JAV krepšininkai ketvirtfinalyje įveikė Rusijos rinktinę (komentarai, nuotraukos, statistika)

Trečiąja pasaulio krepšinio čempionato Turkijoje pusfinalio dalyve tapo JAV rinktinė. Mike'o Krzyzewskio auklėtiniai ketvirtadienį ketvirtfinalyje 89:79 (25:25, 19:14, 26:17, 19:23) nugalėjo Rusijos krepšininkus ir užsitikrino vietą tarp keturių pajėgiausių planetos komandų. Amerikiečių varžovas pusfinalyje bus mačo Lietuva – Argentina nugalėtojas.
JAV ir Rusijos komandų rungtynių akimirka
JAV ir Rusijos komandų rungtynių akimirka / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Turkijoje oficialiai jiems skirtas treniruotes praleidžiantys amerikiečiai rungtynių pradžioje atrodė itin atsipalaidavę ir mėgino visas atakas baigti individualiais reidais. Tuo tarpu puikiai sustyguota ir kovingai nusiteikusi Davido Blatto kariauna greitai perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį 35:30.

Atsitokėję JAV krepšininkai pradėjo kiek rimčiau žiūrėti į varžovą ir po aktyvios gynybos antrojo kėlinio pabaigoje persvėrė rezultatą savo naudai 44:39. Po pertrauko M.Krzyzewskio auklėtiniai dar padidino apsukas ir netrukus po kelių perimtų kamuolių ir greitų kontratakų išsiveržė į priekį 65:50.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas išaugo iki 18 taškų – 81:63. Rusams pavyko šiek tiek aptirpdyti varžovų pranašumą, tačiau amerikiečiai išlaikė iniciatyvą savo rankose iki rungtynių pabaigos ir Turkijoje vykstančiame pasaulio čempionate šventė septintą pergalę iš eilės.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Kevinas Durantas. Jis nugalėtojams pelnė 33 taškus. Chauncey Billupsas pridėjo 15 taškų, Russelas Wetbrookas – 12. Rusijos rinktinėje išsiskyrė Sergejus Bykovas – 17 taškų. Andrejaus Vononcevičiaus sąskaitoje 14 taškų, Timofejaus Mozgovo – 13.