Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmogaus galva sensta greičiau nei kojos

Lietuvoje spalio pabaigoje bus atšauktas vasaros laikas.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Tyrimu nustatyta, kad didesniame aukštyje laikas bėga greičiau.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prireikė šimtmečio, tačiau mokslininkai galiausiai įrodė, kad Albertas Einsteinas buvo teisus: laikas tikrai lekia greičiau, jei stovi pasilypėjęs ant kopėčių. Neįprasto eksperimento metu, per kurį buvo naudojami patys tiksliausi kada nors išrasti atominiai laikrodžiai, tyrėjai įrodė, kad laikrodžius pakėlus vos 30 centimetrų, laikas pradeda bėgti greičiau, praneša Dailymail.co.uk.

Vis dėlto tuos, kurie tikisi atradę ilgo gyvenimo paslaptį, tenka nuliūdinti: pasak mokslininkų, net ir visą gyvenimą praleidus rūsyje, tokio sprendimo rezultatas būtų toks mažas, kad prie 79 metų trukmės gyvenimo pridėtų mažytė dalelė sekundės.

Žmogaus galva pasensta greičiau, nei kojos, o žmonės, gyvenantys viršutiniuose aukštuose – greičiau, nei pirmame aukšte gyvenantys kaimynai.Neįprastas eksperimentas, aprašytas žurnale „Science“, demonstruoja vieną iš keisčiausių A.Einsteino reliatyvumo teorijos pasekmių. Mokslininkas savo darbais atskleidė, kad laikas yra reliatyvus. Savo reliatyvumo teorijoje jis atskleidė, kad laikrodžiai tiksi greičiau didesniame aukštyje, nes čia jie patiria silpnesnę gravitacinę jėgą nei laikrodžiai Žemės paviršiuje. Šis fenomenas pademonstruotas pritvirtinus atominius laikrodžius prie lėktuvų, pakilusių į didelį aukštį.

Šio eksperimento metu nustatyta, kad kaip A.Einsteinas ir spėjo, 9 kilometrų aukštyje laikrodžiai ėjo greičiau, nei Žemėje.

Tai taip pat reiškia, kad žmogaus galva pasensta greičiau nei kojos, o žmonės, gyvenantys viršutiniuose aukštuose – greičiau, nei pirmame aukšte gyvenantys kaimynai. Tai taip pat reiškia, kad laikas bėga lėčiau tiems, kurie gyvena jūros lygyje ir greičiau tiems, kurie gyvena kalnuose.

Tačiau mokslininkai taip pat pažymi, kad skirtumas tarp laiko didesniame aukštyje ir jūros lygyje yra toks mažas, kad žmonės jo tiesiogiai nepajaučia.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min