Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 12 10, 21:00

4 užsieniečiai treneriai prie LKL klubų vairo įskėlė reakciją: „Mums ką, trūksta lietuvių?“

Kai Kėdainių „Nevėžis“ šią savaitę paskelbė apie tai, jog komandą treniruos amerikietis Davidas Gale'as, Lietuvos krepšinio lyga (LKL) pasižymėjo naują punktą savo istorijoje. Dar niekada lygos klubams vienu metu nevadovavo keturi treneriai iš užsienio.

Austras Martinas Schilleris dabar diriguoja Kauno „Žalgiriui“, serbas Nenadas Čanakas – Panevėžio „Lietkabeliui“, makedonas Nikola Vasilevas – Alytaus „Dzūkijai“, o amerikietis D.Gale'as sudarė sutartį su Kėdainių „Nevėžiu“, kuris praėjusią savaitę atsisveikino su Mariumi Kiltinavičiumi.

Šešiose komandose žaidėjai nurodymų gali klausytis lietuviškai, nes ten dirba mūsų šalies krepšinio treneriai: Donaldas Kairys (Vilniaus „Rytas“), Žydrūnas Urbonas (Utenos „Juventus“), Gediminas Petrauskas (Pasvalio „Pieno žvaigždės“), Mantas Šernius (Prienų „CBet“), Tomas Gaidamavičius (Klaipėdos „Neptūnas“) ir Antanas Sireika („Šiauliai“).

Per visą lygos istoriją tik du dabartiniai LKL rungtyniaujantys klubai – Utenos „Juventus“ ir „Šiauliai“ neturėjo užsieniečio trenerio, o Prienų „CBet“ porai parodomųjų rungtynių buvo pastatę skandalingąjį LaVarą Ballą.

Iki šiol 15 lietuvių pasitelkęs „Nevėžis“ pirmąsyk pakvietė užsienietį trenerį, kurį sporto direktorius Virginijus Bulotas išsirinko iš kelių kandidatų po kelių darbo pokalbių.

„Nevėžio“ klubo pareiškimas apie naują trenerį:

  • „Į vyriausiojo trenerio paiešką žiūrėjome labai atsakingai, turėjome ne vieną kandidatą ir su kiekvienu iš jų per paskutinę savaitę teko bendrauti ne kartą ir ne du, – sakė komandos vadovas Virginijus Bulotas. – Nusprendėme pasirinkti Davidą, kadangi jis yra jaunas, ambicingas treneris bei turi patirties tiek Amerikoje, tiek čia, Europoje. Apie jį girdėjome tik geriausius atsiliepimus, teko bendrauti ir su Jonu Valančiūnu, kuris trenerį minėjo tik geruoju bei išreiškė didelį palaikymą.“

Nors LKL trenerių žemėlapyje žymimos naujos valstybės, didėjantis svetimšalių trenerių skaičius ne visiems atrodo reikalingas.

Utenos „Juventus“ treneris ir prezidentas Žydrūnas Urbonas teigė, kad jo klube neatsitiktinai dirbo ir veikiausiai dirbs tik lietuviai treneriai.

„Tokia užsibrėžta kryptis. Jokio rasizmo, bet noriu pasakyti, kad mums nereikalingas užsienietis treneris, – 15min komentavo nuo klubo įstojimo į LKL vadovaujantis, o nuo 2017 m. ir treniruojantis Ž.Urbonas. – Vienintelė komanda, kuri galėtų mąstyti apie užsienio trenerius – tai Kauno „Žalgiris“, nes kartais rinkoje susiklosto metas, kai nėra didelio aukšto lygio trenerių pasirinkimo, nors praėjusią vasarą maniau, kad, pavyzdžiui, Kęstutis Kemzūra, nebūtų prastesnis variantas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Žydrūnas Urbonas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Žydrūnas Urbonas

Krepšinis yra mūsų tapatybė, tai – mūsų stiprybė ir tam mes patys skiriame pirmenybę. Politikai, prezidentai, – visi žino Lietuvos krepšinį, tad turime ir palaikyti jo tapatybę. Ką, mums trūksta gerų lietuvių trenerių?“

Ž.Urbonas net siūlytų įvesti tam tikrą mokestį, kurį klubas turėtų pakloti, registruodamas lygoje užsienietį strategą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min