Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 30d. 17:08

Prezidentė palaimino atlyginimų mažinimą bei PVM didinimą

D.Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šalies vadovė pasirašė Seimo priimtą šių metų biudžeto projektą ir visus jį lydinčius įstatymus: sumažinti valstybės tarnautojų bei biudžetininkų atlyginimus, didinti PVM, sumažinti dyzelino akcizą.

Pasak prezidentės Dalios Grybauskaitės, PVM padidinimas nuo 19 iki 21 procento neturėtų turėti didelės įtakos vartojimui dėl šalyje palengva krintančių kainų. Esą jau geriau didinti netiesioginį, vartojimo, mokestį, nei kelti tiesiogiai gyventojų pajamas paliečiančius mokesčius.

Kol kas prezidentė vetavo tik du įstatymus – Statybų bei Ligos ir motinystės socialinio draudimo. Tiesa, pastarajame nepritarė tik nuostatai, kuria motinystės išmokų mažinimas būtų pradėtas taikyti nuo rugsėjo 1-osios ir paliestų jau vaikus auginančias ar šiuo metu besilaukiančias motinas.

Įstatymo įsigaliojimui nuo kitų metų liepos 1-osios ji teigė pritarianti, tačiau liekanti prie nuostatos, kad „Sodros“ problemas reikia spręsti kompeksiškai, kalbantis su žmonėmis, o ne karpant išmokas kiekvienai socialinei grupei atskirai  ir jas supriešinant.

D.Jankauską kviesis „ant kilimėlio"

„Esu prezidentė, ne premjerė ar ministrė. Kai naujasis socialinės apsaugos ir darbo ministras baigs važinėtis dviračiu, tada su juo pasikalbėsiu“, – paklausta, kaip reikėtų spręsti skylėto „Sodros“ biudžeto problemas, kalbėjo D.Grybauskaitė.

Ji teigė nesanti prieš atostogas sunkmečio laikotarpiu, tačiau pakartojo, jog net ir mindamas dviratį naujasis ministras Donatas Jankauskas turėtų apgalvoti, ką jai pasakys grįžęs į darbą.

D.Jankauskas su premjeru Andriumi Kubiliumi į dviračių žygį išsiruošė ministro poste prabuvęs vos kelias dienas.

Statybų įstatymo detektyvas

Prezidentė Statybų įstatymą vetavo jau vakar dėl kai kurių jo nuostatų, įteisinančių nelegalias statybas.

Šiandien žiniasklaidai ji atskleidė, kad šio įstatymo pasirašymo arba vetavimo procedūra buvo virtusi kone detektyvu, mat prezidentūrą pasiekė visai kitas įstatymo variantas nei esantis oficialiame Seimo tinklalapyje.Kai naujasis socialinės apsaugos ir darbo ministras baigs važinėtis dviračiu, tada su juo pasikalbėsiu, – žadėjo prezidentė.

„Seimo tinklalapyje esantis įstatymo variantas yra tik ten, o  realybėje neegzistuoja. Mes netgi turėjome atsekti ir stebėti diskusijų eigą, kad įsitikintume, ar tą projektą gavome, todėl ir vadinu jį detektyvu“, – kalbėjo prezidentė.

Esą projektas diskusijų metu pasikeitė, tačiau iš Seimo tinklalapio taip ir nebuvo išimtas pirminis variantas.

Renovaciją palaimins

Nors užvakar teigė, kad vetuos dar vieną, Daugiabučių renovacijos, įstatymą, ketvirtadienį prezidentė tikino jį pasirašysianti.

Esą prieš tai jai užkliuvo vos ne prievartinė paskolų renovavimui ėmimo tvarka: kai dėl renovacijos gali nuspręsti ne daugiabučio bendruomenės dauguma, o dauguma į susirinkimą atėjusių gyventojų. Tokiu atveju susirinkę dešimt procentų namo gyventojų gali priimti sprendimą dėl namo renovavimo ir ar imti paskolą.

Tačiau ji teigė persigalvojusi ir sprendimą dėl savo likimo patikėjusi patiems gyventojams – esą valstybė negali priversti ateiti į susirinkimus ir spręsti finansinių reikalų, jei žmogus to nenori, o šis įstatymas duotų realią pradžią namų renovacijos procesui ir taip šiek tiek pagyvintų Lietuvos ekonomiką bei padėtų panaudoti dar pavasarį gautas paskolas iš Europos investicinio banko.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min