2010 06 20

Dar viena sensacija futbolo čempionate: Italija neįveikė Naujosios Zelandijos (nuotraukos, statistika, komentarai)

Pasaulio čempionai italai Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiose planetos futbolo pirmenybėse lieka be pergalių. Ir antrosiose F grupės rungtynės Marcello Lippi auklėtiniams nepavyko įveikti varžovų - lygiosios 1:1 (1:1) su Naujosios Zelandijos rinktine.
Italų nusivylimas
Pasaulio čempionai italai lieka be pergalių / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Be šių rinktinių F grupėje dar žaidžia Slovakijos ir Paragvajaus nacionalinės vienuolikės. Sekmadienį vykusiose rungtynėse paragvajiečiai slovakus įveikė rezultatu 2:0 (1:0).

Taigi vienvalde F grupės lydere po dviejų turų tapo Paragvajaus rinktinė (4 tšk.). Antrąją-trečiąją vietas dalinasi pasaulio čempionė Italija (2 tšk.) ir Naujoji Zelandija (2 tšk.), o ketvirta - tokio rango varžybų debiutantė Slovakija (1 tšk.).

Daugiau naujienų iš pasaulio futbolo čempionato rasite paspaudę čia.

Pirmajame ture Italija ir Naujoji Zelandija sužaidė identiškais rezultatais – 1:1. Tiesa, iškovotas taškas rinktinių stovyklose buvo sutiktas priešingai. Naujosios Zelandijos futbolininkai šventė paskutinę mačo minutę išplėštas dramatiškas lygiąsias su slovakais, o pasaulio čempionų gerbėjai mače su Paragvajumi iš savo numylėtinių, be jokios abejonės, laukė daugiau.

Italijos ir Naujosios Zelandijos rungtynės vyksta 40,9 tūkst. sirgalių talpinančiame „Mbombela“ stadione Nelspruito mieste. Mačo arbitras – Carlosas Batresas iš Gvatemalos.

Rungtynes tiesiogiai stebėkite čia (TV)

Mačas prasidėjo aktyvesniais italų veiksmais, tačiau netikėtai pirmieji pasižymėjo Naujosios Zelandijos futbolininkai. Po baudos smūgio suklydo pasaulio čempionų kapitonas Fabio Cannavaro, neišmušęs kamuolio, ir tuo pasinaudojo Shane'as Smeltzas (7 min., 0:1).

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje italai puolė lyginti rezultatą, tačiau pasaulio čempionų atakoms trūko baigiamojo smūgio. 27 mačo minutę po klastingo Riccardo Montolivo Naujosios Zelandijos futbolininkus išgelbėjo tik virpstas.

Nesibaigiančios italų atakos vaisių davė 29 mačo minutę, kai Naujosios Zelandijos rinktinės baudos aikštelėje Tommy Smithas neleistinai sustabdė Daniele De Rossi. Teisėjas nedvejodamas padorė į 11 metrų žymą, o baudinį sėkmingai realizavo Vincenzo Iaquinta (29 min., 1:1).

Nepaisant visų italų pastangų, persverti rezultatą savo naudai iki pertraukos jiems nepavyko (1:1). Vos prasidėjus antrajam kėliniui pasaulio čempionai puolė mušti antrą mačo įvartį, tuo tarpu Naujosios Zelandijos futbolininkai tenkinosi retomis kontraatakomis.

Italai toliau aktyviai atakavo, tačiau rasti skylių drausmingoje varžovų gynyboje jiems niekaip nesisekė. Naujosios Zelandijos futbolininkai paskutinėmis minutėmis atlaikė italų šturmą ir pasiekė vieną išdidžiausių šio pasaulio futbolo čempionato sensacijų - sužaidė lygiosiomis 1:1 su planetos čempione Italija.

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo išrinktas italų lyderis Daniele De Rossi.