Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2009 01 04

Pasaulio milijardieriams – nuosmukis ir net bankrotai

Pasaulio ekonomikos nuosmukis atsiliepė ir turtingiausiems pasaulio žmonėms. „Forbes“ skelbia, kad milijardierių sąrašas šiais metais bus žymiai trumpesis, kai kurie turtuoliai priversti pripažinti parardę daugyvbę pinigų, o vienas jų bankrutavo.
Bjorgolfuras Gudmundssonas
Bjorgolfuras Gudmundssonas dar visai neseniai skaičiavo turtus, dabar jis – bankrutavęs verslininkas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Anot „Forbes“ leidėjų, dešimt turtingiausių pasaulio verslininkų praėjusiais metais prarado apie 150 milijardų dolerių. Su didžiausiais nuostoliais priversta susitaikyti Indijos milijardierių trijulė – Lakshmi Mittal, broliai Ambani bei KP Singh. Nuo jų sąskaitų krizė nurašė apie 100 milijardų dolerių.

Apie 300 milijardierių, kuriuos į turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą „Forbes“ įtraukė praėjusių metų kovą, krizės metu prarado po milijardą dolerių, kelių dešimčių nuostoliai siekia po 5 milijardus dolerių.

Gintaro Gražinsko/„Tauragės kurjerio“ nuotr./M.Ambani
 „Scanpix“ nuotr./Mukeshas Ambani

Beje, „Forbes“ pažymi, kad tarp didžiausių nevykėlių–milijardierių praėjusiais metais buvo rusai. 18 milijardų dolerių praradęs Olegas Deripaska nusileido tik Ambani šeimai, kuri neteko apie 40 milijardų dolerių.

Buvusių milijardierių sąraše atsirado ir vienas žmogus, kurio turtas dabar lygus nuliui – tai islandas Bjorgolfuras Gudmundssonas, kurio turto vertė buvo virš milijardo dolerių. Pagrindinis antro pagal dydį Islandijos banko akcininkas visiškai bankrutavo.

„Forbes“ milijardierių reitingus skelbia kiekvienų metų kovo mėnesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius