TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos krepšinio rinktinės milžinams nusilenkė ir Kaunas (nuotraukos, atnaujinta 19.45 val.)

Kaunas taip pat pasveikino krepšininkus.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaunas taip pat pasveikino krepšininkus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Bronzos medalius pasaulio čempionate Turkijoje iškovojusi Lietuvos rinktinė tęsia oficialių priėmimų maratoną. Antradienio pavakarę krepšininkus su pergale pasveikino ir jiems karžygių kalavijus įteikė Kauno miesto vadovai.

Po priėmimų prezidentūroje ir Vyriausybėje Lietuvos krepšininkų antradienį laukė ir sutiktuvės Kaune. Tiesa, į laikinąją sostinę atvyko ne visa bronzinė rinktinė.

Kauno rotušėje vykusiame priėmime dalyvavo šiame mieste gimę Paulius Jankūnas, Tadas Klimavičius, Linas Kleiza, Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis ir Martynas Andriuškevičius bei iš Vilniaus kilęs, tačiau antrus metus Kauno „Žalgiriui“ atstovaujantis Martynas Pocius. Į Kauną taip pat atvyko ir čia gimęs rinktinės vyr. treneris Kęstutis Kemzūra.

Papildyta 19.20 val. Strategui ant krūtinės Kauno miesto meras užkabino antrojo laipsnio Santakos garbės ženklą. K.Kemzūrai, visiems į Kauną atvykusiems rinktinės krepšininkams, Lietuvos krepšinio rinktinės prezidentui Vladui Garastui bei rinktinę prieš čempionatą svariai parėmusiam verslininkui Antanui Guogai buvo padovanoti vardiniai karžygių kalavijai.

„Lietuva nėra vien tik Vilnius ir Kaunas. Bet jeigu kalbėtume apie krepšinį ir jo dvasią, tai Kaunas neabejotinai davė daugiausia. Mes turime tai pripažinti“, – teigė K.Kemzūra.

„Jūs suvienijote tautą. Žmonės pamatė, jog būdami vieningi gali nuversti kalnus“, – krepšininkams kalbėjo meras A.Kupčinskas. – Tikiuosi, kad klubų savininkai supras jūsų nuovargį ir leis pailsėti. Jeigu būtų mano valia, tai tokį mero potvarkį jau būčiau pasirašęs.“

Į rinktinės priėmimą atvyko visa šalies krepšinio grietinėlė. Su krepšininkais stovėjo bei Kauno politikų sveikinimo žodžių klausėsi ir „Žalgirio“ ekipos savininkas Vladimiras Romanovas.

„Nors pats esu kaunietis ir didžiuojuosi savo miestu, to nereikėtų sureikšminti. Visų pirma mes visi esame lietuviai“, – vėliau kalbėjo K.Kemzūra.

Krepšinio specialistui Lietuvos rinktinės vadovo pareigas ėjęs teisėjas Kęstutis Pilipauskas įteikė šviežiai išleistas krepšinio taisykles: „Tikiuosi, vakarais treneris pasinagrinės jas.“

Papildyta 19.45 val. Po oficialiosios dalies krepšininkai buvo pakviesti ant scenos, pastatytos Rotušės aikštėje. Ją sausakimšai užpildžiusi nesuskaičiuojama minia kauniečių krepšininkus pasitiko šūksniais ir plojimais.

„Dabar visi sako, kad ten (pasaulio čempionate Turkijoje – red.) buvo 12 žaidėjų. Netiesa, ten buvo 3 milijonai žaidėjų, kurie kovėsi kiekvienose rungtynėse“, – kauniečiams tarė L.Kleiza.

Į Kauną atvykusiems rinktinės krepšininkams miesto meras A.Kupčinskas įteikė didžiulę taurę. Vėliau, paraginti renginio vedėjo Jono Radzevičiaus, krepšininkai priėjo prie mikrofono ir vieningai užtraukė: „Mes prie Nemuno užaugę, mylim savo miestą Kauną. Jeigu niekas neužpyks, Kaunas – Lietuvos širdis.“

Geriausius vokalinius sugebėjimus bei didžiausią drąsą iš krepšininkų pademonstravo M.Kalnietis. Jis savo daina išjudino tūkstančius Rotušės aikštėje susirinkusių kauniečių.

„Dabar norėčiau, kad visi pasveikintume J.Mačiulį, kuris, grįžęs iš Turkijos, pamatė tik ką pasaulį išvydusią naujagimę Kamilę, –  tarė J.Radzevičius, taip sukeldamas griausmingas ovacijas. – Šiandien J.Mačiulis stato visiems!“

Krepšininkams nulipus nuo scenos ir grįžus į žmonų bei draugų glėbį ant scenos užlipo  ŽAS nariai ir su grupe „16 Hz” surengė šventinį koncertą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min