15min be reklamos
Publikuota 2020 12 11, 11:33

Kinijos pastangos gelbėti reputaciją – „vakcinų diplomatija“ besivystančiose šalyse. Ar planas suveiks?

Šių metų pradžia Kinijai buvo nelinksma – šalies tarptautinė reputacija smarkiai smuko, kitoms valstybėms supykus, kad Kinija nuslėpė ankstyvąją informaciją apie naują kvėpavimo takų virusą. Tačiau Kinija tikisi baigti metus linksmesne gaida – žada parūpinti savo vakcinų toms šalims, kurioms kitu atveju tektų ilgiau laukti skiepų.
Skiepas Tik prenumeratoriams
Skiepas / 123RF.com nuotr.

Visai neseniai Indonezija iš Kinijos farmacijos kompanijos „Sinovac“ gavo 1,2 milijono vakcinos dozių, o tai sukėlė daug diskusijų socialiniame tinkle „Weibo“, kur ši tema sulaukė 120 milijonų peržiūrų.

Kinijos žiniasklaidos priemonių antraštės pabrėžė Indonezijos prezidento Joko Widodo dėkingumą, o Kinijos interneto vartotojų diskusijos įgavo patriotinį atspalvį – daugelio teigimu, ši siunta patvirtino, kad Kinija yra atsakinga tarptautinės politikos žaidėja, vadovaujanti pasaulinėms kovos su pandemija pastangoms.

„Indonezija turėtų dėkoti mums, kinams – net mes patys dar nepaskiepyti“, – taip naujieną pakomentavo vienas „Weibo“ vartotojas.

Pasak J.Widodo, Indonezija sausio mėnesį gaus dar 1,8 milijono kiniškos vakcinos nuo koronaviruso.

Indonezija buvo viena iš svarbiausių Kinijos vakcinų bandymo vietų užsienyje, o pastarojo meto antraštės iliustruoja Kinijos pastangas atkurti savo reputaciją pasitelkiant vadinamąją „vakcinų diplomatiją“.

„Quartz“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min