Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naftos karai ir jų pasekmės pandemijos fone – JAV padėtis ypač nelinksma

Pasaulinė naftos rinka dar niekada nebuvo patekusi į tokią sunkią padėtį, kaip dabar. Naftos ir dujų pramonę, tiekiančią beveik 60 procentų pasaulio energijos, ištiko dviguba krizė, kuri dar šių metų pradžioje būtų buvusi neįsivaizduojama.
Donaldas Trumpas ir Mohammedas bin Salmanas
Donaldas Trumpas ir Mohammedas bin Salmanas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kainų karas, kai naftą išgaunančios šalys kovoja dėl rinkos dalies, sumišo su didesne naujojo koronaviruso pandemijos krizę ir tai, ko gero, mūsų laukia didžiausia recesija po Antrojo pasaulinio karo.

Laukia didžiausia recesija po Antrojo pasaulinio karo.

Dėl to sumažėsianti paklausa bus didesnė nei bet kada anksčiau užfiksuota, nes nafta tapo pasauline preke. Naftos kainos jau sumažėjo dviem trečdaliais nuo 2020 metų pradžios ir vis dar krinta. Vien balandžio mėnesį pasaulinis vartojimas mažės septynis kartus daugiau nei didžiausias ketvirtinis nuosmukis po 2008–2009 finansinės krizės. Tose vietose, kur nėra galimybių sandėliuoti ir rinkos, naftos barelio kaina gali nukristi iki nulio.

Ši krizė sukels sumaištį naftą eksportuojančiose šalyse ir padidins nerimą finansų rinkose. Ji taip pat padarys geopolitinę situaciją dar sudėtingesnę, be kita ko, įtraukdama JAV į painų tarptautinį ginčą dėl to, ką galima padaryti siekiant išvengti katastrofos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius