Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per LNK – dokumentinio filmo „Kraujuojanti Gruzija“ premjera

Kadras iš filmo
LNK nuotr. / Kadras iš filmo
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 11-ąją, prabėgus metams nuo Rusijos ir Gruzijos karinio konflikto pabaigos, LNK žiūrovai išvys režisieriaus, nepriklausomo dokumentalisto Marijaus Bagdonavičiaus dokumentinį filmą „Kraujuojanti Gruzija“.

Šis filmas –  tai įvykių rekonstrukcija, kaip viskas vyko, kokia buvo šių įvykių eiga. Čia analizuojamos ne tik politinės, bet ir ekonominės šio karo priežastys. Mat daugelio Kaukazo konfliktų varomoji jėga - nafta, vamzdynai ir strateginiai XXI amžiaus resursai, slypintys kalnuose bei Kaspijos jūroje.

„Kraujuojanti Gruzija“ – tai liudijimas, tai – priminimas, jog svetimo skausmo nebūna. Nes Gruzijos pelenai beldžia į širdį.

„Šis filmas gimė spontaniškai, mat jau nuo 1989 metų reguliariai filmavau įvairiuose Kaukazo regionuose: Armėnijoje, Nachičevanėje, Gruzijoje, Kalnų Karabache, Čečėnijoje ir Dagestane. Sutikau daug įvairių žmonių, įgijau daug draugų tarp vietos gyventojų. Daugelis jų jau išėję Anapilin. Tiek kovotojų, tiek žurnalistų. Taigi, šis filmas skiriamas atminti jiems visiems, kritusiems už savo tėvynes laisvę. Antra vertus, šioji dokumentika yra ir karo baisybių liudijimas, tai priminimas mums visiems kokią kainą gali tekt mokėti už laisvę“, - pasakoja M. Bagdonavičius.

Naujasis filmas įtrauktas į UNESCO, „Human watch“, „Front line“ programas.  

„Kraujuojanti Gruzija“ – tai liudijimas, tai – priminimas, jog svetimo skausmo nebūna. Nes Gruzijos pelenai beldžia į širdį. Tarsi takoskyra einanti per tavo protą ir širdį, todėl abejingu likti negali, nes frontas dalija ne tik kovos lauką... Anksčiau ar vėliau tenka apsispręsti su kuo tu esi, kieno pusėje. Tam reikalinga informacija. Ir kaip sakoma, geriau vieną kartą pamatyti - negu šimtą kartų išgirsti. Aš mačiau, aš apsisprendžiau. Ir negalėjau likti abejingas“, - sako autorius.

Tai – ne pirmas Marijaus Bagdonavičiaus dokumentinis filmas. Jis yra sukūręs filmus „Armėnija kelyje į nepriklausomybę“, „Čečėnija – laisvės kaina“, „Velnio ratas“ (apie prekybą žmonėmis) ir kitus tarptautinį pripažinimą pelniusius filmus.

„Kraujuojančios Gruzijos“ premjera – rugpjūčio 11 dieną, 22.30 val. per LNK. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min