Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 26d. 10:51

Paleistas už užstatą Polanskis tikriausiai bus laikomas namų arešto sąlygomis

R.Polanskis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / R.Polanskis

Romanas Polanskis bus paleistas už 4,5 mln. dolerių (10,3 mln. litų) užstatą ir artimiausiomis dienomis galės išeiti iš Šveicarijos kalėjimo, bet bus laikomas namų arešto sąlygomis savo namelyje Alpėse ir sekamas elektroniniais prietaisais.

Teisingumo ministrė trečiadienį sakė nematanti priežasties apskųsti šio netikėto teismo sprendimo. R.Polanskis turės likti Šveicarijoje, kol pareigūnai spręs, ar išduoti jį Jungtinėms Valstijoms už neteisėtus lytinius santykius su 13 metų mergaite 1977-aisiais.

Ministerijos atstovas Folco Galli sakė, kad galutinis sprendimas dėl R.Polanskio pervežimo į jo kalnų namelį Šveicarijos Gštado kurorte bus priimtas greitai.  „Šis 76 metų apeliantas yra vedęs ir yra dviejų mažamečių tėvas, – nurodė teismas, svarstydamas R.Polanskio pasiūlymą dėl piniginio užstato, kurio garantija yra jo butas Paryžiuje. – Galima manyti, kad kaip atsakingas tėvas jis, ypač atsižvelgus į jo garbų amžių, teiks didesnę svarbą finansiniam savo šeimos saugumui nei koks nors jaunesnis žmogus.“

Teismas sakė, kad R.Polanskis savo kalnų namelyje bus „nuolat sekamas elektroninėmis priemonėmis" ir kad jeigu jis išeis iš valdos ar nusiims elektroninio sekimo apyrankę, įsijungs aliarmas. Teismas pridūrė, kad rizika, jog kino režisierius gali pabėgti, vis dar didelė.

Teismo sprendimas buvo netikėtas, nes anksčiau tokių filmų kaip „Rozmari kūdikis“, „Kinų kvartalas“ ir „Pianistas“ režisierius patyrė virtinę teisinių nesėkmių.

Teisingumo ministerija nurodė areštuoti R.Polanskį rugsėjo 26 dieną, jam atvykus į Ciurichą atsiimti kino festivalio apdovanojimo už viso gyvenimo laimėjimus.  Šveicarijos teisės ekspertai anksčiau sakė, jog R.Polanskis turi nedaug galimybių pasiekti sprendimą dėl užstato ir net JAV pareigūnai išreiškė įsitikinimą, kad Šveicarijos teismas nesutiks jo išleisti iš kalėjimo.

Praėjusį mėnesį teismas atmetė R.Polanskio pirmąjį pasiūlymą užstatyti savo namelį Gštade, kuris, kaip tvirtina režisierius, sudaro daugiau kaip pusę jo asmeninio turto ir tikrai atgrasintų jį nuo pabėgimo, nes jis turįs du vaikus, kuriuos turi remti, kol baigs mokyklą.  Teismas vietoj to pareikalavo grynųjų ir šį kartą palankiai pažvelgė į R.Polanskio pasiūlymą dėl banko garantijos bei jo šeimos namo praradimo, jei jis sugalvotų bėgti.

R.Polanskis buvo apkaltintas 13-metės išžaginimu nugirdžius šampanu ir sudavus vaistų „Quaalude“. Tai įvyko per fotosesiją Los Andžele 1977 metais. Iš pradžių režisieriui buvo pateikti šeši kaltinimai sunkiais kriminaliniais nusikaltimais, tarp jų – išžaginimu panaudojus vaistus, vaiko tvirkinimu ir sodomija.

R.Polanskis padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl lengvesnio kaltinimo turėjus neteisėtų lytinių santykių. Mainais į tai teisėjas sutiko panaikinti kitus kaltinimus ir nusiuntė jį į kalėjimą 90–ies dienų psichiatrijos ekspertizei. Vertintojas paleido jį po 42 dienų, bet teisėjas sakė, kad nusiųs jį atgal į kalėjimą atsėdėti viso 90 dienų termino.

Tada, 1978 metų vasario 41 dieną, kai turėjo būti paskelbtas nuosprendis, R.Polanskis pabėgo iš šalies ir nuo to laiko gyveno Prancūzijoje. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min