Kroatus įveikę serbai pirmieji prasibrovė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį (statistika, komentarai)

Pasaulio krepšinio čempionato Turkijoje pirmose aštuntfinalio rungtynėse Serbijos rinktinė po įtemptos kovos pabaigoje 73:72 (19:27, 15:9, 20:14, 19:22) nugalėjo Kroatijos nacionalinę komandą ir pateko į ketvirtfinalį. Čia jos lauks Graikijos – Ispanijos dvikovos nugalėtojas.
Kroatijos ir Serbijos rinktinių dvikovos akimirka
Kroatijos ir Serbijos rinktinių dvikovos akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynės prasidėjo serbų spurtu 5:0, tačiau netrukus atsigavę kroatai ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė jį savo naudai. Po pirmojo kėlinio kroatai pirmavo 27:19. Dušano Ivkovičiaus auklėtiniai baltos vėliavos nekėlė – netrukus po itin kroatams nesėkmingos atkarpos jie išlygino žaidimą ir trečiojo kėlinio pradžioje rezultatas tapo 40:40.

Prasidėjo nervinga kova taškas į tašką. Lūžis rungtynėse įvyko ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai nedidelę persvarą įgiję serbai sugebėjo skirtumą padidinti iki 7 taškų – 61:54. Daugiausiai Marko Popovičiaus pastangomis kroatai pavijo varžovus. Gynėjas likus žaisti 6 sek. išlygino rezultatą - 72:72. Tačiau paskutinę serbų ataką kroatai sustabdė pražanga. Likus žaisti sekundę Aleksandaras Rašičius pataikė vieną baudos metimą ir Serbijos rinktinė šventė pergalę. M.Popovičius po dvikovos nesulaikė ašarų.

Nepriklausomos valstybės istorijoje po 16 metų pertraukos į planetos pirmenybes grįžę kroatai liko už pajėgiausių komandų aštuoneto ribos. Tuo tarpu kaip nepriklausomos valstybės Serbijos atstovai pasaulio čempionate debiutavę Dušano Ivkovičiaus auklėtiniai tęsia pasirodymą Turkijoje.

Serbijos komandoje rezultatyviausias buvo Nenadas Krstičius - 16 taškų. Jam gerai talkino Aleksandaras Rašičius ir Kosta Perovičius, pelnę atitinkamai 15 ir 10 taškų. Kroatijos ekipoje išsiskyrė Marko Popovičius - 21 taškas. Roko Leni Ukičius pridėjo 11 taškų, Marko Baničius - 10.