Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 08 30, 12:02

Katastrofos akivaizdoje gyvenimas tęsiasi. Kokios aukos priimtinos, kad galėtume „funkcionuoti“?

Kai per prasidėjus pandemijai buvo įvestas karantinas, Jungtinėse Valstijose greitai pasklido naujas terminas: staiga kai kurie iš nesaugiausioje padėtyje atsidūrusių šalies gyventojų buvo paskelbti „būtiniausiais darbuotojais“.
Prekybos centro kasa Tik prenumeratoriams
Prekybos centro kasa / 123RF.com nuotr.

Šis terminas reiškė ne tik gydytojus ir slaugytojus, kurie turėjo atlaikyti pacientų antplūdį. Terminas taip pat buvo taikomas ūkio darbininkams, prekybos centrų darbuotojams ir žmonėms, rūšiuojantiems ir pakuojantiems siuntas „Amazon“ sandėliuose. Jis buvo taikomas ir namų pagalbininkams, bakalėjos darbuotojams ir kiemsargiams. Kilo sumaištis: ką iš tikrųjų reiškia „būtinas“? Amerikiečiai buvo įpratę kalbėti apie darbo vietas atlyginimo, stabilumo, prestižo atžvilgiu, bet mes nedažnai kalbėdavome apie tai, kurie darbuotojai yra reikalingiausi, o kurie – ne. Kai Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo paskelbė, kokios tarnybos turi ir toliau, nepaisant visko, teikti paslaugas, pakartodamas, kad visi kiti liktų namuose, jis pasakė: „Supraskite, visuomenė turi funkcionuoti“.

Politikų ir verslo lyderių prioritetai greitai parodė, kad būtinas dalykas yra darbas, kurį atlieka šie darbuotojai, o ne patys darbuotojai. Kalifornijoje plantacijų savininkai savo dokumentų neturintiems darbuotojams įdavė laiškus, kuriuos jie galėtų parodyti, jei būtų sustabdyti pakeliui į laukus: tuose laiškuose buvo teigiama, kad šie darbuotojai yra būtini, nors iš tiesų joks dokumentas, išskyrus JAV pasą, negali užkirsti kelio Imigracijos ir muitinės tarnybos pareigūnams juos sulaikyti.

Niujorke slaugytojos, giriamos kaip didvyrės, neturėjo pakankamai apsauginių drabužių ir buvo priverstos vietoje jų nešioti šiukšlių maišus.

Niujorke slaugytojos, giriamos kaip didvyrės, neturėjo pakankamai apsauginių drabužių ir buvo priverstos vietoje jų nešioti šiukšlių maišus. COVID-19 įsisiautėjo mėsos perdirbimo įmonėse, o viršininkai tik vertė darbuotojus dirbti greičiau. Liga labiausiai paplito būtent tarp būtiniausių darbuotojų. Pasekmės juodųjų ir Lotynų Amerikos kilmės amerikiečių bendruomenėms buvo pragaištingos. Pasirodė, kad saugoma visuomenė yra tokia, kurioje šių darbuotojų gyvybės nesvarbios.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„The Atlantic“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min