Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Milda Matulaitytė-Feldhausen. Mūsų šventės – surūgusios silkės, „mezimai“ ir fekalijų maišelis dovanų

Ir visa tai – už jūsų pačių pinigus! Oi, jūs nusipurtėte paskaitę antraštę? Atsiprašau, tikrai skamba nekaip. Kita vertus, kodėl turėčiau atsiprašinėti už tai, kas tėra sušvelnintas MŪSŲ tarpušvenčio atspindys, surinktas ir sudėliotas iš mūsų pačių feisbuko postų ir gyvų pasisakymų. Tiesa, jei jau visai atvirai, norėčiau sakyti „jūsų“, bet tada vargu ar mums išeis diskusija, mat jūs greičiausiai įsižeisite, pradėsite sakyti, kad tai aš čia nieko nesuprantu ar perdedu, todėl, ramybės dėlei, vartokime „mūsų“.
Milda Matulaitytė-Feldhausen
Milda Matulaitytė-Feldhausen / Asmeninio albumo nuotr.

Jei pasakysiu, kad mes, lietuviai, neturime normalaus santykio su šventėmis, šventiniu maistu, vaišėmis, maistu apskritai ir dovanomis – tikrai nepasakysiu nieko naujo. Jūs ir patys tai puikiausiai žinote. Ar bent jau jaučiate. O gal ir nebejaučiate, nes per pastarąsias dienas mano susirankioti virtualūs perlai verčia manyti būtent taip.

„Vemsiu; persiėdžiau; dabar visa Lietuva tik ir be*** (gadina orą); bloga; pergėriau; kur po galais visi mezimai“, – tai tik keletas ir tik švelnesnių skaitymėlių, su kuriais susidūriau tarpušvenčiu. Hardcorinių, man, ko gero, čia niekas neleistų skelbti, o ir jūs vargiai tai norėtumėte skaityti.

Kad taip yra – nekeista. Juk vos trisdešimt metų yra tikrai per trumpas laikotarpis ištrinti tuos trauminius patyrimus ir keistus įpročius, kuriuos mums suformavo mūsų pačių ir mūsų šalies likimai. Mes keičiamės smarkiai per lėtai, o ir mūsų nebesuvaldomas niurzgimas dėl absoliučiai visko daro savo. Valdžia bloga, Lietuvėlė bloga, šefas blogas, Veryga blogas, oras blogas, nuosavas diedas – išvis blogas. Viskas blogai. Tai bent per šventes paėsiu tiek, kad būtų gerai. Toks yra pastarųjų metų standartinio lietuvio gyvenimo būdas. Beje, aš tikrai negalvoju apie jus, jog jūs ėdate. Tai jūs patys apie save taip galvojate ir visiškai nesibodite to garsiai skelbti. Sakote, ne? Ogi čia pat perbėkite jei ne savo, tai savo aplinkinių postus ar mintyse perkratykite pokalbius. „(Persi-)Ėsti, (persi)-ėdu, (persi)-ėdam“ bus tik švelniausi ir nekalčiausi iš jų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius