Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 18d. 10:41

Neįtikėtina lietuvio pergalė: Laurynas Levinskas tapo EPT „High Roller“ pokerio turnyro vicečempionu ir iškovojo 413 tūkst. eurų

Laurynas Levinskas
Neilo Stoddarto nuotr. / Laurynas Levinskas

Pokerio žaidėjas iš Lietuvos Laurynas Levinskas iškovojo fantastišką laimėjimą Prahoje. Lietuvis suspindėjo Europos pokerio turo 10,300 eurų įpirkos „High Roller“ varžybose – tapo turnyro vicečempionu ir laimėjo beveik pusantro milijono litų siekiantį prizą.

Kol Europos pokerio turo (EPT) aistruoliai visą dėmesį buvo sutelkę į lemtingas akimirkas pagrindinio turnyro ringe, pokerio profesionalas Laurynas Levinskas šėlo „High Roller“ turnyro mūšio lauke. Čia tautietis pateko laimėjęs atrankinį turnyrą. 500 eurų investiciją jis pavertė šešiaženkle eurų suma.

Pirmasis EPT Prahos etapo rekordas buvo pagerintas uždarius registraciją į pagrindinį turnyrą, kur startavo 1 107 žaidėjai, tačiau tuo fejerverkai neįtikėtinos sėkmės sulaukusiame EPT etape nesibaigė. Rekordiškai daug žaidėjų kortas sukryžiavo ir 10 300 eurų įpirkos „High Roller“ kovoje, kur tarp 309 žaidėjų startavo ir Lietuvos pokerio profesionalas L.Levinskas.

Reikia pabrėžti, kad mūsiškiui už galimybę kovoti brangiame turnyre neteko pakloti solidžios sumos, bilietą į šias varžybas jis laimėjo 500 eurų įpirkos kvalifikaciniame turnyre, kuris kiek anksčiau vyko Prahoje. 

Įveikęs pirmąją dieną lietuvis, nešinas vidutinio dydžio žetonų krūvele keliavo toliau. Antrosios dienos finišą mūsiškis pasiekė turėdamas kiek mažiau žetonų nei tuometinis turnyro vidurkis, tačiau solidus žaidimas, kantrybė ir puikūs įgūdžiai, padėjo L.Levinskui nukeliauti itin toli.

Lemtingoje „High Roller“ dienoje prie stalų grįžo vos 23 žaidėjai. L.Levinskas čia atsinešė 12-tą pagal dydį žetonų krūvelę. Tarp ištvermingiausiųjų kova klostėsi sparčiai ir žaidėjai vienas po kito kilo nuo stalų ir traukė atsiimti uždarbio. Vienas iš nedaugelio niekur neskubėjusių turnyro dalyvių buvo L.Levinskas. Tačiau vien laukti nepakako. 

Žaidime likus šešiolikai kovotojų, mūsiškio rankose buvo antra mažiausia žetonų krūvelė ir jam reikėjo skubios reabilitacijos. Į didelius bankus retai besikišdamas mūsiškis išlaikė efektyvų žetonų kapitalą ir kovoje likus 13 žaidėjų, pagal turimus žetonus jis jau buvo pakilęs iki dešimtos vietos. Tuo tarpu lyderių pozicijose užtikrintai karaliavo Vokietijos pokerio meistras Ole Schemionas ir Rusijos profesionalas Andrejus Zaičenko. 

Mūšis tęsėsi ir vienu metu L.Levinsko turnyro gyvybė pakibo ant plauko, kuomet jis pralaimėjo solidų banką prieš EPT čempioną Oleksijų Chorošeniną. Tačiau lietuvis nepasidavė ir netrukus jam pavyko pasidvigubinti ir grįžti į žaidimą visa jėga. 

Žaidime belikus 10-čiai ištvermingiausiųjų, L.Levinsko valdomas žetonų kapitalas vis dar buvo vienas mažiausių. Toks jis liko ir tuomet, kai iš mūšio pasitraukus anksčiau jį nuskriaudusiam O.Chorošeninui buvo suformuotas neoficialus, devinvietis finalinis stalas. 

Nors ir disponuodamas kukliomis turnyro valiutos santaupomis, lietuvis tęsė pasirodymą ir netrukus iš šalies stebėjo, kaip išėjimo link patraukė devintoje vietoje finišavęs ir 63 290 eurų pelnęs Danas Shakas. Jau oficialiame, aštuonviečiame finale neužsibuvo italas Calvio Anzalone, kuriam L.Levinskas taip pat pamojo nesitraukdamas nuo savo kėdės. Italui įteiktas 76 310 eurų prizas. 

Netrukus tautiečio situacija pasitaisė, kai jis atliko sunkų, bet pelningą atsakymą į statymą, kurį po penktosios bendrosios kortos iššovė O.Schemionas. Didžiulį banką laimėjęs kaunietis pasitempė ir ėmė kopti aukštyn. Praėjus šiek tiek laiko, kurį L.Levinskas išnaudojo puikiai ir pasistatė visai solidžią žetonų pilaitę, septyni žaidėjai patraukė į pietų pertrauką. Po jos kovą dėl vieno prestižiškiausių EPT titulų paliko portugalas Joao Vieira. Septintąją vietą užėmusiam pietiečiui įteiktas 103 870 eurų apdovanojimas. 

Šešiems žaidėjams tęsiant kovą, L.Levinskas kaktomuša susidūrė su O.Schemionu.  Vokiečiui sustūmus visus žetonus iš dalintojo pozicijos, jam atsakė iškart už jo žaidęs kanadietis Francois Billardas. Tačiau teisę tarti paskutinį žodį šį kartą turėjo būtent L.Levinskas. Jis kiek pamąstė, tačiau nusprendė rizikuoti ir permušė iki tol buvusį statymą visais savo žetonais. Kanadietis nekėlė dramos ir mikliai pasitraukė iš lietuvio kelio. Lemtingu momentu L.Leviskas atvertė tūzą ir karalių, o O.Schemionas parodė tūzą ir aštuonakę. 

Flopas, kuriame dalintojas atvertė tūzą devynakę ir aštuonakę, mūsiškį smarkiai nuvylė. Tačiau turne pasirodžiusi antroji devynakė vėl viską grąžino į savo vietas. Riveryje atvertus septynakę, viską lėmė karalius lietuvio rankose ir O.Schemionas traukėsi į nokautą, pelnydamas 141 420 eurų prizą. 

Penktoje vietoje kritusio ruso Večeslavo Goriačėvo likimu taip pat pasirūpino L.Levinskas. Čia mūsiškis laimėjo monetos metimą ir priglaudė oponento žetonų likučius savo glėbyje. Rusui atsiimant 186 840 eurų prizą, L.Levinskas užsiėmė žetonų lyderio poziciją. 

Vėliau tautietis kiek pašlūbavo, padvigubino mažai žetonų turėjusį oponentą ir taip prarado dali sukaupto kapitalo. Tai lėmė, kad iš žaidimo ketvirtoje pozicijoje pasitraukus britui Simonui Deadmanui, kuris apdovanotas 238 320 eurų, L.Levinsko rankose buvo antra pagal dydį žetonų krūvelė.

Kuomet „High Roller“ turnyro ringe beliko L.Levinskas, žetonų lyderis A.Zaičenko ir kanadietis F.Billardas, visi trys žaidėjai nusprendė, kad laikas įvertinti dalybų galimybę. Pagal turnyro organizatorių planą, čempionui turėjo atitekti 606 440 eurų, vicečempionui – 403 660 eurų, o trečiosios vietos laimėtojui – 295 250 eurų. Tačiau toks planas trims herojams netiko ir jie nusprendė prizinį fondą dalintis pagal tuo metu turėtų žetonų kiekį.

Dalybų metu 39 tūkstančiai eurų iškart buvo atidėti į šalį ir palikti būsimajam laimėtojui. Likusią sumą žaidėjai pasidalino taip: A.Zaičenko dalybų metu turėjęs 6 390 000 žetonų pelnė 448 180 eurų. L.Levinskas, kurio rankose buvo 4 690 000 žetonų, susižėrė 412 905 eurus. O F.Billardui disponavusiam 4 340 000 žetonų, atiteko 405 260 eurų apdovanojimas. 

