Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 18d. 09:14

Recidyvistas šokdino teisėsaugininkus

Nors visi, davusieji parodymus atnaujintoje bokso legendos Ričardo Tamulio nužudymo byloje, prisiekė teismui, kad sakys tik tiesą, ji taip ir nepaaiškėjo. Nei klausantis neva apgautu pasijutusio buvusio įslaptinto liudytojo, nei pareigūnų, kuriuos šis recidyvistas kaltina tarnybiniais nusikaltimais.

Viešą santykių aiškinimąsi, sužlugdžiusį nuosprendžio paskelbimą vieno garsiausių Lietuvos boksininkų R.Tamulio nužudymo byloje, galima vertinti įvairiai. Kaip LŽ jau rašė, teismas gavo 7–o savo biografijoje nuosprendžio – šį kartą už sugėrovės nužudymą – laukiančio 53 metų Kęstučio Jočenkos, R.Tamulio nužudymo byloje įvardyto kaip liudytojas Nr. 1, laišką. Jo autorius teigė atsisakantis savo parodymų, nes šie iš jo išgauti nesąžiningai. Dėl šio laiško teisėjų kolegija nusprendė atnaujinti įrodymų tyrimą, nors kaltinimą teisme palaikęs prokuroras net nesirėmė K.Jočenkos parodymais.

Reikalavo viešumo.

K.Jočenkos prisipažinimas buvo panašus į kerštą vėl ilgam jį už grotų pasiuntusiems pareigūnams, mat nuteistasis panoro duoti parodymus viešai, nors galėjo būti apklaustas konvojaus patalpose. Išvakarėse už sugėrovės nužudymą vienoje Jonavos lindynėje jis buvo nuteistas 14 metų nelaisvės. Ir aną bylą, kaip ir R.Tamulio žūties, tyrė ta pati Jonavos rajono policijos tyrėja.

Anot K.Jočenkos, tirdama R.Tamulio žūtį, tyrėja su kolegomis jį nugirdė. Taip iš jo išgauti parodymai neva apie tai, ką jam papasakojo bokso legendos nužudymu įtariamas Arvydas Bartosevičius. Su šiuo K.Jočenka buvo pasodintas į vieną Jonavos areštinės kamerą. Už ką tada jis buvo sulaikytas, nepamena (nužudymas, už kurį neseniai nuteistas, užregistruotas tik po pustrečio mėnesio). 44 metų A.Bartosevičius ten atsidūrė tą patį vakarą, kai vieno Jonavos devyniaaukščio papėdėje buvo rastas nebegyvas, kaip teigiama kaltinamajame akte, iš 8 aukšto balkono išstumtas R.Tamulis.

„Nuėjau tiesiai į barą ir pasigėriau, – pasakojo jis teisme. – Kai išėjau iš baro, prie manęs prisigretino vienas Jonavos kriminalistas. Šis pasakė, kad reikia važiuoti pas tyrėją. Pastarosios kabinete stovėjo dėžės konfiskuoto konjako bei cigarečių

Pragėrė sąžinę?

Skirtingai nei A.Bartosevičius, K.Jočenka po 2 parų paleistas. „Nuėjau tiesiai į barą ir pasigėriau, – pasakojo jis teisme. – Kai išėjau iš baro, prie manęs prisigretino vienas Jonavos kriminalistas. Šis pasakė, kad reikia važiuoti pas tyrėją. Pastarosios kabinete stovėjo dėžės konfiskuoto konjako bei cigarečių.“

Anot K.Jočenkos, tyrėja jį vaišinusi brendžiu, po to paprašiusi po kažkuo pasirašyti. Net atnešė jam, nematančiam viena akimi, tris poras iš kolegų paskolintų akinių. Kitą rytą jis rado namuose, šalia lovos, ir cigarečių pakelį. „Iš pradžių pamaniau, kad ir vėl apsivogiau, tik vėliau prisiminiau, jog tai buvo tyrėjos įduotos lauktuvės“, – pasakojo K.Jočenka. Apie tai, ką tada parašė, neva diktuojant pareigūnei, sužinojęs tik po poros dienų, kai vėl buvo iškviestas pas ją. Tada jo paprašyta kai ką patikslinti. „Buvau blaivus, todėl nesutikau,“ – tvirtino K.Jočenka.

Į teisėjų klausimą, kodėl jis informavęs apie tai tik belaukdamas savo nuosprendžio, K.Jočenka atsakė, jog rašęs visur, kur įmanoma, ir iš karto, tačiau nei skundų kopijų, nei jį nepatenkinusių atsakymų neišsaugojęs.

Iškviesti pasiaiškinti

Gavus K.Jočenkos laišką, į teismą buvo iškviesti ne tik minėta tyrėja bei jos kolega, neva tykojęs recidyvisto prie baro, bet ir viena Jonavos prokurorė, neturinti nieko bendro su R.Tamulio žūties tyrimu. Tačiau ji kontroliavo, kaip tiriamas nužudymas, už kurį K.Jočenka ne per seniausiai vėl pasiųstas ilgam už grotų.

Laiško autorius tvirtino buvęs pas kolegę tyrėją, kai jo prašyta patikslinti tam tikras detales. Prokurorė tai paneigė.

Tyrėja teismui patvirtino, kad K.Jočenką jai atvedęs šio minėtas kolega, „gavęs informacijos, kad yra žmogus, žinantis bylai reikšmingų dalykų“. Tačiau ji teigė, kad K.Jočenka apie tai parašė būdamas blaivus. Vienintelė jo sąlyga buvo likti įslaptintu liudytoju. K.Jočenką tyrėjai atvedęs kolega buvo linkęs dangstytis operatyvinio darbo paslaptimis.

Liudytoja – nepatikima

Prokuroras recidyvisto parodymus pavadino niekiniais. Tačiau su tuo nenorėjo sutikti A.Bartosevičių ginanti advokatė.

„Turbūt kiekvienam iškiltų abejonių, ar tokiu sunkiu nusikaltimu kaltinamas asmuo taip lengvai išsipasakos pirmą kartą matomam kameros kaimynui. Kaip atsiranda tokie parodymai, tegul sprendžia teismas. Man dar neteko girdėti, kad kas nors iš tyrėjų prisipažintų,“ – teigė A.Bartosevičiaus advokatė, prašiusi ginamąjį išteisinti. Jos įsitikinimu, ikiteisminis tyrimas nėra atliktas iki galo. K.Jočenkai atsisakius parodymų, byloje liko tik kartu su žuvusiuoju ir teisiamuoju gėrusios buto šeimininkės liudijimas neva mačius, kaip A.Bartosevičius paėmė už kojų R.Tamulį ir išmetė. Tačiau po įvykio jai konstatuotas sunkus girtumo laipsnis.

Prokuroras siūlo įkalinti A.Bartosevičių 15 metų. Nuosprendis bus skelbiamas po kelių savaičių.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min