Pirmasis ketvirtfinalis: Ispanija – Kroatija 72:59

Dvi Europos komandos pradėjo olimpinio krepšinio turnyro ketvirtfinalių maratoną.
Pau Gasol
Pau Gasol / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Kroatija Ispanija

Lietuvai šios rungtynės aktualios tuo, jog būtent šios poros nugalėtojas gali būti Lietuvos krepšininkų varžovas pusfinalyje.

Lietuvos lažybų bendrovės atkaklios kovos šiame ketvirtfinalyje nesitiki – ispanų pergalė vertinama santykiu 1:1.10, kroatų 1:7.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo ispanai. Pirmuosius taškus mače pelnė Pau Gasolis. Vėliau jis įmetė dar vieną baudą – 3:0. Kroatai pirmąjį tašką baudos metimu pelnė tik sužaidus beveik tris minutes. Tačiau į Roko-Leni Ukičiaus baudos metimą ispanai atsakė devyniais taškais 12:1. Kroatai niekaip negalėjo pelnyti taškų, kadangi strigo labai drausmingoje ispanų gynyboje.

Marko Baničius tai padarė tik septintąją kėlinuko minutę 12:4. Kitoje atakoje – J.M.Calderono tritaškis 15:4. Tik likus dviems minutėms kroatai pagaliau atrišo varžovų krepšį savo pagrindiniam ginklui – tolimiems metimams – 19:9 po Z.Planiničiaus „bombos“. 22:11 – po pirmojo kėlinuko.

Antrojo kėlinuko pradžioje tris baudas įmetė Davoras Kusas, 22:16, tačiau ispanai vėl nutolo – 32:18. Toliau taškus rinko ispanų lyderis Pau Gasolis, po jo keturioliktojo taško – 35:21.

Pirmojoje rungtynių dalyje ispanai sugebėjo apsiginti nuo tolimų metimų – kroatai įmetė vos vieną tritaškį, o ispanai – keturis. 37:26 – prieš ilgąją pertrauką.

Trečiojo kėlinuko pradžioje užsitęsusią ispanų ataką ketvirtuoju bandymu taikliai užbaigė J.Garbajosa – 39:26, dar tris taškus pridėjo R.Fernandezas ir Ispanija vėl atitrūko. Pirmuosius taškus kroatai, kaip ir pirmame kėlinuke, pelnė tik sužaidus tris minutes, tai padarė Marko Baničius.

J.Garbajosa smeigė dar vieną tritaškį ir rezultatas jau 47:28. Nesportine pražanga nubaudžiamas K.Lončaras – 50:32. Kroatai kone pirmą kartą šiose rungtynėse surengė dvi iš eilės rezultatyvias atakas, mažindami skirtumą iki keturiolikos taškų. 51:38 – prieš paskutinį ketvirtį.

Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas. Ispanai dar padidino skirtumą, kurį kroatai kiek sumažino paskutinėmis rungtynių minutėmis. 72:59 nugal4jo Ispanija.