Netrukus po dalybų iš kovos dėl papildomo prizo ir titulo traukėsi Kanados atstovas. Sužaidus vos kelis padalinimus po dalybų, L.Levinskas didelį banką laimėjo kovoje prieš autsaiderį, kurio rankose po nesėkmės liko vos 15 privalomųjų statymų. Tačiau to mūsiškiui nepakako ir netrukus jis pribaigė varžovą. Lemtingo padalino metu sustūmus žetonus į stalo centrą L.Levinskas laikė damą ir karalių. Tuo tarpu F.Billardas atvertė tūzą ir dešimtakę. Flope dalintojo atverstos bendrosios kortos situacijos nekeitė ir mūsiškis atsilikinėjo. Tačiau turne atkeliavusi dama apvertė viską aukštyn kojom. Riveris kanadiečio negelbėjo ir jis traukėsi kovoje dėl titulo palikdamas lietuvį ir A.Zaičenko. 

Iš turnyro išmušęs F.Billardą L.Levinskas įgijo solidžią žetonų persvarą ir akistatos pradžioje jo rankose buvo dvigubai didesnė žetonų krūvelė nei turėjo jam oponavęs rusas. Tačiau situacija netruko pasikeisti, kuomet lietuvis viskuo rizikavo pagavęs pirkimą į eilę. Pirkimui neužsipildžius, kiek daugiau nei pusę turėtų žetonų jis vėl perleido priešininkui. Tolimesnė kova klostėsi permainingai, žaidėjų žetonų pilaitės svyravo ir tai vienas ,tai kitas perimdavo iniciatyvą, tačiau lemtingu momentu Fortūna šyptelėjo rusui.

Didelės dalies žetonų L.Levinskas neteko tuomet, kai A.Zaičenko viskuo rizikuoti nusprendė radęs karalių ir damą. Kaunietis laikė tūzą ir dešimtakę ir nusprendė atsakyti. Pirmosios keturios bendrosios kortos buvo palankios mūsiškiui ir atrodė, kad titulas jau visai čia pat, tačiau riveryje atverstas karalius viską apvertė aukštyn kojom. Po šio dalinimo lyderio poziciją užsiėmė rusas. Nesėkmės ir toliau persekiojo L.Levinską ir netrukus jo žetonų krūvelė susitraukė iki 15 privalomųjų statymų, kuriais mūsiškis rizikavo radęs porą devynakių.

Į žetonų sustūmimą A.Zaičenko sureagavo atsakymu ir atvertė porą triakių. Flopas situacijos nekeitė ir L.Levinskas smarkiai pirmavo, tačiau turne atversta triakė nokautavo mūsiškį ir praktiškai garantavo pergalę rusui. Riveryje viena iš dviejų likusių devynakių neatsivertė ir kova buvo baigta. 

Kirtus finišą L.Levinskas internete suskubo padėkoti visiems jį palaikiusiems pokerio mylėtojams ir draugams: „Ačiū už palaikymą, man tai tikrai svarbu. Kovodamas mačiau kiek žmonių seka įvykius ir domisi reikalais Prahoje. Ačiū jums dar sykį. Tai buvo pirmoji mano kova “High Roller„ ir ją palieku jausdamas didesnį trofėjų alkį nei kada nors iki šiol“. 

Čekijos sostinė neabejotinai ilgam įsimins L.Levinskui – būtent čia jis prieš metus laimėjo 57 tūkstančius eurų viename iš šalutinių EPT turnyrų. Šįkart jo laimėjimas gerokai solidesnis – 413 tūkstančiai eurų ir didžiausia karjeros pergalė. 

Norite pirmieji sužinoti svarbiausias pokerio pasaulio naujienas? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

24sek

Šaras pasiuntė dviprasmišką žinutę: „Žais tie, kurie pasiruošę mirti už komandą“

24sek

Šarą pagyręs Željko Obradovičius: „Mes geri draugai – išeisime kur nors drauge“

24sek

Finiše uždusęs „Žalgiris“ dramatiškai krito prieš Eurolygos vicečempionus

Gyvenimas

Onkologinė liga ir intymumas: kodėl pasaulyje tai – tyrimų objektas, o Lietuvoje – gėdinga tema?

Aktualu

Girtam panevėžiečiui pasivažinėjimas baigėsi prie kelio ženklo „Plyta“

24sek

Savo rekordą pakartojęs „Žalgirio“ vedlys: „Skaudu“

„Eurolygos dienos“ prognozė: kokia tikimybė, kad Šaras pagaliau įveiks Željko Kaune? (5/5)

Aktualu

Masinė avarija kelyje Vilnius-Panevėžys: susidūrė keturi automobiliai ir autobusas, žuvo žmogus

Gazas

Kaunietis iškėlė problemą: kodėl „Kauno autobusai“ diskriminuoja dirbančius savaitgalį?

