Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Interviu: pokerio mokytojas Gytis Lažauninkas dalinsis patirtimi naujame tinklaraštyje

Gytis Lažauninkas
PokerStars.net / Gytis Lažauninkas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nutarėme atgaivinti kurį laiką neaktyvia buvusią mūsų rubrikos blogų skiltį, kurioje nuo šiol galėsite skaityti pokerio profesionalo ir trenerio Gyčio Lažauninko mintis. Parengėme interviu ir siūlome susipažinti su vienu aktyviausių Lietuvos pokerio bendruomenės narių iš arčiau.

Aktyviau Lietuvos pokerio bendruomenėje, socialiniuose tinkluose ir forumuose dalyvaujantys žaidimo entuziastai neabejotinai žino Gyčio Lažauninko vardą. Kątik 20-ąjį gimtadienį atšventęs vaikinas ne tik subūrė didžiausią pokerio mylėtojų grupę „Facebook“ socialiniame tinkle, tačiau aktyviai užsiima pokerio mokymais, kelia sau ir bendraminčiams įvairius iššūkius, populiarina žaidimą, o pats interneto turnyruose kovoja po slapyvardžiu „peledazmogis“. Prieš pradedami publikuoti Gyčio tinklaraščio įrašus nutarėme jį pristatyti ir parengėme su vaikinu išsamų interviu:

Sveikas, Gyti. Trumpai prisistatyk – kas tu, kai nežaidi pokerio?

Sveiki. Esu ką tik dvidešimtą gimtadienį atšventęs pokerio žaidėjas bei mokytojas, kilęs iš mažo miestelio Vilkaviškio, o šiuo metu gyvenu Vilniuje. Labai norėčiau kažką pasakyti apie tai ką darau kai nežaidžiu pokerio, bet net ir tada užsiimu kažkuo, kas susiję su žaidimo tobulinimu (mokomieji video ir t.t) arba mokau kitus. Žinoma, tikrai mėgstu išeiti pasižmonėti, pabūti su draugais ir atsipalaiduoti.

Kada ir kaip susidomėjai pokeriu? Kada supratai, kad tai gali būti pagrindinis tavo užsiėmimas?

Prieš kiek daugiau nei 3 metus apie šį žaidimą man papasakojo dėdė. Pabandė parodyti kaip viskas vyksta, paaiškino kombinacijas, o vietoj žetonų naudojom domino. Tada visai neužfiksavau to ir daugiau nei pusę metų net nebuvau pagalvojęs apie žaidimą, bet atėjus vasarai kelis kartus patekau į vietinius namų žaidimus ir pamažu tai tapo įdomia pramoga. Kurį laiką viskas ir liko taip, bet pasibaigus vasarai, kai visiems vėl reikėjo kibti į mokslus ar darbus ir susirinkimai nutrūko, nusprendžiau pabandyti pažaisti internete, „PokerStars“ kambaryje. Na, ir po kelių mėnesių pavyko pasiekti pirmą didesnį laimėjimą. To nesureikšminau, bet kartu tai buvo paskata pabandyti pasiekti kažko daugiau, o kai laimėjimai pasikartojo – pasakiau sau, kad norėčiau šią pramogą paversti darbu.

Kiek laiko jau žaidi profesionaliai ir kokie tavo didžiausi laimėjimai?

Profesionaliai žaidžiu apie dvejus metus. Skaudu pripažinti bet neturiu nei vieno didelio „hito“ (red. past.: taip pokerio žargonu vadinami dideli laimėjimai turnyruose). Daug, daug kartų esu pelnęs 3-5 po tūkstančius dolerių, bet niekaip nepavyksta pramušti kažko didesnio, nors progų tikrai buvę ir nemažų. Tačiau tai turbūt tik įrodo, kad daug dirbant, net ir be didelių laimėjimų galima nemažai pasiekti.

Tai, kad neturi išskirtinai didelių asmeninių laimėjimų, neatbaidė nuo minties mokyti kitus?

