Dabar populiaru
Publikuota: 2008 rugpjūčio 8d. 18:28

Olimpietis Kęstutis Navickas išduoda savo sėkmės paslaptį

Kęstutis Navickas
Agentūros „Avenire" nuotr. / Kęstutis Navickas

„Užsienio kalbų mokėjimas atveria duris į pasaulį, kitas kultūras ir papročius, o man padėjo patekti net į olimpiadą. Jei nemokėčiau užsienio kalbų, tai olimpiada taip ir būtų likusi tik svajonė“, - teigia badmintonininkas Kęstutis Navickas, šiemet atstovausiantis Lietuvai Pekino olimpinėse žaidynėse.

1984 metais sausio 13-ąją Kaišiadoryse gimė dvynukai – Gediminas ir Kęstutis. Nuo mažens berniukai buvo sportiški ir aktyvūs.

„Būdami aštuonerių metų su broliu (pastarasis 2005 m. Argentinoje tapo pasaulio jaunimo iki 21 metų krepšinio čempionato nugalėtoju!) pradėjome lankyti krepšinio treniruotes, bet mane netrukus patraukė badmintonas. Dabar suprantu, kodėl jau tada komandinis sportas buvo ne man. Iš pradžių treniruotes lankiau kartą per savaitę, bet ilgainiui net pats nepastebėjau, kaip ėmiau treniruotis kiekvieną dieną“, - prisiminęs vaikystę šypteli K.Navickas.

Treniruotėse atsirado draugų būrys, kelionės į varžybas, stovyklas. Sportininkui patiko, kad vienas gali kovoti aikštelėje už save, ir nereikia pasikliauti draugais - tik pačiu savimi. Pradžioje buvęs ganėtinai silpnas, savo užsispyrimu ir energija skynėsi kelią aukštyn į badmintono viršūnes. Kaip ir kiekvienam, ko nors norinčiam pasiekti sportininkui, teko aukoti atostogas ar išvykas į kaimą.

„Per atostogas nebūdavo pamokų, todėl sportui skirdavau dar daugiau laiko. Pasisekė, kad ir treneris, Juozas Špelveris, negailėjo savo laiko, kurį visą skirdavo savo auklėtinių tobulėjimui. Kartais būdavo sunku, bet kai dabar pagalvoju, niekada nepasidaviau, galvojau tik apie rezultatą ir pergales, kuriomis pradėjau džiaugtis vis dažniau.“ – pirmuosius savo žingsnius į sporto olimpą prisimena K.Navickas

Pirmąkart Lietuvos čempionu olimpietis tapo būdamas vos devyniolikos metų. 2003 m. Danijos Esbjergo mieste vykusiame Europos jaunimo iki 19 metų badmintono čempionate Lietuvai atstovavęs K.Navickas liko per plauką nuo bronzos medalio. Tačiau šį jauną ir gabų badmintonininką pastebėjo Europos badmintono sąjunga (EBU). Nuo to laiko Lietuvoje sportininkas nė karto nepatyrė pralaimėjimo. Savo sąskaitoje sportininkas jau turi 11 šalies čempionatų aukso medalių – 4 vienetų, 4 dvejetų ir 3 mišrių dvejetų varžybose.

.Pasaulis apie Kęstutį Navicką išgirdo Madride vykusiame pasaulio čempionate. Turnyro antrajame etape lietuvis tik po atkaklios kovos nusileido pasaulio ir olimpiniam čempionui Taufikui Hidaytai. Šių metų vasaros pradžioje Pasaulio badmintono federacijos (BWF) paskelbtoje geriausių pasaulio badmintonininkų reitingų lentelėje lietuvis Kęstutis Navickas užima 58-ąją vietą (20149 tšk.).

Su pirmosiomis pergalėmis prasidėjo ir kelionės į užsienį. Pirmoji pažintis su užsienio šalimis įvyko kaimyninėje Lenkijoje. Nuvažiavusį į pirmąją stovyklą su lenkų rinktine lietuvaitį visi pasitiko kalbėdami savo gimtąja lenkų kalba, draugiškai laidydami juokelius, kaip sportininkams įprasta.

Lietuvis bandė kalbėti angliškai, bet sulaukdavo tik lenkiškų atsakymų, kurių nesuprasdavo. Teko greitai spręsti problemą Susikalbėti padėjo rusų tautybės trenerė, mokanti ne vieną užsienio kalbą.

„Kai lenkų žaidėjai pamatė mano pastangas, geranoriškai padėjo. Netrukus, girdėdamas lenkų kalbą kiekvieną dieną, savo paties nuostabai pradėjau juokauti ir kalbėti lenkiškai. Įgijau naujų draugų pagarbą už tai, kad taip greitai pradėjau šnekėti jų gimtąja kalba“, - tikina K.Navickas. „Visada naudinga pasidalinti mintimis su kitataučiais, praplėsti savo akiratį“, – pasakojo sportininkas.

Temos: 1 Badmintonas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min