Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 18d. 10:11

Mantas Visockis – EPT pokerio turo vicečempionas ir daugiau nei 1,5 mln. litų prizo savininkas!

Mantas Visockis tapo EPT vicečempionu
Neilo Stoddarto nuotr. / Mantas Visockis tapo EPT vicečempionu

Mantas Visockis po atkaklios kovos Europos pokerio turo (EPT) Londono etapo pagrindiniame etape iškovojo vicečempiono titulą. Lemtingu momentu mūsiškiui koją pakišo nesėkmingas monetos metimas. Čempiono titulas šį kartą iškeliavo į Olandiją, o lietuvis namo parsivežė 377 436 svarų sterlingų prizą.

Kelionė link EPT Londono etapo finišo tiesiosios, aštuoniems finalininkams, tarp jų ir kauniečiui M.Visockiui, užtruko šešias ilgas žaidimo dienas. Pakeliui buvo ir kilimų, ir nuosmukių.

Trečiąją turnyro dieną lietuvis pradėjo kaip žetonų lyderis. Vėliau kiek svyravo, tačiau taip ir nepasitraukė iš pirmaujančių turnyro dalyvių dešimtuko.

Finale M.Visockis sudalyvavo trijų žaidėjų prizinio fondo dalybose. Po jų mūsų šalies atstovui atiteko 377 436 svarų sterlingų prizas. Galų gale mūsiškis nusiyrė iki pat finalinės akistatos, kurioje stojo prieš olandą Rubeną Visserį. Nepaisant to, kad M.Visockis dvikovą pradėjo jausdamas milžinišką žetonų deficitą, jis neskubėjo pasiduoti ir kovojo atkakliai iki pat galo, kur lemtingu momentu viską sprendė monetos metimas. Tačiau siūlome neužbėgti įvykiams už akių ir visą finalo eigą apžvelgti nuosekliai.

Situacijos, kuriose viską lėmė monetos metimas prasidėjo dar tuomet, kai turnyre kovojo visi aštuoni finalininkai. „PokerStars Pro“ komandos žvaigždė iš Danijos Theo Jorgensenas, kuris į pokerio ringą sugrįžo po kraupaus incidento, kurio metu buvo užpultas, apiplėštas ir pašautas tiesiog savo namuose, tapo pokerio profesionalo iš Didžiosios Britanijos Chriso Moormano budeliu. Pastarasis rizikuoti visais žetonais nusprendė laikydamas porą septynakių, o T.Jorgensenas jam atsakė atradęs tūzą ir karalių. Danui palankiame flope atsivertė ir tūzas ir karalius ir Ch.Moormanui teko ieškoti vienos iš dviejų kortų malkoje likusių septynakių. Tačiau stebuklas neįvyko ir britas tapo pirmąja finalo auka. Jo prizas – 57 000 svarų sterlingų.

Kiek vėliau monetos metime sudalyvavo ir tuometinis žetonų lyderis, pokerio meistras iš JAV Steve O'Dwyeris. Jis tūzą ir karalių metė prieš švedo Olofo Haglundo laikomas kišenines damas. Amerikiečiui nepavyko sulaukti pastiprinimo ir patyręs pralaimėjimą iš žetonų lyderio pozicijos jis nusirito žemyn. Kol S.O'Dwyeris ieškojo kelio atgal į viršūnę švedas drąsiai naudojosi jo žetonais ir iš turnyro pašalino britą Tamerą Kamelį, kuris visais savo žetonais rizikavo gavęs tūzą ir dešimtakę. Švedas atsakė su vienspalviu damos ir karaliaus duetu ir jau flope pagavęs damą nokautavo paskutinę šeimininkų viltį EPT trofėjų išlaikyti namuose. T.Kamelio pokerio kapitalą papildė 79 950 svarų sterlingų.

Šaunų pasirodymą šiame EPT mūšyje surengė, ir nepastebėtas neliko 18 metų amžiaus vokietis Christopheris Frankas. Kovos metu jis įrodė, kad sugeba ne tik greitai mokytis, tačiau yra ir solidus varžovas. Jis kovą paliko šeštoje vietoje po to, kai ir jam nepavyko laimėti monetos metimo. Lemtingoje partijoje vokiečio tūzas ir karalius nepasipriešino būsimojo čempiono R.Visserio kišeninėms devynakėms. Asmeninė jaunojo vokiečio sąskaita ūgtelėjo 112 000 svarų sterlingų.

Praėjusio EPT sezono Londono etapo vicečempionas S.O'Dwyeris finišavo penktoje vietoje taip ir neatsitiesęs po patirtos nesėkmės. Šansų pergalei laikant tūzą ir dviakę jam praktiškai nepaliko Theo Jorgensenas, kuris atsakęs į amerikiečio žetonų sustūmimą atvertė porą tūzų. „Pradedant finalinio stalo kovą žinojau, kad laukia neįtikėtinai sunkus žaidimas. Manes neramino net solidus žetonų kiekis, su kuriuo startavau finale. Taigi buvo sunku tikėtis, kad pagerinsiu pernykštį rezultatą, ar bent jau jį pakartosiu. Tačiau kaip ir sakiau aš to tikėjausi, tad ypatingai skaudu pripažinti pralaimėjimą nebuvo“, – baigęs pasirodymą kalbėjo S.O'Dwyeris. Už penktą vietą jis pelnė 146 000 svarų sterlingų. 

Turnyre likus keturiems žaidėjams į veiksmo centrą žengė lietuvis. M.Visockis savo laimės žetonu pasinaudojo kovoje prieš R.Visserį. Situacija susiklostė taip, kad stalo centre atsidūrė visi M.Visockio žetonai ir jis atvertė karalių ir damą. Tuo tarpu su jo žaidimo sąlygomis sutikęs R.Visseris parodė tūzą ir damą, pastatydamas mūsiškį į labai nepatogią padėtį. Flopas ir turnas nieko gero kauniečiui nežadėjo, tačiau čia šyptelėjo Fortūna ir riveryje atsivertęs karalius apvertė viską aukštyn kojom. Olandas skaudžiai nukraujavo, tačiau jo skausmas ilgai neužsitęsė. 

Keturiese žaidėjai kovojo apie dvi valandas, kol žaidimą palikti buvo priverstas T.Jorgensenas. „PokerStars Pro“ rinktinės legionierius viskuo rizikavo laikydamas kišenines keturakes. Jam atsakęs R.Visseris parodė tūzą ir aštuonakę. Moneta krito palankiai olandui ir pokerio meistrui iš Danijos, teko pasiduoti. Ketvirtąją T.Jorgenseno vietą apkartino tai, kad iki trigubos karūnos, Pasaulio pokerio serijos (WSOP) ir Pasaulio pokerio turo (WPT) titulus jau turinčiam danui pritrūko vos poros žingsnelių. Profesionalo prizas – 183 000 svarų sterlingų. 

Likus trims žaidėjams turnyro direktorius buvo paprašytas sustabdyti laiką tam, kad žaidėjai galėtų aptarti prizinio fondo dalybų galimybes. Turnyro organizatoriai prizus buvo pasiskirstę taip: pirmajai vietai turėjo atitekti 700 000 svarų sterlingų, vicečempiono laukė 455 000 svarų sterlingų apdovanojimas, o bronzinio laimėjimo sumą sudarė 245 000 svarų sterlingų. Dalybos kiek pakoregavo šias sumas. Mažiausiai žetonų tuo metu turėjusiam M.Visockiui buvo pasiūlytas 377 436 svarų sterlingų prizas. Antroje pozicijoje pagal žetonų kiekį buvusiam švedui O.Haglundui buvo siūlomi 427 564 svarai sterlingai, o pirmavusiam olandui R,Visseriui 455 000 svarų sterlingų. Visi trys žaidėjai sutiko su tokiomis sąlygomis ir būsimajam čempionui palikę trofėjų, vardinį EPT rėmėjų laikrodį bei papildomus 140 000 svarų sterlingų trys ištvermingiausieji tęsė kovą. 

Po prizinio fondo dalybų kova nestovėjo vietoje ir karalių bei valetą rankose išvydęs švedas nusprendė, kad laikas žaisti iš visko. R.Visseriui, kuris laikė tūzą ir aštuonakę toks pasiūlymas patiko ir jis atsakė oponentui. Bendrosios kortos buvo palankios olandui ir mažiau žetonų turėjęs O.Haglundas buvo priverstas pasitraukti iš kovos. 

Lemtingoje akistatoje atsidūrė M.Visockis, kurio  sąskaitoje buvo 3.7 milijono žetonų ir R.Visseris, kurio žetonų pilis iš 15.5 milijono turnyro valiutos sunkiai spaudė mūsiškį. Tačiau kaunietis buvo nusiteikęs kovingai ir apie lengvą pergalę olandui beliko tik pasvajoti. 