Aktualu

Juozo Urbšio išpažintis švedų diplomatui: „1940-aisiais pasipriešinimas jau nebuvo įmanomas“

Aktualu

P.Urbšys: atrodo, kad R.Karbauskis ir A.Širinskienė yra apsvaigę nuo valdžios

N-18 Vardai

Kim Kardashian akių šešėlius reklamuoja savo stiliumi – nuoga

Kultūra

Menininkė žiūrovų akivaizdoje kūrė antrą odą: prie prisilietimo prisiliesta žodžiais ir rankomis

Pasaulis kišenėje

Kalnai Vokietijoje, kuriuos renkasi vietiniai bavarai ir kaimynai austrai

Vardai

VIP vakaras Vilniuje subūrė perlus ir deimantų spindesį mėgstančius svečius

Deuce

Pagirtinai kovojęs Ričardas Berankis iškrito turnyro Maskvoje ketvirtfinalyje

Vardai

M.Šedžiuvienė įsiuto – jos sūnų prižiūri svetima moteris: „Ponas Andriau, kokio velnio pasiimi vaiką?“

Kultūra

Vilniuje koncertuosianti L.Anderson: „Nesėkmė reikalauja kur kas daugiau kūrybiškumo nei sėkmė“

Aktualu

Trakų rajone užsidegė lentpjūvė

24sek

Madrido „Real“ neklumpa: nepaliko vilčių baskams

Naujienos

24sek

Šaras pasiuntė dviprasmišką žinutę: „Žais tie, kurie pasiruošę mirti už komandą“

24sek

Šarą pagyręs Željko Obradovičius: „Mes geri draugai – išeisime kur nors drauge“

24sek

Finiše uždusęs „Žalgiris“ dramatiškai krito prieš Eurolygos vicečempionus

Gyvenimas

Onkologinė liga ir intymumas: kodėl pasaulyje tai – tyrimų objektas, o Lietuvoje – gėdinga tema?

Aktualu

Girtam panevėžiečiui pasivažinėjimas baigėsi prie kelio ženklo „Plyta“

24sek

Savo rekordą pakartojęs „Žalgirio“ vedlys: „Skaudu“

„Eurolygos dienos“ prognozė: kokia tikimybė, kad Šaras pagaliau įveiks Željko Kaune? (5/5)

Aktualu

Masinė avarija kelyje Vilnius-Panevėžys: susidūrė keturi automobiliai ir autobusas, žuvo žmogus

Gazas

Kaunietis iškėlė problemą: kodėl „Kauno autobusai“ diskriminuoja dirbančius savaitgalį?

Aktualu

Juozo Urbšio išpažintis švedų diplomatui: „1940-aisiais pasipriešinimas jau nebuvo įmanomas“

Aktualu

P.Urbšys: atrodo, kad R.Karbauskis ir A.Širinskienė yra apsvaigę nuo valdžios

N-18 Vardai

Kim Kardashian akių šešėlius reklamuoja savo stiliumi – nuoga

Kultūra

Menininkė žiūrovų akivaizdoje kūrė antrą odą: prie prisilietimo prisiliesta žodžiais ir rankomis

Pasaulis kišenėje

Kalnai Vokietijoje, kuriuos renkasi vietiniai bavarai ir kaimynai austrai

Vardai

VIP vakaras Vilniuje subūrė perlus ir deimantų spindesį mėgstančius svečius

Deuce

Pagirtinai kovojęs Ričardas Berankis iškrito turnyro Maskvoje ketvirtfinalyje

Vardai

M.Šedžiuvienė įsiuto – jos sūnų prižiūri svetima moteris: „Ponas Andriau, kokio velnio pasiimi vaiką?“

Kultūra

Vilniuje koncertuosianti L.Anderson: „Nesėkmė reikalauja kur kas daugiau kūrybiškumo nei sėkmė“

Aktualu

Trakų rajone užsidegė lentpjūvė

24sek

Madrido „Real“ neklumpa: nepaliko vilčių baskams

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min