Dabar populiaru
Publikuota: 2008 rugpjūčio 21d. 18:30

Alekna į Lietuvą parvežė „medaliuką“ (atnaujinta 19.03 val., nuotraukos)

Virgilijus Alekna
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Virgilijus Alekna

Trisdešimt šeši nacionalinių spalvų balionai, simbolizuojantys olimpiečio metus, ąžuolo vainikas, gausybė puokščių, būrys gerbėjų ir sirgalių ketvirtadienio vakarą sutiko iš Pekino grįžusį disko metiką Virgilijų Alekną, kuris mūsų šaliai parvežė dar vieną medalį.

„Parsivežiau medaliuką, nežinau, ar čia rodyti, ar ne. Spalva nelabai skiriasi nuo ankstesnių, – su šypsena kuklinosi sportininkas. – Manau, dar turėsiu progų parvežti ir tauresnį apdovanojimą.“

Tai jau trečiasis V.Aleknos olimpinis apdovanojimas. Prieš ketverius metus Atėnuose ir prieš aštuonerius Sidnėjuje disko metikas iškovojo auksą. Taip pat Virgio apdovanojimų kolekcijoje – du pasaulio, vienas Europos čempionato auksas bei UNESCO sporto ambasadoriaus titulas.

Audringi plojimai ir padėkos šūksniai paragino Virgilijų kuo greičiau išsitraukti ir ant kaklo užsikabinti iškovotą trofėjų.

„Ar tai buvo mano paskutinė olimpiada – sunku pasakyti, nes dabar planuoti ketverius metus į priekį negaliu taip drąsiai. Teks apsiriboti bent jau metais, kitais, o po to – žiūrėsime, – apie ateities planus kalbėjo čempionas. – Pakankamai aš jau turiu apdovanojimų – tai yra mano dešimtas medalis iš čempionatų ir olimpinių žaidynių, todėl kaip ir užtektų... Gal dar vieną, gal dar kitą... Ir užtektų.“

Sportininkas tikino, kad visą laiką Pekine ir dabar, sugrįžęs į Lietuvą, jaučia didelį gerbėjų ir šeimos palaikymą. Pasitikti V. Aleknos į aerouostą atvažiavo žmona ir abu sūnūs, mažoji sportininko dukrelė Gabrielė tėčio laukė namuose.

„Šeima, kiek aš juos mačiau, džiaugėsi mano pasiekimais. Šiandien žadu su jais praleisti daugiau laiko, pabūti kartu“, – vakaro planus išdavė V.Alekna.

Sportininkui šis sezonas dar nebaigtas. Po dvidešimties dienų disko metikas išvyksta į Štutgartą:
„Bus pakankamai svarbus „Grand Prix“ turnyras, todėl, manau, kad aš dar pakovosiu dėl vietos po saule.“

Tačiau grįžęs iš Vokietijos V.Alekna pagaliau galės pailsėti.

„Po to – atostogos. Vis tik pavargau per šį sezoną, nelengvas buvo, daug treniruočių...“, – sakė sportininkas.

Olimpietis tikino, kad iškovoto bronzos medalio nešventė.

„Nešvenčiau, nes nebuvo kada. Kiek teko matyti, olimpiniame kaimelyje nebuvo net tokios šventimo tradicijos, nes vis tik vieni baigia startus, kiti jiems ruošiasi. Kada ten baliavosi? – šyptelėjo V.Alekna. – Labai nedaug teko matyti Kinijoje, tačiau galima drąsiai sakyti, kad tai geriausios Olimpinės žaidynės per istoriją, kiek man teko matyti. Įspūdingas stadionas, nors jame ir karšta.“

Kiek pavargęs po kelionės daugkartinis disko metimo čempionas pridūrė, kad jau žino apie šiandien lietuvių penkiakovėje iškovotus sidabro ir bronzos medalius.

„Sužinojau pakeliui į Helsinkį. Jau turime penkis medalius, dabar trūksta tik aukso“, – nuoširdžia šypsena Lietuvai palinkėjo V.Alekna.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min