Pasaulio krepšinio čempionato penktą vietą iškovojo Argentina (nuotraukos, statistika)

Pasaulio krepšinio čempionato Turkijoje dvikovoje dėl penktos vietos triumfavo Argentinos rinktinė. Ji sekmadienį 86:81 nugalėjo čempionų titulą ginusius Ispanijos krepšininkus. Pastarieji šiame turnyre liko šešti.
Ispanijos ir Argentinos rungtynių akimirka
Ispanijos ir Argentinos rungtynių akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Skaudžiai nuo lietuvių ketvirtfinalyje nukentėjusių Argentinos krepšininkų gyslose užvirė kraujas. Jie nuo pirmų rungtynių minučių ėmėsi iniciatyvos ir atrodė visa galva pranašesni už Sergio Scariolo auklėtinius. Baigiantis antram kėliniui argentiniečiai išsiveržė į priekį 20 taškų – 49:29.

Po pertraukos Argentinos komanda padidino savo pranašumą iki 25 taškų – 59:34, tačiau netrukus sužeistas žvėris pabudo. Nukarūnuotieji ispanai surengė galingą spurtą 26:2 ir sumažino skirtumą iki minimumo – 61:60.

Susikaupę argentiniečiai sugebėjo sustabdyti varžovų šturmą, tačiau šie visą ketvirtą kėlinį lipo jiems ant kulnų. Likus žaisti 2 minutes Marcas Gasolis baudos metimu išlygino rezultatą 80:80, bet tai buvo viskas, ką ispanai sugebėjo pasiekti šiose rungtynėse. Luiso Scola ir Pablo Prigioni taiklūs metimai pabaigoje garantavo Argentinos rinktinės pergalę.

Nugalėtojams Carlosas Delfino pelnė 27 taškus, Luisas Scola – 22 taškus (atkovojo 11 kamuolių), Pablo Prigioni – 17, Fabricio Oberto – 10. Ispanų gretose išsiskyrė Rudy Fernandezas – 31 taškas ir 8 atkovoti kamuoliai. Marcas Gasolis pridėjo 16.