2008-10-02 06:43

Partijų enciklopedija: socdemai – amžinos koalicijų aukos

15min.lt politologas subjektyviai nešališku žvilgsniu perskrodė visas politines jėgas, nesavanaudiškai (juk „vardan tos“, ne kitaip) dalyvaujančias Seimo rinkimuose. Jūsų dėmesiui – analitinio proto ir kruopštaus tyrimo vaisius – tikrieji visų šešiolikos rinkiminių sąrašų portretai. Pirmoji ant laboratorinio stalo gulėsi Lietuvos socialdemokratų partija.
prof. Tyrimantas Grėblys
prof. Tyrimantas Grėblys / „Photos.com“ nuotr.

Socialdemokratai iš esmės yra socialdemokratinė partija, kuri ypač didžiuojasi tuo, jog sumažino mokesčius, tačiau į streikuotojus, pavyzdžiui, mokytojus, žiūri kaip į nesusipratusias padugnes. 

Jų rinkiminiai pažadai iš esmės yra įgyvendinami, tik reikia, kad iš kažkur atsirastų papildomi milijardai ir infliacija sustotų pati.

Jų pirmininkas iš esmės yra populiarus politikas, nors bijo kandidatuoti vienmandatėje apygardoje. Be to, jis sumažino korupcijos lygį šalyje, jei nevyriausybinių organizacijų tyrimai rodo ką kita, reiškia, jog jų duomenys tiesiog klaidingi.

Socialdemokratai iš esmės dėl valstybės dabartinės padėties yra nekalti, nors pastaruosius septynerius metus jie buvo pagrindinė valdančioji partija. Iš esmės viską prieš dešimtmetį sugadino konservatoriai. Socdemai iki dabar būtų gal kažką ir pataisę, bet nuolat painiojosi visokie koalicijų partneriai. Be to, prieš porą metų konservatoriai parėmė socialdemokratų mažumos Vyriausybę ir vėl viską sugadino.

Tačiau ankstesnės aplinkybės iš esmės netrukdo po rinkimų sudaryti koalicijas su bet kuriomis partijomis. Juk tik socialdemokratas gali būti premjeru.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą