Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinijos pastangos gelbėti reputaciją – „vakcinų diplomatija“ besivystančiose šalyse. Ar planas suveiks?

Šių metų pradžia Kinijai buvo nelinksma – šalies tarptautinė reputacija smarkiai smuko, kitoms valstybėms supykus, kad Kinija nuslėpė ankstyvąją informaciją apie naują kvėpavimo takų virusą. Tačiau Kinija tikisi baigti metus linksmesne gaida – žada parūpinti savo vakcinų toms šalims, kurioms kitu atveju tektų ilgiau laukti skiepų.
Skiepas
Skiepas / 123RF.com nuotr.

Visai neseniai Indonezija iš Kinijos farmacijos kompanijos „Sinovac“ gavo 1,2 milijono vakcinos dozių, o tai sukėlė daug diskusijų socialiniame tinkle „Weibo“, kur ši tema sulaukė 120 milijonų peržiūrų.

Kinijos žiniasklaidos priemonių antraštės pabrėžė Indonezijos prezidento Joko Widodo dėkingumą, o Kinijos interneto vartotojų diskusijos įgavo patriotinį atspalvį – daugelio teigimu, ši siunta patvirtino, kad Kinija yra atsakinga tarptautinės politikos žaidėja, vadovaujanti pasaulinėms kovos su pandemija pastangoms.

„Indonezija turėtų dėkoti mums, kinams – net mes patys dar nepaskiepyti“, – taip naujieną pakomentavo vienas „Weibo“ vartotojas.

Pasak J.Widodo, Indonezija sausio mėnesį gaus dar 1,8 milijono kiniškos vakcinos nuo koronaviruso.

Indonezija buvo viena iš svarbiausių Kinijos vakcinų bandymo vietų užsienyje, o pastarojo meto antraštės iliustruoja Kinijos pastangas atkurti savo reputaciją pasitelkiant vadinamąją „vakcinų diplomatiją“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius