Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie „Omnitel 1000 km lenktynių“ starto linijos laukiama apie 50 ekipažų

2010 m. „Omnitel 1000 km lenktynės“
Organizatorių nuotr. / 2010 m. „Omnitel 1000 km lenktynės“
Šaltinis: 15min
0
A A

Paraiškų dalyvauti didžiausiame ir prestižiškiausiame automobilių sporto renginyje Baltijos šalyse – „Omnitel 1000 km lenktynėse“ priėmimo terminai baigėsi penktadienį, liepos 1-ąją, tačiau lenktynių organizatoriai galutinį sąrašą paskelbs tik prieš liepos 20 d.

„47 komandas matysime tikrai, tačiau tikėtina, kad šiemet jų gali būti 50 ar net daugiau, – pirmadienio rytą lenktynių spaudos centrą informavo „Promo events“ direktoriaus pavaduotojas Darius Grinbergas. – Kaip ir kiekvienais metais sulaukiame nemažai „paskutinės minutės“ paraiškų.“

D. Grinbergas priminė ką tik baigęs telefoninį pokalbį su pajėgiu Lenkijos lenktynininku, ne kartą besivaržiusiu ir Palangoje, Maciejumi Marcinkiewicziumi, kuris ir šiemet labai nori atvykti į Lietuvą su „Ferrari F430“. Ekipa dėl objektyvių priežasčių dar vis negali nurodyti visų lenktynininkų pavardžių, nes keli jų varžosi užsienyje.

„Kad ir kaip būtų, jau dabar galiu drąsiai tvirtinti, jog šiemet Palangoje lenktyniaus tikrai daugiau komandų, nei buvo jų pernai, kai prie starto linijos išsirikiavo 42 ekipų sportininkai“, – teigia D. Grinbergas.

Kita vertus, ne tik kiekybė lemia lenktynių grožį ir įtampą, ką ypač vertina žiūrovai. Kaip gerą orkestro skambesį lemia puikūs muzikantai, taip lenktynių – greiti automobiliai ir azartiški sportininkai. Jau šiandien galima prognozuoti, kad šių elementų dvyliktosios maratoninės lenktynės Palangoje nestokos, nes visus paraiškų pateikimo formalumus sutvarkė ir Lietuvoje varžysis daug pajėgių, viena kitos vertų komandų su greitais ir galingais automobiliais.

Atidėję į šalį kitus viliojančius pasiūlymus, ginti pernai iškovoto nugalėtojų titulo atvyksta Belgijos sportininkai Steve Vanbellingenas, Wardas Sluys ir Erikas Qvickas.  Belgų ekipa šiemet į Palangą atsiveža ne pernykštę sėkmę jiems užtikrinusį greitą ir patikimą „BMW Silhouette“, o ne prasčiau lenktynėms parengtą BMW M3 E90 automobilį.

Palangoje išvysime ir legendinį „Dodge Viper“Tačiau nei automobilis, nei lenktynininkų ryžtas dar negarantuoja, kad trokštamas tikslas bus lengvai pasiektas. Tik pergalės sieks ir po dvejų metų pertraukos į Palangą vėl atvykstanti „SNORAS Spyker Squadron“ ekipa.

„Startuosime puikiai paruoštu „Spyker  C8  Laviolette  GT2“  automobiliu,  kurį  vairuos gerai žinomas profesionalus Lietuvos sportininkas Jonas Gelžinis ir užsienio lenktynininkai – trasos greičio rekordininkas škotas Peteris Dumbreckas ir pirmąkart  Lietuvoje pasirodysiantis, ilgametės patirties prestižinėse Le Mano, WTCC (World  Touring Car Championship) ir kitose lenktynėse užgrūdintas  olandas,  Tomas  Koronelas.   Todėl neslėpsiu, kad kaip ir iki šiol, į „Omnitel 1000 km lenktynes“ grįžtame kovoti tik dėl pergalės“, – anksčiau surengtoje lenktynių spaudos konferencijoje kalbėjo banko prezidentas ir valdybos pirmininkas Raimondas Baranauskas.

Jis teigė savo klientams pateiksiantis ir dar daugiau staigmenų. Trasoje startuos ir SNORO klientų komanda – „SNORAS Clients Team“, kurios atstovai vairuos „Ferrari F430“ automobilį. Beje, šios komandos garbę gins ir du sezonus FIA „Formulės 2“ lenktynėse sėkmingai startavęs Kazimieras Vasiliauskas.

Didesnį užsieniečių dėmesį 1000 km. lenktynėms liudija ir vien iš Estijos į Palangą atvykstančios trys komandos – „Kontakt Racing“, „Erki SportRacing“ ir „Sild Racing“. Pastarosios sportininkai vairuos Palangos trasoje dar nematytą, bet kitose tarptautinėse lenktynėse daug pergalių nuskynusį „Dodge Viper“.

Jei užsieniečiams, beje kiekvienais metais vis labiau vertinantiems „Omnitel 1000 km lenktynes“, ir šiemet pavyktų įgyvendinti savo ambicijas, tai būtų jau ketvirtosios paeiliui varžybos, kurias laimi užsienio arba mišri Lietuvos ir užsienio lenktynininkų komanda.

Tačiau pakartoti 2007 metų sėkmę, kai pirmas kirto šių lenktynių finišo liniją, yra linkęs  Ramūnas Čapkauskas ir jo komandos partneriai Konstantinas Calko ir Nemunas Dagilis, į Palangos trasą išvairuosiantys „AGM Kit car“ prototipą. Rimtų ketinimų neslepia ir „Rimo“ ekipos lenktynininkai Rimantas Blažulionis, Saulius Vitkauskas ir Vaidas Navickas, šiose batalijose tramdysiantys patikrintą ir sėkmingai užsirekomendavusią dyzelinę BMW 330.

Po ilgokos priverstinės pertraukos, kai avarijoje Kačerginėje buvo stipriai sudaužytas trim dvejetais pažymėtas simpatiškas žalsvasis „vabalas“, – šį „VW New Beetle RSI“ automobilį žiūrovai vėl išvys Palangoje, o vairuos jį 222 komandos sportininkai Igoris Sidunovas, Vismantas Baršys, Andrius Pankevičius ir Audrius Gricius.

Renginio gyvybingumą liudija ir kasmet jo dalyvių gretas papildantys debiutantai.  Nesitenkinti naujokų role pasiryžę ir dviejų „Scaent Baltic Racing Team“ ekipų sportininkai, vairuosiantys „BMW M3“ automobilius ir nusprendę, kad geriausia reklama liepos 22-ąją lietuvių kalba pasirodysiančiam „BBC Worldwide“ žurnalui „Top Gear“ – „Omnitel 1000 km lenktynės“.

Kaip ir pernai, šiemet visus lenktynių dalyvius, liepos 23-ąją išsirikiavusius prie varžybų starto linijos, parodomuoju skrydžiu sveikins Lietuvos karinės oro pajėgos su lengvuoju atakos lėktuvu „L39 Albatros“.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min