Dvikova tęsėsi apie porą valandų. Akistatos pradžioje mūsiškis kiek atsigavo padidindamas savo žetonų pilaitę iki 4,5 milijonų turnyro valiutos. Tačiau po kurio laiko jis pateko į nepatogią situaciją. R.Visseris kėlė statymus iki 200 000 žetonų ir gavo mūsiškio permušimą iki 600 000. Olandas atsakė. Flopą, kuriame atsivertė dama, dešimtakė ir dviakė, tarp jų du būgnai, abu žaidėjai tikrino. Toks pat veiksmas palydėjo ir turną – kryžių septynakę. Po riverio, kuriame atsivertė kryžių karalius M.Visockis tikrino ir atsakė į varžovo atliktą 950 000 žetonų statymą. Olandas atvertė karalių ir valetą ir mūsiškis nusimetė užverstas kortas, rankose pasilikdamas vos 2,3 milijono žetonų. 

Kiek vėliau kauniečio kišeniniai karaliai sutriuškino olando damą ir šešakę ir jis vėl pakilo iki 4,8 milijono žetonų. Žaidimui tęsiantys M.Visockis pagavo milžinišką varžovo blefą ir pasikėlė iki 7,9 milijono turnyro valiutos. Tame padalinime viskas vyko taip: R.Visseris kėlė statymus iki 200 000 ir gavo atsakymą. Flope atsivertė aštuonakė ir dvi penkiaakės. Lietuvis tikrino ir atsakė į 200 000 statymą. Po turno, kuriame dalintojas atvertė dviakę, olandas paprašė dar 525 000 ir tautietis rado atsakymą. Riveris atplukdė dešimtakę ir R.Visseris iššovė 1 350 000 žetonų statymą. M.Visockis ryžosi atsakymui ir parodė porą keturakių. To pakako, kad jis įveiktų vienspalves septynakę ir šešakę oponento rankose ir susižertų milžinišką banką. 

Dar vėliau M.Visockiui pavyko pasikelti savo žetonus iki 8,4 milijono, o jo oponento rankose tuo metu liko apie 10,5 milijono turnyro valiutos. Tačiau turnyras tęsėsi, o nedidelius bankus vieną po kito laimėjęs olandas vėl įtvirtino savo pozicijas. Lemtingoje partijoje visus turimus žetonus M.Visockis sustūmė laikydamas porą dešimtakių. Tuo tarpu olandas rankose atrado tūzą ir damą ir ryžosi atsakymui. Flopas ir turnas buvo palankūs mūsiškiui, tačiau riveryje atversta širdžių dama pasiuntė kaunietį į nokautą ir titulas, trofėjus bei papildomi 140 000 svarų sterlingų papildė olando sąskaitą. 

Galutinė EPT Londono etapo finalinių rezultatų lentelė atrodo taip: 

1 vieta. Rubenas Visseris (Olandija) - 595 000 svarų sterlingų
2 vieta. Mantas Visockis (Lietuva) – 377 436 svarų sterlingų
3 vieta. Olofas Haglundas (Švedija) – 427 564 svarų sterlingų
4 vieta. Theo Jorgensenas (Danija) – 183 000 svarų sterlingų
5 vieta. Steve O'Dwyeris (JAV) – 146 000 svarų sterlingų
6 vieta. Christopheris Frankas (Vokietija) – 112 000 svarų sterlingų
7 vieta. Tameras Kamelis (Didžioji Britanija) – 79 950 svarų sterlingų
8 vieta. Chrisas Moormanas (Didžioji Britanija) – 57 000 svarų sterlingų

Sveikiname Mantą Visockį ir ateityje linkime surengti dar ne vieną nemažiau įspūdingą pasirodymą. 

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“ – „15min Pokeris“ ir @Pokeris15min

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Iš „Alfa vyro“ bute rastos vaizdinės medžiagos policija sprendžia, kad gali būti daugiau nukentėjusių merginų – kviečia atsiliepti

Aktualu

Iš urvo Tailande išgelbėti berniukai nori atsiprašyti tėvų ir pavalgyti naminio maisto

Aktualu

Marijampolė ūžia: iš pradžių lervos, dabar – fekalijomis smirdintis vanduo

Sportas

Sunkiaatletis nustebo išgirdęs palankią žinią iš laboratorijos

Aktualu

Po 15min tyrimo sulaikytas „fotografas“: „Alfa vyras“ įtariamas merginų prievartavimu

Sportas

„Sūduvos“ treneris po istorinio pasiekimo: „Tikėjomės didelio spaudimo“

Vardai

Daina Bosas teisme švenčia pergalę: dukrai dėl skandalingų skiepų – kompensacija, medikei – nelaisvė

24sek

Stebėkite tiesiogiai: Lietuvos U-20 rinktinė stoja į aštuntfinalio mūšį su Ispanija

Konkurso „Debiutas“ nugalėtoja nuotraukose atskleidžia atminties ir vaizduotės žaismę

Aktualu

Į Lietuvą tiektos listerija užkrėstos šaldytos daržovės išimamos iš rinkos

Gazas

Pokyčiai sostinės „pedagoginiame“ žiede: keisis eismo tvarka

24sek

NBA sudrebino mainai: Kawhi Leonardas – į „Raptors“, DeMaras DeRozanas – į „Spurs“

Gyvenimas

Interjero architektės patarimai, kaip įsirengti funkcionalią ir stilingą virtuvę

Vardai

Mantas Katleris – apie sulaikytą „Alfa vyrą“: „Būtume žinoję, šokti viliotinio nebūtume kvietę“

Pasaulis kišenėje

Mažėja lėktuvų tualetai, kad būtų galima įsprausti dar vieną eilę kėdžių

Mokslas.IT

E621: anksčiau didžiausias maisto baubas, o dabar mokslininkai skelbia apie jo naudą

Vardai

Vyro ir žmonos akrobatinis numeris vos nesibaigė tragedija: nepavykusį triuką užfiksavo kameros

Sportas

Jaunųjų lengvaatlečių „šūviai“ Suomijoje: spindėjo šuolininkė, disko metikas ir bėgikės

Aktualu

Gimdyvių mulkinimu ir nemokamų epidūrų apmokestinimu kaltinti Kauno medikai išteisinti

Sportas

15min studijoje apsilankęs V.Urbonas: Lietuvos klubų sėkmė Europoje turi ir neigiamą pusę

Naujienos

Gazas

Liudininko žvilgsnis į masinę avariją Vilniuje: ar ją lėmė ir Seimo pirmininko kortežas?

Aktualu

15min studijoje – pasakojimas apie „Alfa vyrą“ demaskavusio žurnalistinio tyrimo užkulisius

Aktualu

Marijampolė ūžia: iš pradžių lervos, dabar – fekalijomis smirdintis vanduo

Verslas

Apie pinigų plovimą pranešusi „Revolut“ atskleidė, kaip sustabdė bandymą sukčiauti

Aktualu

Iš „Alfa vyro“ bute rastos vaizdinės medžiagos policija sprendžia, kad gali būti daugiau nukentėjusių merginų – kviečia atsiliepti

Sportas

Sunkiaatletis Aurimas Didžbalis nustebo išgirdęs palankią žinią iš laboratorijos

Sportas

„Sūduvos“ treneris po istorinio pasiekimo: „Tikėjomės didelio spaudimo“

Aktualu

Iš urvo Tailande išgelbėti berniukai nori atsiprašyti tėvų ir pavalgyti naminio maisto

Konkurso „Debiutas“ nugalėtoja nuotraukose atskleidžia atminties ir vaizduotės žaismę

Vardai

Daina Bosas teisme švenčia pergalę: dukrai dėl skandalingų skiepų – kompensacija, medikei – nelaisvė

Aktualu

Vilniuje palaidota rašytoja V.Jasukaitytė

Gazas

Pokyčiai sostinės „pedagoginiame“ žiede: keisis eismo tvarka

Vardai

Mantas Katleris – apie sulaikytą „Alfa vyrą“: „Būtume žinoję, šokti viliotinio nebūtume kvietę“

Gyvenimas

Interjero architektės patarimai, kaip įsirengti funkcionalią ir stilingą virtuvę

Mokslas.IT

E621: anksčiau didžiausias maisto baubas, o dabar mokslininkai skelbia apie jo naudą

Vardai

Vyro ir žmonos akrobatinis numeris vos nesibaigė tragedija: nepavykusį triuką užfiksavo kameros

Aktualu

Po 15min tyrimo sulaikytas „fotografas“: „Alfa vyras“ įtariamas merginų prievartavimu

24sek

Medalių nebus – Lietuvos jaunimo rinktinę Europos čempionate sustabdė ispanai

Aktualu

Ateities karjeros perspektyvos: ką verta rinktis šiandien?

Gazas

Prie „Aurum 1006 km lenktynių“ starto linijos – 38 komandos

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min