Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 12 13, 16:56

Lietuvos krepšinyje – jaunų trenerių banga: iš sportinės aprangos į kostiumą šoka nesulaukę nė 30-ties

Trenerio darbas aukštame lygyje reikalauja ne tik taktinių ir bendravimo įgūdžių, bet ir patirties. Nenuostabu, kad ir daugelį krepšinio komandų treniruoja įprastai bent jau į penktą dešimtį įkopę specialistai. Tačiau Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) šį sezoną yra išskirtinė. Jos komandų strategų amžiaus vidurkis nesiekia nė 40-ties, o net trijose komandose dirba specialistai, kurie dar nesulaukė nė 30-ojo gimtadienio. Kaip jie taip anksti užkilo iki antrosios pagal pajėgumą šalies krepšinio lygos komandų?
Iš kairės: Erikas Kubilius, Kęstutis Mačijauskas, Andrius Banys Tik prenumeratoriams
Iš kairės: Erikas Kubilius, Kęstutis Mačijauskas, Andrius Banys / S.Gvildžio, NKL ir Big Picture Basketball nuotr.

Vienam NKL lyderių Jonavos „CBet“ klubui vadovaujantis Virginijus Šeškus Eurolygoje sutiktų net šešis už save vyresnius specialistus. Dar du, Pablo Laso ir Ioannis Sfairopoulos už 53-ejų metų prieniškį vyresni vos keliais mėnesiais, o keturių kitų strategų amžius jau perkopė 50 metų.

Sunku patikėti, tačiau NKL pirmenybėse V.Šeškus yra vyriausias iš visų 15-os jose dirbančių specialistų, tarp kurių kone pusė Prienų krepšinio pažibai tiktų į sūnus.

Jauni Lietuvos klubų treneriai

  • NKL vyr. trenerių amžiaus vidurkis – tik 38,4 m.;
  • Jauniausi specialistai vadovauja Šilalės „Lūšies“ (Andrius Banys, 24 m.), „Gargždų“ (Erikas Kubilius, 25 m.) ir „Šilutės“ (Kęstutis Mačijauskas, 29 m.) komandoms;
  • Jauni treneriai dirba ir keliuose kituose klubuose: Vilkaviškio „Perle“ (Karolis Abramavičius, 31 m.), Vilniaus „Perle“ (Edvinas Justa, 31 m.) ir Palangos „Kuršiuose“ (Vytautas Buzas, 32 m.);
  • Tik dviem (iš 15) NKL trenerių jau yra suėję 50 – Dariui Dimavičiui (Mažeikių „Ereliai“, 52 m.) ir Virginijui Šeškui (Jonavos „CBet“, 53 m.);
  • Jauni treneriai šį sezoną dominuoja ir LKL – ten vyr. trenerių amžiaus vidurkis siekia 40,7 m. Net šešiems specialistams dar nėra 40 metų, o vieninteliam Antanui Sireikai jau virš 50 – šiaulietis yra 64-erių. Tiesa, jauniausias Gediminas Petrauskas (35 m.) yra net 11 metų vyresnis už jauniausią NKL strategą A.Banį.

Labiausiai tarp jų išsiskiria trys strategai, kurių amžius labiau tiktų karjeros piką pasiekusiems krepšininkams, o ne antrosios pagal pajėgumą šalies krepšinio lygos komandų treneriams.

„Šilutę“ nuo šio sezono treniruoja 29-erių Kęstutis Mačijauskas. „Gargždų“ komandoje jau nuo sausio dirba tik 25-erių Erikas Kubilius. O jauniausias specialistas nuo šios savaitės pradžios treniruoja Šilalės „Lūšį“ – naujai paskirtam treneriui Andriui Baniui yra vos 24-eri.

Kaip šie jauni strategai taip anksti pasuko į treniravimą ir kokios aplinkybės juos atvedė prie NKL rungtyniaujančių komandų šturvalų?

Iš Kataro – į Šilalę

Klaipėdietis A.Banys bandys gelbėti antrus metus NKL pirmenybėse rungtyniaujančios Šilalės komandos sezoną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min