Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Dirbtinio intelekto ekspertas: didžiausia šios technologijos grėsmė kyla iš jos kūrėjų

Nuo pat tos dienos, kai žmonės pradėjo konstruoti mašinas, bijojome, kad ateis laikas, kai jos atneš mums pražūtį. Stephenas Hawkingas garsiai perspėjo, kad dirbtinis intelektas gali sunaikinti mūsų civilizaciją.
Inžinieriai
Inžinieriai / 123RF.com nuotr.

Tačiau daugeliui dirbtinio intelekto tyrėjų tokios kalbos atrodo nepagrįstos. Ne todėl, kad jie nebijo dirbtinio intelekto, bet todėl, kad mato, kaip tai jau vyksta, tik ne taip, kaip dauguma žmonių tikėtųsi.

Šiandien dirbtinis intelektas tikrina kandidatus į tam tikras pareigas, diagnozuoja ligas ir atpažįsta įtariamuosius nusikaltimais. Tačiau užuot priėmęs šiuos sprendimus veiksmingiau ar sąžiningiau, jis dažnai tik įtvirtina žmonių, kurių sprendimų pagrindu buvo apmokytas, šališkumą.

Williamas Isaacas yra „DeepMind“, dirbtinio intelekto startuolio, kurį „Google“ įsigijo 2014 metais, Etikos ir visuomenės tyrimų komandos vyresnysis mokslininkas. Jis taip pat yra vienas iš konferencijos „Fairness, Accountability, and Transparency“ („Sąžiningumas“, „Atskaitomybė“ ir „Skaidrumas“) pirmininkų – ši kasmetinė konferencija skirta DI srityje dirbantiems dirbtinio intelekto technologijų ekspertams, socialinių mokslų specialistams bei teisininkams. Mes kalbėjomės apie dabartinius ir ateityje galbūt kilsiančius rūpesčius, su kuriais susiduria dirbtinio intelekto vystymo specialistai ir jų sprendimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai