Tiesiogiai
Publikuota 2020 12 08, 13:09

Vakcina jau ne už kalnų – kiek žmonių turės pasiskiepyti, kad galėtume gyventi kaip anksčiau?

Pamirškite kitas sėkmingas COVID-19 pandemijos sustabdymo ir sušvelninimo strategijas – vakcinos tapo de facto paskutine viltimi, kad liga bus pažabota. Dabar kyla klausimas – kiek pasaulio gyventojų reikės paskiepyti, kad visi grįžtume į daugmaž normalų gyvenimą?
Vakcina nuo COVID-19 Tik prenumeratoriams
Vakcina nuo COVID-19 / 123RF.com nuotr.

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo keleto veiksnių. Norėdami grįžti į tokį gyvenimą, koks buvo prieš pandemiją, pirmiausia turime pasiekti tašką, kurį tyrėjai vadina „bandos imunitetu“, aiškina Džordžtauno universiteto imunologas Stevenas Singeris.

Bandos imunitetas atsiranda tada, kai pakankamai žmonių yra paskiepyti nuo ligos, kad smarkiai sumažėtų viruso plitimas – net iki to lygio, kai jis visiškai nebeplinta. Jei virusas neturi šeimininko, kuriame galėtų išgyventi, jis galiausiai miršta.

Dabar, kai turime jau ne vieną, o net tris vakcinas, kurias pasaulinės reglamentavimo agentūros jau beveik leidžia vartoti (dar kelios yra ruošiamos galutiniam patvirtinimui), bandos imunitetas yra pasiekiamas tikslas. Tačiau riba, nuo kurios bandos imunitetas pradeda veikti, priklauso nuo dviejų pagrindinių kintamųjų.

„Quartz“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min