TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje krepšininkus sutiko džiūgaujančių sirgalių minia (naujos nuotraukos)

Sirgaliai Rotušės aikštėje karštai pasitiko krepšininkus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Krepšininkai parvežė bronzą į Lietuvą
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos krepšininkai pirmadienį į gimtinę parvežė pasaulio vyrų čempionato bronzos medalius. Istorinę pergalę iškovojusią rinktinę Vilniuje sveikino minia gerbėjų, o Vyriausybės nariai krepšininkus sutiko jau prie lėktuvo vos atskridusius.

Iškilmingos krepšininkų sutiktuvės vyko Vilniaus Rotušės aikštėje – nuspręsta, kad Vilniaus oro uoste pasitikti rinktinės nebus galima. Tačiau oro uoste krepšininkams parodytas ypatingas valdžios dėmesys – prie pat lėktuvo juos pasitiko premjeras Andrius Kubilius. Tokia pagarba paprastai rodoma tik aukščiausio lygio svečiams.

Iš Stambulo (Turkija) rinktinę gabenęs lėktuvas Vilniuje nusileido apie 21.30 val. Tiesiai iš lėktuvo krepšininkai sėdo į atvirą autobusą, kuriuo keliavo Vilniaus gatvėmis pasitikti jų sveikinančių sirgalių.

Grįžtančius bronzinius krepšininkus aistruoliai galėjo sveikinti išsirikiavę Gedimino prospekte nuo Nepriklausomybės iki Kudirkos aikštės, o pagrindinės sutiktuvių iškilmės vyko Rotušės aikštėje.

Atnaujinta 21.15 val. Kaip ir tikėtasi, sutiktuvės sulaukė didžiulio žmonių dėmesio – dar likus valandai iki renginio pradžios sirgaliai jau plūdo į sostinės Senamiestį. Apie 21 valandą, kuomet Rotušės aikštėje prasidėjo sutikimui skirtas koncertas, čia jau buvo tūkstančiai sirgalių. Daugelis jų atsinešė vėliavų ar kitos tautinės atributikos, skanduoja „Lietuva, Lietuva“, kartu su atlikėjais dainuoja dainas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvos rinktinės krepšininkai iškilmingai sutikti oro uoste
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvos rinktinės krepšininkai iškilmingai sutikti oro uoste

Atnaujinta 21.47 val. Lėktuvas, kuriuo iš Stambulo atvyko Lietuvos rinktinės krepšininkai, jau nusileido Vilniaus oro uoste. Prie lėktuvo nutiestas raudonas kilimas, kuriuo į gimtinės žemę žengs krepšininkai.

Atnaujinta 22.00 val. Pirmasis iš lėktuvo išlipo Kęstutis Kemzūra, paskui jį – Vladas Garastas, komandos kapitonas Robertas Javtokas ir kiti rinktinės nariai. Vos išlipusiems krepšininkams rankas spaudė Vyriausybės nariai, vėliau žaidėjai pernelyg negaišdami laiko lipo į atvirą autobusą, kuriuo netrukus važiuos Vilniaus gatvėmis.

V.Garastas, prieš lipdamas į autobusą, dar davė trumpą interviu TV3 televizijai. Jis sakė, kad nuo kitų rinktinių ši skiriasi tuo, kad ji greitai žaidžia, gerai ginasi, joje – puikus klimatas. „Tai galingas kumštis“, – apie rinktinę sakė V.Garastas, kuris pridūrė, jog nuostabu, kaip galima tokią rinktinę sukurti per pusantro mėnesio.

Tuo tarpu Rotušės aikštėje, kur ekrane tiesiogiai transliuojama, kas vyksta oro uoste, minia tarsi pašėlo. Visi skanduoja „Lietuva!“ ir laukia krepšininkų, kurie turėtų čia netrukus atvažiuoti. Tuo metu į Lietuvą grįžusius krepšininkus nuo scenos sveikina grupė „InCulto“

Atnaujinta 22.30 val. Kol krepšininkai važiuoja link Rotušės aikštės, čia tvyro itin džiaugsminga, pakili nuotaika. Išradingi sirgaliai pasidarę plakatų su rinktinės narių nuotraukomis, neužmirštas buvo netgi masažuotojas Juozas Petkevičius.

Deja, neapsieita ir be nelaimių. Vienas pagyvenęs sirgalius sunegelavo, jį į ligoninę išvežė medikai.

Krepšininkai jau netrukus bus Rotušės aikštėje, čia jų laukia ne tik sirgaliai, bet ir artimieji. Stovinti su gėlių puokšte matyti ir Simo Jasaičio mylimoji Oksana Pikul.

Atnaujinta 22.41 val. Krepšininkai – jau Rotušės aikštėje. Minia juos pasitiko neįtikėtinai garsiais šūksniais, skandavimais „Lietuva, Lietuva“. Krepšininkus, matyt, irgi pakerėjo toks vaizdas, nes dalis jų mobiliaisiais telefonais filmavo sirgalius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvos rinktinės krepšininkai iškilmingai sutikti oro uoste
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvos rinktinės krepšininkai iškilmingai sutikti oro uoste

Vėliau ant scenos lipo kiekvienas rinktinės narys. Robertas Javtokas sakė, kad sunkiai jam sektųsi dabar eiti linksmintis į klubą, nes abi kojas paliko Turkijoje. Martynas Andriuškevičius sakė, kad tai, kas įvyko Turkijoje, buvo neįtikėtina, Tadas Klimavičius sakė, jog šis titulas yra geriausia, ką  yra iškovojęs. Martynas Gecevičius retoriškai klausė, – matant, kiek žmonių susirinko dabar, kas būtų, jei komanda iškovotų auksą. Renaldas Seibutis pasirodė gerokai prikimusiu balsu. Krepšininkas sakė, kad tai nuo dainavimo – vyrai giedojo himną.

Atnaujinta 22.48 val. Tomas Delininkaitis, kuris yra vienas vyriausių rinktinėje, paklaustas, ar nėra skriaudžiami jaunesni, sakė, kad komandoje to tikrai nėra. Paulius Jankūnas sakė, kad čempionate nebuvo nei vieno krepšininko, kuris galėtų jį išvesti iš kantrybės. „Nerealu, lietuviai visuomet mokėjo švęsti pergales“, – apie sutiktuves kalbėjo žaidėjas.

Simas Jasaitis vos užlipo ant scenos – sirgaliai jį tiesiog čiupo į glėbį. Paklaustas, kaip jam pavyksta atkovoti tiek kamuolių, žaidėjas sakė, kd tai paprasta – „matematika, kaip du kart du“.

Atnaujinta 22.53 val. Martyną Pocių renginio vedėjas pavadino „krepšinio nindze“ ir klausė, ar šis neketina dalyvauti Londone vyksiančioje olimpiadoje šuolių į aukštį varžybose, tačiau šis juokdamasis atsakė, kad užteks ir krepšinio.

Mantas Kalnietis buvo pavadintas „geriausiu pasaulio įžaidėju.“ Jis aiškinosi, kodėl gi paskutinių rungtynių metu jam suplyšo batas, ir sakė, jog įspūdingiausias momentas buvo, kuomet galva vos neįmetė kamuolio į krepšį.

Jonas Mačiulis, paklaustas, su kuriuo krepšininku buvo sunkiausiai stumdytis, juokais sakė, kad su M.Kalniečiu.

Atnaujinta 23.00 val. Didžiausiomis ovacijomis buvo sutiktas Linas Kleiza. Jis sakė, kad rinktinėje yra geriausi vyrai, kokie tik galėjo būti surinkti – paaukoję viską dėl rinktinės. L.Kleizai teko klastingas klausimas – tai kaip šventė komanda bronzos medalius? L.Kleiza, regis, šiek tiek sutriko ir sakė: „O ką?“ Vėliau sakė, kad jis tikrai nešventė, o kaip kiti vyrai – nežino.

Paskutinis į sceną lipo vyr.treneris Kęstutis Kemzūra. Trenerio buvo paklausta, ar jis nelankė magijos kursų, nes tai, ką padarė, yra stebuklas. K.Kemzūra sakė, kad nebent krepšininkai slapta lankė tuos kursus. K.Kemzūra dėkojo visiems ir sakė, kad jei rinktinė pranoko visus lūkesčius, tuomet ir visi Lietuvos žmonės pranoko lūkesčius. Treneris sakė, kad už šito rezultato – sunkus darbas, tikėjimas ir didelė širdis.

Atnaujinta 23.07 val. Į sceną užlipo ir kiti rinktinės nariai.

Pasveikinti krepšininkų į sceną išlipo Seimo pirmininkės pavaduotojas Česlovas Vytautas Stankevičius, kuris perdavė Seimo pirmininkės Irenos Degutienės žodžius. Jį žmonės Rotušės aikštėje sutinko ne itin džiugiai – pasigirdo švilpimas.

Skambant „Skamp“ atliekamai dainai „Mūsų dienos kaip šventė“ krepšininkams bus uždėti šventiniai vainikai.

Tuo metu, kol krepšininkai ant scenos, į autobusą, kuriuo jie atvažiavo, sulipo žaidėjų antrosios pusės su gėlėm.

Atnaujinta 23.36 val. Šventė Rotušės aikštėje tęsiasi. Scenoje – rėmėjų sveikinimai ir padėkos, buvo perskaitytas ir Valdo Adamkaus sveikinimas.

Specialią dainą rinktinei atliko grupė „Yva“, tačiau minia Rotušės aikštėje kažkodėl nebuvo itin sužavėta merginų pasirodymu, ir vos joms išlipus į sceną pasigrido švilpimas.

Atnaujinta 23.41 val. Be abejo, nei vienos krepšininkų sutiktuvės neapsieina be „Trijų milijonų“ – visa minia kartu dainuoja šią dainą. Jos pradžioje L.Kleiza metė vainiką į minią, jo pavyzdžiu pasekė ir kiti krepšininkai. Aistruoliai skanduoja „Ačiū, ačiū, ačiū“.

Atnaujinta 23.47 val. Gerbėjams plojant krepšininkai nulydėti nuo scenos. Tačiau vakarėlis dar nesibaigė – jį tęsia „G&G Sindikatas“.

Tuo tarpu 15min.lt kalbinti sirgaliai sakė, kad jiems ši pergalė ypatingai svarbi. Lina: „Trys milijonai ačiū mūsų krepšininkams, parodėm visam pasauliui, kokie dideli esame.“ Tomas: „Man ši bronza – lyg auksas.“

Atnaujinta 00.23 val. Krepšininkų sutiktuvės baigėsi jau po vidurnakčio, o minia visa kartu dar kartą sudainavo „Tris milijonus“. Aistruoliai, žingsniuodami namo, vis dar skandavo pergalės šūkius, dainavo dainas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min