Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Omnitel 1000 km lenktynės“ – už saugų eismą

Lenktynių dienomis trasos prieigose žiūrovams suteikta unikali galimybė išbandyti saugos diržų ir automobilio virtimo simuliatorius.
Valdo Jaručio ir Tomo Pikturnos nuotr. / Lenktynių dienomis trasos prieigose žiūrovams suteikta unikali galimybė išbandyti saugos diržų ir automobilio virtimo simuliatorius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas iš didesnių ne lenktynių programos traukos objektų tapo ne pirmus metus organizuojamas saugaus eismo priemonių skatinimo kompleksas, kurį „Promo Sportas“ siūlo glaudžiai bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija bei šalies Automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos.

Lenktynių dienomis trasos prieigose žiūrovams suteikta unikali galimybė išbandyti saugos diržų ir automobilio virtimo simuliatorius bei pajusti kuo gręsia pražūtingas saugos diržų ignoravimas arba kokios perkrovos bei jausmai patiriami virstant automobiliui. Platinami specialiai šia proga išleisti lankstinukai, skirti saugaus eismo propagavimui ir skatinantys į šią problemą atkreipti dėmesį absoliučiai visus eismo dalyvius.

Tačiau bene didžiausio dėmesio pirmosiomis dienomis susilaukė saugaus eismo klasė, daugelio tituluojama kaip elektromobilių trasa mažiesiems ir tapusi jiems tikru eismo pradžiamoksliu.

Ši trasa – tai sumažintas, miniatiūrinis gatvės su žiedine sankryža, veikiančiais šviesoforais ir visais būtinais kelio ženklais maketas. Mažiesiems sudaryta galimybė įveikti šią trasą nemokamai. Be to jie skatinami ir dalyvauti čia vedamose saugos eismo pamokėlėse, o geriausiai teoriją ir praktiką įsisavinusių vaikų laukia ir originalūs prizai.

„Apie šią naujieną Palangoje iš bendradarbio girdėjau jau pernai, tačiau tik atvykęs į puikiai čia surengtas lenktynes įsitikinau, koks dėmesys Lietuvoje skiriamas vaikų saugaus eismo įgūdžių ugdymui, – pasakoja su sūnumi Ojaru čia apsilankęs Neretos miestelio gyventojas Maris Melnikas. – Dirbu tolimųjų reisių vairuotoju, todėl ko reikia vaikams ir kuo juos galima sudominti, žinau ne iš nuogirdų. Esu maloniai nustebęs, jog visa tai radau Palangoje. Jei ir kitur Lietuvoje taip skatinami vaikai ugdyti saugaus eismo įgūdžius, pranašaujau gerų rezultatų jūsų šaliai, kuriais įsitikinsite po 10–15 metų“.

Šį eismo saugumo priemonių kompleksą „Omnitel 1000 km lenktynėse“ palaiko ne tik jų organizatoriai, bet ir Susisiekimo ministerija ir jos vadovas Eligijus Masiulis, manantys, jog išsaugota nors viena gyvybė pilnai pateisins ir atpirks kaštus rengiant bei įgyvendinant šį projektą.

Daugiau naujienų apie lenktynes rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min