Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 01 18, 18:11

„Top 12“: daugiausiai gyvuose pokerio turnyruose laimėję lietuviai (1 dalis)

Sunku rasti kriterijų, pagal kurį būtų galima įvertinti geriausius pokerio žaidėjus. Vieni daugiausiai dėmesio skiria titulams, kiti ypatingą pagarbą reiškia žaidėjams, prisidėjusiems prie žaidimo vystymo ir populiarinimo.
Andrius Tapinas
Andrius Tapinas / LSPF nuotr.

Tačiau pokeris nuo senų laikų visuomet buvo tiesiogiai susijęs su piniginiais laimėjimais, tad nieko keisto, jog vienas svarbiausių rodiklių yra pokerio žvaigždžių karjeros laimėjimai gyvuose turnyruose. Interneto tinklapis www.hendonmob.com sukaupė didžiausią gyvų turnyrų rezultatų duomenų bazę ir būtent čia galima peržvelgti ir įvertinti žaidėjų pasiekimus.

pokerstarsblog.com nuotr./Turnyro arena
pokerstarsblog.com nuotr./Turnyro arena

Be abejo, čia pateikiamos tik laimėtos sumos, neskaičiuojant, kiek žaidėjas išleido turnyrų įpirkoms, tačiau visgi, galima susidaryti nuomonę apie pastoviai dideles sumas laiminčius geriausius iš geriausiųjų.

Nutarėme savo skaitytojams pristatyti per karjerą daugiausiai gyvuose turnyruose laimėjusių Lietuvos žaidėjų dvyliktuką. Kodėl 12, o ne 10? Nes išsyk už dešimtuko ribos atsidūrė du žaidėjai, nuolat važinėjantys po didžiausius pasaulio turnyrus ir demonstruojantys solidžius rezultatus, tad juos pamiršti mums pasirodė neteisinga. Šiandien pirmoje straipsnio dalyje pažvelgsime į apatinę dvyliktuko dalį.

12. Vytautas Milvydas – 88 667 JAV doleriai

Bendrame daugiausiai laimėjusių viso pasaulio žaidėjų sąraše – 9284 vieta

lt.pokernews.com nuotr./Vytautas Milvydas
lt.pokernews.com nuotr./Vytautas Milvydas

Kaunietis Vytautas Milvydas yra gerai pažįstamas Lietuvos pokerio bendruomenėje. Vaikinas laikomas vienu geriausių pokerio dvikovų specialistų Lietuvoje, tačiau nepasimeta ir atsidūręs daugiastalio turnyro veiksmo sūkuryje.

Rudenį 23 gimtadienį atšventęs vaikinas pastaruosius du metus jau spėjo aplankyti ir Las Vegase vykstantį svarbiausią pokerio renginį – Pasaulio pokerio seriją (WSOP). Visgi ten solidžių laimėjimų pademonstruoti kol kas nepavyko, tačiau šioje Atlanto pusėje sekasi geriau. Kol kas solidžiausias karjeros laimėjimas Vytautui atiteko už antrąją vietą dvikovų turnyre 2011 metų Europos pokerio turo (EPT) Dovilio etape. Tik finalinėje dvikovoje nusileidęs švedui Alexui Roumeliočiui kaunietis laimėjo 26 500 eurų.

Pernai rugpjūtį Vytautas žengė giliai EPT Barselonos pagrindiniame turnyre. Iš kovos Katalonijoje jis pasitraukė 31 vietoje, pelnydamas 18 tūkst. eurų. Na, o trečią solidų rezultatą vaikinas pasiekė metų pabaigoje. Gruodį Rygoje vykusiame „Unibet Open“ turnyre lietuvis užėmė 6 vietą, laimėdamas 13 211 Latvijos latų, arba apie 25 tūkst. JAV dolerių.

11. Marius Mačiukas – 96 662 JAV doleriai

Bendrame daugiausiai laimėjusių viso pasaulio žaidėjų sąraše – 8629 vieta

lt.pokernews.com nuotr./Marius Mačiukas
lt.pokernews.com nuotr./Marius Mačiukas

Prie pat dešimtuko ribos atsidūrė iš Jonavos Kilęs Marius Mačiukas. Vaikinas keliones po didžiausiu gyvus pokerio turnyrus pradėjo 2010-aisiais. Birželį jis liko ketvirtas Taline vykusio Baltijos pokerio festivalio pagrindiniame turnyre ir iškovojo 18 651 eurų. Tiesiai iš Estijos Marius skubėjo į Las Vegase vykusią WSOP seriją, tačiau ten pasižymėti nepavyko.

2011 metus jonaviškis pradėjo pasiekdamas apmokamas vietas Paryžiuje vykusioje Prancūzijos pokerio serijoje, o kovo mėnesį sėkmingai kovojo Pasaulio pokerio turo (WPT) Vienos etape. Čia užimta 35 vieta Mariaus sąskaitą papildė 10 340 eurų.

2011 m. vasarą jis antrąsyk iškeliavo į WSOP ir nesuklydo. Būtent 23 metų Marius tapo toliausiai iš lietuvių WSOP pagrindiniame turnyre nužengusiu žaidėju. Vaikinas pasiekė net 6-ąją šio 10 tūkst. dolerių įpirkos turnyro dieną ir iš 6865 žaidėjų liko 139 vietoje, kuri jam garantavo 54 851 dolerio laimėjimą. Tai didžiausia kada nors lietuvių WSOP turnyruose laimėta suma, o kartu ir rekordinis pasiekimas pagrindiniame WSOP turnyre, dar vadiname pasaulio čempionatu.

