Dabar populiaru
15min be reklamos
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota 2020 01 07, 21:00

Sterilizaciją patyręs vyras atvirai: apie motyvus, baimes ir rezultatą po visko

Kai Danieliui (vardas pakeistas. – red.) gimė trečias vaikas, jis su žmona pradėjo mąstyti, kaip tęsti seksualinį gyvenimą ir kartu apsisaugoti nuo netikėto nėštumo. Kartą prie jo priėjo žmona ir švelniai pasidomėjo, ar šis nežino, kad nevaisingumo operaciją gali pasidaryti ir vyras? „Man buvo šokas. Ką galima? Kaip čia? Net suskaudo apačioje – kaip ten dabar viską pjaustys? Juk tai yra vieta, kurią tu visada saugai, o dabar pjaus“, – prisimena savo pirmą reakciją Danielius.
Pora Tik prenumeratoriams
Danielius ryžosi vazektomijai, nes norėjo apsaugoti žmoną nuo nemalonios operacijos. Asociatyvi nuotrauka. / Vida Press nuotr.

„Tada pagalvojau: o jeigu moteris pjausto, tai kur čia moterų ir vyrų lygybė? Jau užtenka, kad ji gimdo. Truputėlį 15 minučių pakentėti, paskui ant sofos pasėdėti ir teliką pažiūrėti nematau jokios bėdos“, – prisiminimais apie prieš pusmetį pasidarytą sterilizaciją vazektomijos būdu dalijasi vyras.

Tačiau dar visai neseniai operacija vyrui kėlė nerimo. 15min Danielius pasakoja, kad jaudinosi dėl savo lytinio pajėgumo, ar nesutriks potencija, ar šis būdas nuo nėštumo saugos 100 procentų. Šiandien vyras teigia, kad po vazektomijos nejaučia jokių šalutinių poveikių, o internete perskaitytos baisybės tėra mitai.

Kažkada paauglystėje man darė veido valymą, spaudė tuos inkštirus. O ten tai buvo kančia. Spaudžia, nemalonu, ašaros bėga, ten buvo katorga, o čia – lengvuma.

Kitos kontraceptinės priemonės netiko

Danieliaus teigimu, įžengus į penktą dešimtį ir turint tris nepilnamečius vaikus netyčia pastoti jau nebesinori. Todėl buvo nuspręsta galvoti apie būdus apsisaugoti.

„Su kiekvienu moters ciklo sutrikimu žiūrima į mane ir atsiranda panika – O, Dieve, gal čia ketvirtas vaikas? Susilaukti vaiko yra daug džiaugsmo, bet ir atsakomybės. Trys vaikai – mes jaučiame, kad pilniausi namai visko ir labai nesinori rizikuoti dėl ketvirto“, – pasakoja Danielius.

Galbūt mintys apie operaciją Danieliaus šeimos nebūtų aplankiusios, jeigu ne kelios esminės priežastys. Viena jų, kad vyras negali pakęsti prezervatyvų.

„Aš asmeniškai negaliu naudoti prezervatyvų – kažkokia plastmasė… Man tai labai dirbtina. Jau geriau išvis tada nereikia“, – sako jis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Prezervatyvai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Prezervatyvai

Kitos priežastys – nė viena kontraceptinė priemonė neapsaugo 100 proc. Be to, jo manymu, daugelis jų neigiamai veikia organizmą.

„Yra vaistai moterims gerti, kurie, mano galva, yra chemija ir nuodija organizmą. Yra varinės spiralės, kurios neskauda ir veikia, bet galvojant, kad kažkas viduj… Be to, tai nėra 100 proc. saugu. Sako, kad apsaugo 99 proc., bet o jeigu?“ – pasakoja Danielius.

Todėl, jo teigimu, buvo pradėta galvoti apie intervenciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min