2010 06 14

Japonai atlaikė kamerūniečių atakų škvalą ir šventė pergalę (nuotraukos, statistika, komentarai)

Antrosiose E grupės rungtynėse Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) vykstančiame pasaulio futbolo čempionate pirmadienį ginklus surėmė Japonijos ir Kamerūno nacionalinės vienuolikės. Nors iniciatyva visą susitikimą priklausė afrikiečiams, pergalę minimaliu rezultatu 1:0 (1:0) šventė azijiečiai.
K.Honda džiaugiasi įvarčiu
K.Honda džiaugiasi įvarčiu. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kitose E grupės rungtynėse Olandija pirmadienį po atakaklios kovos 2:0 (0:0) įrodė savo pranašumą prieš Daniją.

Grumtynės tarp Japonijos ir Kamerūno ekipų vyko 41 tūkst. vietų stadione „Free State“, esančiame Bloemfonteino mieste. Mačui teisėjavo portugalas Olegario Benquenrenca.

Mačas prasidėjo lygia kova aikštelės viduryje. Nė vienai ekipai nepavyko perimti iniciatyvos ir sukurti ko nors pavojingesnio. Vis dėlto pamažu išryškėjo kamerūniečių pranašumas. Afrikiečiai atrodė greitesni, tikslesni ir pavojingesni.

Vis dėlto pirmiesiems pavyko pasižymėti azijiečiams. Japonijos rinktinės žvaigždė K.Honda ramiai susistabdė kamuolį varžovų baudos aikštelėje ir šaltakraujiškai jį pasiuntė į Kamerūno rinktinės vartus (38 min., 1:0). Rezultatas pirmame kėlinyje daugiau nebesikeitė.

Po didžiosios pertraukos kamerūniečiai užgulė japonų vartus, tačiau afrikiečių atakoms trūko sėkmingos pabaigos. Beveik visą antrą kėlinį žaidimas vyko prie japonų vartų, tačiau patikima azijiečių gynyba griovė visas afrikiečių atakas. Likus 5 minutėms iki mačo pabaigos japonams nusišypsojo sėkmė. Po stipraus tolimo S.Mbia smūgio japonų vartininkas kamuolį palydėjo tik akimis, tačiau azijiečius nuo įvarčio išgelbėjo skersinis.

Mačo pabaigoje kamerūniečiai surengė tikrą japonų vartų šturmą, tačiau drausmingai žaisdami azijiečiai atsilaikė ir šventė labai svarbią pergalę minimaliu rezultatu 1:0 (1:0).

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas Japonijos rinktinės puolėjas K.Honda.

„Mūsų jėga buvo komandinis žaidimas. Kovėmės visas 90 minučių ir labai solidžiai gynėmės. Tai buvo raktas į pergalę. Jeigu kalbėtume apie mano įvartį, aš tiesiog sulaukiau puikaus perdavimo, turėjau pakankamai laiko sustabdyti kamuolį ir pasiųsti jį į vartus. Žinojau, kad jei turėsime šansą, jį išnaudosime“, – pasakojo K.Honda.