2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Žavios ir drąsios, bet ar reikalingos? Kaip plius dydžio modeliams sekasi Lietuvoje

Modelių pasaulį pamažu užkariauja plius dydžio merginos – tos, kurių kūnai pagal įprastus modelių standartus yra vertinami kaip per dideli, bet ne ką prastesni. Tai modeliai, kuriems nereikia badauti (tačiau tenka prisižiūrėti mitybą), kurie sportuoja ir myli savo kūną tokį, kokį turi. Užsienyje jie jau iškovojo pripažinimą, tačiau kaip plius dydžio merginoms sekasi dirbti Lietuvoje?
Erika Vitulskienė, Rugilė Kančaitė, Gabija Navickaitė Tik prenumeratoriams
Erika Vitulskienė, Rugilė Kančaitė, Gabija Navickaitė / LNK, Jogailės Tarvydaitės ir asmeninio albumo nuotr.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog Lietuvoje vis dar gajūs įsitikinimai dėl itin lieknų moterų formų, figūringos merginos taip pat po truputį užvaldo socialinius tinklus ir eterio laiką. Jos yra žavios ir patrauklios, jos pozuoja prieš kamerą be drovumo ir stereotipinių įsitikinimų. Jų istorijos yra mažų mažiausia įkvepiančios – tokios, kurias kiekviena mama norėtų papasakoti savo dukrai, norėdama įdiegti bene svarbiausią vertybę – meilę sau.

Tiesa, daugelio iš plius dydžio modelių kelias iki to lengvas nebuvo – nemažai daliai jų per gyvenimą teko ir priimti kritikos, ir įveikti mitybos sutrikimus, ir pamilti savo kūną tokį, koks jis yra. Nuo anoreksijos iki sveiko gyvenimo būdo ir pozavimo žinomiausioms aprangos linijoms. Nuo psichologinio susikaustymo iki visiško išsilaisvinimo. Nuo neapykantos sau iki šypsenos žiūrint į veidrodį. Būtent nekokia pradžia galų gale išprovokavo atsaką, privertusį ne tik gražų kūną turinčias merginas į save žiūrėti kitaip, bet ir paskatinusi pokyčius visuomenėje ir plius dydžio modelių suklestėjimą tiek pasaulyje, tiek, pamažu, ir Lietuvoje.

15min susisiekė su karjerą Lietuvoje kuriančiais plius dydžio modeliais, jų darbdaviais ir plius dydžio mados kūrėjomis – Erika Vitulskiene bei Julija Janus. Šis tekstas – apie sustabarėjusius (o gal ir ne?) grožio stereotipus, besikeičiančius požiūrius Lietuvoje ir užsienyje bei plius dydžio modelių sudėtingą kelią link savęs priėmimo ir sėkmės.

Darbo Lietuvoje yra, bet nedaug

Rugilė Kančaitė ir Gabija Navickaitė – tai du jauni plius dydžio modeliai, kurie savo karjerą pradėjo Lietuvoje. Merginos portalui papasakojo, kaip joms sekasi dirbti Lietuvoje bei apie tai, kaip iki to laiko teko pereiti sunkiausius išbandymus pamilstant savo kūną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min