Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krepšinio istorikas prof. S.Stonkus: mūsų šalyje glūdi neišsemiami krepšinio klodai

Lietuvos rinktinės emocijos laimėjus bronzą
„Scanpix“ nuotr. / Lietuvos rinktinės emocijos laimėjus bronzą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Nuostabi, neeilinė pergalė. Matyt, ne daug kas tikėjosi, kad Lietuva pasieks tokias aukštumas. Krepšinio žinovai neprognozavo tokių pasiekimų. Džiaugiuosi, kad Lietuvos krepšinio federacijos vadovai, rėmėjai patikėjo nauju treneriu ir jaunais žaidėjais. Dar kartą įrodėme, kad mūsų krepšinis, nepaisant kartų kaitos, turi neišsemiamus klodus“, – Lietuvos krepšinio rinktinės triumfu džiaugiasi Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) profesorius Stanislovas Stonkus.

Profesorius pripažįsta, kad krepšinio žinovai prieš čempionatą nemažai diskutavo, ar naujas treneris ir jauna komanda galės sėkmingai pasirodyti pasaulio vyrų krepšinio čempionate Turkijoje, tačiau abejonės išsklaidytos.

„Tai lėmė kelios priežastys: visų pirma, išskirčiau mūsų rinktinės gynybą. Ji buvo puikiai parengta ir labai mobili. Čempionate silpniausia vieta buvo priekinė linija. Robertas Javtokas žaidė traumuotas, lygiavertės pamainos nebuvo, tačiau bendrų pastangų dėka pavyko šią problemą išspręsti. O juk gera gynyba – svarbiausias elementas dabartiniame krepšinyje. Pavyzdinėmis buvo rungtynės su Argentina ir Serbija. Su JAV buvo labai sunku. Neturime pakankamai patirties žaisti su tokios fizinės struktūros ir žaidimo stiliaus krepšininkais“, – svarstė LKKA profesorius.

Pasaulio čempionate ryškiai atsiskleidė jauni žaidėjai, kurie dar ne vienerius metus garsins Lietuvos krepšinį. „Man malonus atradimas buvo puikus Martyno Pociaus žaidimas. Žinoma, pergalės siekė visa komanda. Linas Kleiza buvo tikrasis rinktinės lyderis. Jis ėmėsi iniciatyvos, kai labiausia to reikėjo. Išskirčiau rungtynes su Kinija ir Argentina. Gerą įspūdį paliko ir Lietuvos kūno kultūros akademijoje krepšinio trenerio specialybę įgijęs Kęstutis Kemzūra. Jau tuo metu jis stebino drąsiais, neeiliniais sprendimais, domėjosi krepšinio naujovėmis. Jam pavyko suburti jauną, protingą, greitą, pergalių trokštančią komandą. Nors čempionate žaisti atsisakė nemažai mūsų krepšinio žvaigždžių, tačiau įrodėme, kad mūsų šalyje slypi dideli krepšinio klodai. Lietuvos vardas nuskambėjo visame pasaulyje. Tai geriausia reklama mūsų šaliai“, – mintimis dalijosi S.Stonkus.

Kitais metais Lietuvoje vyks Europos vyrų krepšinio čempionatas. Po tokio pasirodymo Turkijoje, iš šios rinktinės visi tikisi aukščiausio pasiekimo. Pasak LKKA profesoriaus, komandos branduolys jau yra. Nors per metus dar daug kas gali pasikeisti. Prie šio branduolio, rinktinės žaidimo stiliaus turės derintis ir kiti, net ir labiau patyrę, krepšininkai.

„Rinktinė patikimose rankose, treneriai žaidėjai, visi besirūpinantys krepšiniu žino, ką daryti. Reikia didžiuotis mūsų šalies krepšiniu, kuris suteikia tiek nuostabių akimirkų, džiugina žmones ir teikia vilčių, kad dar ne vienerius metus džiaugsimės Lietuvos rinktine“, – sako LKKA profesorius Stanislovas Stonkus.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min