Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krepšinio čempionato organizatoriai: Turkijoje mušti būgną draudžiama!

Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliai ir jų būngai
Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr. / Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliai ir jų būngai
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš pasaulio krepšinio čempionato D grupės rungtynes Lietuva – Ispanija mūsų šalies sirgalių būgnai griaudės ne „Halkapinar“ arenoje, o šalia jos. Lietuviai mėgins protestuoti prieš FIBA draudimą įsinešti į areną būgnus, tačiau turnyro organizacinio komiteto atstovas teigė, kad tai bergždžias reikalas.

FIBA pirmadieni sušaukė susirinkimą, kuriame priėmė sprendimą neleisti sirgaliams į pasaulio krepšinio čempionato Turkijoje arenas įsinešti būgnų. Tai buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus Lietuvos rinktinės sirgaliams, kurių būgnai – pagrindinis mūsų šalies komandą iš tribūnų užvedantis variklis.

„Būgnai uždrausti ne tik Izmire, bet visose arenose“, – antradienį 15min.lt tvirtino pasaulio čempionato Turkijoje organizacinio komiteto atstovas Mehmetas Agirbas.

– Kodėl taip atsitiko?

– Nežinau detalių. Tiesiog FIBA davė mums žinoti, kad būgnų įsinešti į areną nebus galima. Visuose miestuose.

– Tokiam sprendimui priimti turėjo būti rimta priežastis?

– Iš tikrųjų mušti būgną Turkijoje neleidžiama. Kalbu ne tik apie pasaulio čempionato laikotarpį. Ankaroje vienos komandos sirgaliai mėgino įnešti būgnus į areną ir sirgaliams tai padaryti nebuvo leista. Kai šie nurodė lietuvių pavyzdį Izmire, organizacijos komitetas susirinko ir nusprendė uždrausti būgnus visose arenose. Tai informacija, kurią turi.

– Tai Lietuvos rinktinės sirgalių kaltės čia nėra?

– Tai tikrai ne Lietuvos sirgalių kaltė. Čia apskritai niekas nekaltas. Tiesiog tokia situacija.

– Kodėl toks sprendimas buvo priimtas sužaidus dvejas rungtynes, o ne prieš pasaulio čempionatą?

– Organizatorių gretose buvo dvi pusės – viena leido būgnus, kita – ne. Galiausiai buvo priimtas sprendimas neleisti. Nuo šio momento nė vienoje pasaulio čempionato arenoje nebus leista įsinešti būgnus.

Lietuvos sirgaliai antradienį 19.00 val. rinksis prie Izmiro „Halkapinar“ arenos su būgnais ir protestuos. Jeigu jiems į arenos vidų nebus leista įsinešti būgnų, jie paliks mušamuosius prie arenos ir palaikys mūsų šalies rinktinę be jų.

Iki čempionato Turkijoje Lietuvos krepšinio rinktinės sirgaliai neturėjo problemų dėl būgnų – juos galima buvo įsinešti tiek Europos, tiek pasaulio čempionatuose.

Aurimo Kuckailio/15min.lt nuotr./Įėjimas į areną
Įėjimas į "Halkapinar" areną Izmire

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min