-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Į olimpiadą - su asmenine palaikymo komanda

Boksininko Daugirdo Šemioto (25m.) kaklą ne kartą puošė Lietuvos, pasaulio ir Europos čempionatų laurų vainikai. Jam, įteikdamas Riterio kryžiaus ordiną „Už nuopelnus Lietuvai“ ranką spaudė net pats Jo ekscelencija Valdas Adamkus. Su pasižymėjusiu sportininku pasišnekėti „apie gyvenimą“ susitikome treniruočių salėje, kur treneris Jurijus Kolyčevas pavaišino kvapnia, specialiai boksininkams paruošta arbata.
Daugirdas Šemiotas
Daugirdas Šemiotas / Gintarės Dailidytės/15min.lt nuotr

Ar galima sakyti, kad šiuo metu tavo sportinė forma yra geriausia per visą sportinę karjerą?

Jei dabar pasakysiu, kad mano sportinė forma geriausia per visą karjerą, o nuvykus į Pekiną kažkas nepasiseks, liksiu kaip pagyrūnas. Kol kas gerai jaučiuosi. Didžiausią nerimą man kelia aklimatizacija. Mano organizmas sunkai prisitaiko prie kitos laiko juostos ritmo. 5 val skirtumas man daug. Dabar pas mus 6, o ten 11. Tai ten jau kaip ir miegoti reikėtų, tačiau atsigulčiau ir vartyčiausi tas 5 val. Jau teko lankytis Kinijoje prieš 4 metus, kuomet ten vyko Pasaulio čempionatas. Tada buvau penktas.

Ar skiriasi pasiruošimas olimpiadai nuo pasirengimo Pasaulio ar Europos čempionatams?

Šis pasiruošimas buvo iš tiesų ypatingas. Treneris Jurijus Kolyčevas įdėjo labai daug pastangų. Žinoma, visas savo jėgas atiduodavau ir aš. Tikiuosi, kad tos pastangos pasiteisins. Kiekvienas ridenam savo akmenį, bet reikia tikėtis, kad viskas bus gerai.
Kelintą vietą sau prognozuoji?

Sunku pasakyt. Visi sportininkai svajoja apie aukštą vietą. Norėtųsi medalio.

Ar yra priešininkų, kurie tau kelia didžiausią baimę?

Su visais priešininkais reikia boksuotis, kovoti. Olimpiadoje visi varžovai labai stiprūs. Silpnų nėra. Todėl prieš kiekvieną kovą riekės labai atsakingai ruoštis.

Kas tave labiausiai palaiko?

Didžiausi mano sirgaliai - mano šeima. Tėtis stengiasi stebėti visas mano varžybas, nesvarbu kur jos būtų. Ir į Pekiną važiuos tėtis ir mano žmona. Turiu stiprią palaikymo komandą, kuri mane palaiko nesvarbu ar sekasi ar nesiseka.

Kaip dabar atrodo tavo diena?

Keliuosi 6.30 val. Pavalgau, prie kompiuterio naujienas pasižiūriu, tada į treniruotę. Po jos poilsis. Apsitvarkau reikalus, papietauju, pamiegu pietų miego, pailsiu ir vėl į treniruotę. Po vakarinės treniruotės vėl poilsis, tėvus aplankau ir tiek.

Ar žmona nesiskundžia, kad vyro namie nemato?

Kaip ir minėjau, žmona labai mane palaiko. Be galo džiaugiuosi, kad šeimoje yra supratimas ir palaikymas. Aš žinau, kad jai sunku, bet ji tyli, nieko nesako, stengiasi visokeriopai palaikyti, maistą specialų ruošia. Jei mato, kad esu pavargęs ir piktas, nelenda į akį. Žinau, kad moterims reikia dėmesio, tačiau dabar toks periodas, kada šeimai, žmonai ir sūnui, negaliu skirti tiek dėmesio, kiek norėčiau.

Jei, neduok dieve, iškrisi po pirmos kovos, ar veršiesi namo ar liksi palaikyti komandos draugų?

Sunku ką nors prognozuoti. Nežinau kokios nuotaikos bus. Tokių dalykų neįmanoma numatyti.

Ar tenka įsivelti į gatvės muštynes?

Kad gatvėje labai mažai trinuosi. Į gatvės muštynes manau kiekvienam vyrui yra tekę įsivelti bent kartą per gyvenimą. Bet specialiai ten „pramogų“ neieškau. Tačiau šiais laikais jėga nieko nereiškia: yra šautuvai, lazdos..

Kiek kainuoja bokso pirštinės?

Net ir nežinau. Viską gaunu nemokamai. (Bet čia priėjo treneris J.Kolyčevas ir tarė: „Bokso pirštinių yra įvairiausių. Kainos svyruoja nuo 80 iki 500 Lt“).

Ar svarbi boksininkams avalynė?

Avalynė turi būti patogi. Treniruočių metu dėviu batus su paminkštintu padu, nes turiu problematišką nugarą, be paminkštinimų kęsčiau nugaros skausmus. Apavas daug ką reiškia. Be to, jį reikia dažnai keisti – bent porą kartų per metus, nes nuo spyruokliavimo plyšta, iškrypsta, praranda formą. Kartais su sportbačiais treniruojamės, kartais su vadinamomis „boksiorkėmis“.

Kokia stipriausia ir silpniausia tavo vieta?

Neišduosiu. Olimpiadoje pamatysite, nes kitaip viskas bus panaudota prieš mane (kvatoja ir vėliau priduria, kad pajuokavo). Visi turime savo pliusų ir minusų. Kai ką stengiesi užglaistyti, kai ką patobulinti. Treniruotėje atrodo vienaip, per varžybas kitaip. Su kiekvienu priešininku reikia skirtingai dirbti.

Ar tiesa, kad boksininkai ramaus būdo, nes visą energiją išlieja ringe?

Po didelio krūvio būnu ramesnis, tačiau energija per valandą atsistato (šypsosi)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius