TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką reiškia būti musulmonu 2010 metais?

Šimtai tūkstančių musulmonų vakar rytą pasitiko malda Mekoje.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Šimtai tūkstančių musulmonų vakar rytą pasitiko malda Mekoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien pasaulyje kas penktas žmogus yra musulmonas. Ką reiškia 2010 metais išpažinti islamą, kai šiai religijai tenka itin sunkus išbandymas – gebėjimas atsiriboti nuo su šia religija save siejančių ekstremistų?

„Mums tenka didžiulė atsakomybė atskleisti tikrąją Islamo reikšmę ir esmę“, – štai, ką reiškia būti musulmonu šiandien, įsitikinusi viešųjų ryšių agentūros vadovė iš Jungtinių Arabų Emyratų Nashwa Zakharia. Kaip rašo CNN, pasak moters, islamas buvo „iškreiptas“ ir „neteisingai interpretuotas“ dėl viso pasaulio dėmesį sukausčiusių individų ir atskirų grupių, siejančių save su islamu, veiksmų.

Mohammedui Abuhijliehui, projektų asistentui iš Abu Dabio, islamas yra tai, kas jis visada buvo: „Islamo išpažinimas reiškia buvimą tikinčiu, sąžiningu, pagalbos teikimą vargšams ir skurstančių pavalgydinimą“.

Šią savaitę prasidėjus Ramadanui, viso pasaulio musulmonai pasninkauja nuo aušros iki saulėlydžio, daugiau meldžiasi ir daugiau laiko praleidžia su tais, kuriuos myli. Jie savo tikėjimą garbina ir daugybe kitų būdų.

„Savo tikėjimą miniu susilaikydamas nuo visų nuodėmių, neskaudindamas kitų žmonių“, – teigia inžinierius iš Bagdado, Irako. Irfanui Majheedui, buhalteriui iš Londono, tikėjimo garbinimas yra susijęs su šeimos susibūrimu, kurio metu yra valgoma ir klausomasi muzikos.

Nors kai kurie dalykai, susiję su buvimu musulmonu, nepasikeitė, kai kurie dalykai yra ir kitokie. Namų šeimininkė Malisha Choudhary iš Londono CNN sakė: „Žmonės dabar apie islamą žino daug daugiau, jis yra labiau atskleistas“.

Žiniasklaidos specialistas iš JAE Hazemas Al Arrajus sutinka su šia nuomone: „Islamas dabar, žinoma, pasikeitė į gerąją pusę. 1990–ais šios religijos kitos pasaulio tautos nesuprato“.

Televizijos technikas iš Bagdado Yasinas Tahiras Najy teigia, kad islamas nepasikeitė, pasikeitė žmonės. „Nuo islamo pradžios iki šios akimirkos islamas yra toks pat. Pasikeitė kai kurios musulmonų savybės, kurie religiją išnaudoja savo pačių interesams, – sakė vyras. – Tai visi tie, kurie islamo vardu bando primesti savo nuomonę kitiems“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min