Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 5d. 21:39

Miesto išpardavimas parūpo Seimui

Piketuotojai buvo nusiteikę prieš valdžios planus privatizuoti miestui priklausančias įmones.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Piketas prie Vilniaus savivaldybės

Vilniaus vadovų iškelta miesto objektų privatizavimo idėja sulaukė atgarsių ir parlamente. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija Seime įregistravo siūlymą „sudaryti komisiją numatomo didžiosios dalies Vilniaus savivaldybei priklausančio turto privatizavimo aplinkybėms ištirti“.

Frakcija sostinės valdžios planuose įžvelgia korupcijos grėsmę ir pavojų visuomenės interesams. „Mūsų giliu įsitikinimu, tai, ką dabar daro ponas meras Vilius Navickas, kažkodėl teigdamas, kad būtų racionalu parduoti pastatą ir jį nuomotis, sunkiai dera su sveiku protu. Lygiai tas pats ir su visų įmonių akcijų pardavimu,“ – sakė Seimo tvarkiečių lyderis Valentinas Mazuronis, turėdamas omenyje ketinimą parduoti 74 mln. litų kainavusį pastatą, kuriame įsikūrusi savivaldybė, ir po to jį nuomotis. V.Navickas ne kartą tikino, jog pastato pardavimo konkursas bus skaidrus ir skelbė, jog miesto turto pardavimas – vienas iš efektyvių būdų skolų kamuojamai savivaldybei prasimanyti pinigų.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) narys, buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas mano, jog tvarkiečių iniciatyva kvepia populizmu: „neįmanoma tirti planų, įmanoma tirti tiktai veiksmus.“ Liberalų ir centro sąjungos, kurios atstovai priklauso sostinės valdančiajai koalicijai, narys sakė, jog Seimui kištis į savivaldybės darbą nėra „labai teisėta“, o tirti nusižengimus turi specialiosios tarnybos, Valstybės kontrolė ar savivaldybės kontrolė. Bet buvęs meras prisiminė, jog tokia praktika egzistuoja: prieš keletą metų parlamentinė komisija tyrė galimas korupcijos apraiškas savivaldybėje jo vadovavimo metu.

Kitas Seimo VVSK narys, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, kuriems priklauso ir sostinės meras, atstovas Evaldas Jurkevičius teigė, jog kol kas tyrimo komisiją kurti ankstoka. Esą pirmiausia sostinės valdžios viešai išsakyti planai turi virsti realybe – sprendimus dėl objektų pardavimo turi priimti miesto taryba. Tačiau politikas įsitikinęs, jog iš esmės tokia komisija galėtų atsirasti, mat, jo manymu, Seimo nariai per retai naudojasi savo teise vykdyti įvairiausių institucijų parlamentinę kontrolę. Anot E.Jurkevičiaus, jei komisijos tyrimo tikslas būtų tinkamas, o jos nariai – kompetentingi, jis pritartų jos įkūrimui, nepaisydamas ir to, kad yra V.Navicko partietis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min