Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Airijos lietuviai jau pradėjo balsuoti Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose

Rinkimai
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Rinkimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį, gegužės 4 dieną, 10 val. ryto Lietuvos Respublikos ambasados Airijoje durys buvo plačiai atvertos visiems Airijos lietuviams, norintiems pareikšti savo pilietinę valią LR prezidento rinkimuose.

Nors šis pirmadienis Airijoje – valstybinė nedarbo diena, pirmųjų rinkėjų laukti ilgai nereikėjo. Pro duris įžengė ir netrukus savo valią rinkimuose pareiškė Airijos lietuvių iniciatyvinės grupės „Aš esu“ komanda. Ji į ambasada atvyko 10 valandą ryto, teigiama pranešime spaudai.

„Aš esu“ pastaraisiais mėnesiais Airijos lietuviams skleidė žinią apie artėjančius LR prezidento rinkimus bei skatino tautiečius balsuoti. Grupės ryšių su visuomene atstovė Rūta Palšauskaitė mesdama biuletenį į balsadėžę sakė: „Šiandien – pirmoji diena, kai galima balsuoti ambasadoje. Tikimės, mūsų pavyzdys paskatins ir kitus Airijos lietuvius sukrusti bei kuo skubiau registruotis dėl balsavimo paštu ar ambasadoje.“

Paklausta, ar nebuvo sunku keltis ankstyvą pirmadienio rytą, „Aš esu“ grupės narė Dalia Bulotaitė šypsodamasi pasakojo: „Jei tai būtų eilinis darbo pirmadienis, iš lovos lipčiau sunkiai, tačiau šįryt kėliausi dėl kilnaus tikslo ir atvykau čia su visa komanda atlikti savo pilietinės pareigos. Šiandien kėlėmės anksti, tą patį darysime per Europos Parlamento rinkimus.“

Šurmuliuojantys rinkėjai dalijosi mintimis ir viltimis dėl būsimo Lietuvos Respublikos prezidento, diskutavo apie kandidatus, jų rinkimų programas, ekonominę padėtį, bandė spėti rinkimų rezultatus.

Lietuvos piliečiai, gyvenantys Airijos respublikoje, balsuoti gali paštu arba LR ambasadoje adresu: 90 Merrion Rd, Ballsbridge, Dublin 4.

Registruotis dėl balsavimo galima iki gegužės 11 d. internetu www.as-esu.ie arba http://ie.mfa.lt; el. paštu amb.ie@urm.lt. Užsiregistravus balsuoti paštu, balsavimo biuletenis atsiunčiamas į namus. Jį reikės tik užpildyti  ir įmesti į pašto dėžutę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rinkimai Airija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min