Tiesą sakant, galiu paabandyti nupasakoti savo viziją prieš beveik metus, kai pradėjau mokyti. Mąsčiau, kad gal tuo susidomės pora draugų... Gal koks draugo draugas... Ir dar slapta svajojau, kad galbūt kur atsiras ir koks atsitiktinis nepažįstamas žmogus. Tikrai nežinojau kaip seksis ir bijojau, kad galbūt trūks iškalbos ar tiesiog nemokėsiu perteikti žinių. Bet iš šitos kuklios vizijos viskas išaugo į daugiau nei 70 mokinių ir perteiktą milžinišką žinių bagažą.

Papasakok apie savo mokymus daugiau. Ko gali tikėtis tavo mokiniai?

Kaip jau minėjau, mokymus pradėjau prieš beveik metus su savo kolegos Zigmo „Brilijant“ Pekarsko pagalba, kadangi tikrai sunku niekam nežinomam vaikinukui taip imti ir sugalvoti mokyti. Išskart nusprendžiau, kad nemokysiu valandomis kaip daro kiti mokytojai, nes dauguma žmonių ima po kelias ar netgi po vieną valandą ir nesupranta, kad iš to tikrai naudos nebus. Todėl sudariau mokymų paketą, į kurį įėjo ne tik individualios mokymų valandos, bet ir diskusijų grupė, įvairi mokomoji medžiaga. Kiekvienas prie mano komandos prisijungęs žmogus visų pirma gali tikėtis ne tik sauso mokymų kurso išklausymo, bet ir tikrai geros atmosferos grupėje bei draugiškos pagalbos net ir baigus mokymus.

Dažnai iškeli sau įvairius iššūkius ir papildomas užduotis. Papasakok apie tai plačiau.

Na, šiuo metu paskutinis projektas buvo „Prezidento alga“. Su kolega Zigmu sugalvojom, kad būtų įdomu pokerio bendruomenei parodyti ar įmanoma pasiekti Prezidento algą per mėnesį žaidžiant visiems prieinamus limitus. Nuo kovo pradžios pradėjome vesti apskaitą ir daryti savaitines apžvalgas savo grupėse, taip detaliai parodydami tiek rezultatus, tiek įdedamą darbą, tiek susidūrimą su variacija, kuri pokeryje yra neišvengiama. Džiugiai galiu pasakyti, kad paskutinėmis dienomis sugebėjau įvykdyti tikslą! Plačiau apie tai skaitykite pirmuosiuose mano blogo įrašuose. Artimiausi projektai bus pristatyti greitu metu, o vienas iš jų, aktualus visai pradedančiųjų bendruomenei – Pokerio mokykla.

Ar ateity planuoji daugiau dėmesio skirti gyviems turnyrams?

Tikrai taip. Galbūt dauguma žino, kad esu neblogas atrankinių turnyrų žaidėjas, tad stengiuosi į gyvus turnyrus patekti per atrankas. Šią žiemą laimėjau 1100 eurų vertės bilietą į pasirinktą atitinkamos įpirkos turnyrą ir planavau vykti į Europos pokerio turo Maltos festivalį, bet planai šiek tiek pasikeitė ir nusprendžiau šį bilietą panaudoti arba Marbeloje arba Barcelonoje.  O iki tol, tikiuosi, pavyks per atrankas patekti ir į EPT.

Ar turi pokerio svajonių?

Labiausiai noriu, kad pagaliau pavyktų nugriauti didelį turnyrą. Ne tik dėl didelių pinigų, bet ir dėl pasitikėjimo savimi. Manau, į visiems žinomo „Sunday Million“ turnyro laimėtojų sąrašą savo vardą įrašyti pakaktų (red. past.: šypsosi).

Pirmąjį G. Lažauninko blogo įrašą mūsų rubrikos blogų skiltyje rasite jau šios savaitės pabaigoje, o kiek vėliau mūsų „Facebook“ paskyros lankytojams pasiūlysime ir interaktyvių būdų patobulinti savo žaidimą su Gyčio pagalba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Mokytojas Pokeris
Parašykite atsiliepimą apie 15min