2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Į operaciją Santariškėse lekiančią greitąją sustabdė „akla“ pėsčioji: „Visuomenė nesupranta švyturėlių“

Vilniuje pėsčioji bloškėsi į greitosios pagalbos automobilį, įjungtais švyturėliais bei garsine sirena vežusį į operacinę ligonį. Garsus saugaus vairavimo ekspertas kategoriškas: nuo „asocialių“ eismo dalyvių apsaugo nebent tvora. Beje, nors KET primygtinai nusako pėsčiųjų pareigą nelįsti po automobiliais (o ypač skubančiais su švyturėliais), šiuo atveju baudžiamoji byla iškelta būtent greitosios vairuotojui, nes pėsčioji nukentėjo skaudžiau.
Zdislavas Skvarciany Tik prenumeratoriams
VGMPS vadovas Zdislavas Skvarciany vairuotojų sąmoningumu džiaugiasi, bet vis dar nereti „nesąmoningi“ atvejai – glumina. / 15min ir VGMPS nuotr.

Kol vieni, suvokdami ir riziką, svetimas gyvybes gelbėja, kiti savosiomis beatodairiškai rizikuoja.

Po išskirtinio eismo įvykio Vilniuje greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas pasigedo kai kurių eismo dalyvių sąmoningumo. Tuo metu eismo saugumo ekspertas Artūras Pakėnas rėžė tiesiai šviesiai – visiško sąmoningumo tikėtis ir neverta: dalis visuomenės, plačiąja šio žodžio prasme, asociali.

Nors GMP stoties vadovas Zdislavas Skvarciany dar nepraradęs šviesios vilties, jog ateityje gyventojai visada matys ir praleis su švyturėliais skubantį transportą, A.Pakėnas remiasi realistine skandinavų patirtimi: arba padės tvora, arba neatsargiųjų laukia morgas.

Pėsčiųjų savisauga neveikia

Įprastas vaizdas: gatvėmis skrieja arba pro didmiesčio spūstis braunasi skubantis greitosios ekipažas.

Rizika suprantama – gal ne visi vairuotojai pakankamai atidūs, geranoriški ar geba staigiai prisitaikyti prie situacijos, tad padidėja avarijos pavojus.

Bet kas padėtų suprasti pėsčiuosius, kaip šiuo konkrečiu atveju sostinės Braškių ir Jeruzalės gatvių sankryžoje, kurie negirdi, nemato ir tarsi nebijo žūti po žviegiančios ir mirgančios greitosios ratais?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min