išsikelti tikslą pagerinti rekordą.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:37
17:27
02:58

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min