10. Povilas Purtokas – 103 262 JAV doleriai

Bendrame daugiausiai laimėjusių viso pasaulio žaidėjų sąraše – 8120 vieta

Povilas Purtokas yra vienas iš dviejų į šį mūsų sąrašą patenkančių žaidėjų, kuris savęs nevadina pokerio profesionalu. Vaikinas kasdien skuba į darbą, o pokerį laiko pomėgiu ir daugiausiai dėmesio skiria įvairiuose internetinio pokerio kambariuose vykstančioms atrankoms į gyvus turnyrus.

Būtent per atrankas Povilas yra patekęs į ne vieną didelį gyvo pokerio festivalį, taip derindamas meilę pokeriui su galimybe keliauti po pasaulį. 2010 metais jis dusyk pasiekė EPT pagrindinių turnyrų apmokamas vietas – Berlyne užėmė 135 vietą, o Taline liko 52-as.

lt.pokernews.com nuotr./Povilas Purtokas
lt.pokernews.com nuotr./Povilas Purtokas

Tuo tarpu didžiausią savo karjeros laimėjimą vilnietis pelnė 2010 metų kovą, kai Portugalijoje vykusiame Europos pokerio meistrų serijos pagrindiniame turnyre užėmė 2 vietą ir laimėjo 53 190 eurų. Vėliau Povilui yra patekti tarp prizininkų ir „Unibet Open“ serijos turnyre.

9. Andrius Tapinas – 113 103 JAV doleriai

Bendrame daugiausiai laimėjusių viso pasaulio žaidėjų sąraše – 7468 vieta

Greta randame ir antrą tarp geriausių šalies žaidėjų patenkantį ne profesionalų pokerio žaidėją. Tai ne tik Lietuvos pokerio pasaulyje gerai žinomas veidas – garsus žurnalistas, TV laidų vedėjas Andrius Tapinas.

Vyras pokeriu susidomėjo 2006-aisiais ir jau pati jo karjeros pradžia buvo sėkminga. Andriui internete pavyko laimėti kelialapį į WSOP seriją ir didžiausiame visų laikų WSOP pagrindiniame turnyre, kuriame dalyvavo net 8773 žaidėjai, lietuvis užėmė 494 vietą, bei laimėjo 26 389 dolerius.

2009 metų rudenį Andriui lemtingu tapo „Unibet Open“ turnyras Prahoje, kur lietuvis žengė iki pat finalinio stalo, užėmė 4 vietą ir laimėjo 52 tūkst. eurų. Netrukus Andrius pasirašė kontraktą su šio turnyro organizatoriais ir tapo “Unibet” ambasadoriumi Baltijos šalims.

Negalima pamiršti ir Andriaus įnašo į Lietuvos pokerio pasaulį nesėdint prie stalo. 2010 metų pavasarį jis buvo pagrindinis Lietuvos sportinio pokerio federacijos steigimo iniciatorius ir iki šiol yra šios organizacijos prezidentas.

VIDEO: Hand of the week [FTP_BC_S02 Episode 03]

8.  Grigorijus Orlovas – 118 830 JAV dolerių

Bendrame daugiausiai laimėjusių viso pasaulio žaidėjų sąraše – 7159 vieta

Aštuntoje mūsų sąrašo pozicijoje įsitaisęs taip vadinamos „senosios kartos” atstovas Grigorijus Orlovas. Vyras tarptautiniuose pokerio turnyruose dalyvauja net nuo 2003 metų, tačiau dažniausiai apsiriboja artimuoju užsieniu.

lt.pokernews.com nuotr./Grigorijus Orlovas
lt.pokernews.com nuotr./Grigorijus Orlovas

Solidžiausią karjeros rezultatą G.Orlovas pasiekė 2006 metų spalį, kai „Austrian Classics“ turnyre Vienoje liko trečias ir susižėrė 34 250 eurų prizą.

7.  Igoris Kuklis – 118 830 JAV dolerių

Bendrame daugiausiai laimėjusių viso pasaulio žaidėjų sąraše – 7054 vieta

Dar vienas itin daug patirties turintis žaidėjas – Omahos pokerio specialistas Igoris Kuklis. Tarptautiniuose turnyruose startavęs 2005-aisiais, Igoris pirmą solidesnį laimėjimą pasiekė 2007 metų Vienos pavasario pokerio festivalyje, Austrijoje, kur liko ketvirtas ir iškovojo 11 360 eurų.

2010 metų vasarą vyras kovojo WSOP serijos turnyruose Las Vegase ir dusyk pasiekė prizines vietas. WSOP pagrindiniame turnyre jam pavyko pasiekti ketvirtąją žaidimo dieną, užimti 598 vietą ir laimėti 24 079 dolerius. Beje, Lietuvos pokerio bendruomenėje Igoris itin išgarsėjo savo sprendimu šio turnyro burbulo fazėje (kai iki prizinių vietų likę vos kelių žaidėjų kritimai) jis nutarė prieš flopą išmesti gautą karalių porą.

I.Kuklis taip pat yra didžiausią kiekį laimėjimų tarptautiniuose turnyruose turintis šio sąrašo žaidėjas.

Tokia buvo daugiausiai laimėjimų gyvuose turnyruose turinčių Lietuvos pokerio žaidėjų sąrašo pirmoji dalis. Rytoj būtinai pažvelgsime į tuos, kas yra užsidirbę vietą stipriausiųjų šešetuke.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min