Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 31d. 14:42

Europa iš paskutiniųjų ragina rinkėjus balsuoti Europos Parlamento rinkimuose

Europos parlamentas.
BFL nuotr. / Europos parlamentas.

Europos lyderiai sekmadienį dar labiau suintensyvino desperatiška pastangas įtikinti žmones balsuoti netrukus įvyksiančiuose nemylimo Europos Parlamento rinkimuose, tačiau rinkimų kampanija tik atskleidė naujus politinius nesutarimus senajame žemyne.

Apklausoms rodant, kad rinkėjų aktyvumas birželio 4–7 dienomis bus rekordiškai mažas, Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskelbė bendrą raginimą rinkėjams, kuriame sako, kad stiprus parlamentas yra būtinas kovojant su ekonomikos krize.

Abu lyderiai akcentuoja, kad nori „stiprios Europos, kuri gintų“ savo žmones, ir ragina „visus europiečius balsuoti“. Jų pareiškimą Prancūzijoje išspausdino „Journal du Dimanche“, o Vokietijoje – „Die Welt am Sonntag“.

„Stipri Europa nebūtinai reiškia daugiau įgaliojimų Europos Sąjungai, dar daugiau europinių įstatymų ar dar daugiau finansinių priemonių“, – teigia A.Merkel ir N.Sarkozy, kurie vis dėlto ragina siekti „tikro europinio reguliavimo“ sprendžiant finansų krizę.

Šie lyderiai sako, jog per ES viršūnių susitikimą birželio mėnesį reiktų žengti pirmuosius žingsnius, „kad būtų užtikrintas tikras europinis reguliavimas finansų sektoriuje, pagrįstas reguliuotojų koordinavimu ir bendradarbiavimu“.

Lyderiai taip pat išreiškia tvirtą paramą Lisabonos sutarčiai dėl ES reformų, kuri įstrigo dėl Airijos „ne“, pareikšto per referendumą praėjusiais metais.

„Europa pasaulyje turi vaidinti vadovaujamą vaidmenį. Tam ji turi turėti efektyvias institucijas. Štai kodėl mums reikia Lisabonos sutarties“, – tvirtina jie.

A.Merkel ir N.Sarkozy taip pat pakartojo nepritarimą Turkijos stojimui į ES, nors tiesiogiai šios šalies ir nepaminėjo. „Kad galėtų veikti, ES reikia sienų. Neribota plėtra yra neįmanoma“, – sakoma pareiškime.

Šis pareiškimas akcentuoja nuogąstavimus, kad 736 vietų Europos Parlamento rinkimai gali virsti nauju keblumu 27 valstybių Bendrijai.

Prancūzijoje atliktos apklausos rodo, kad tik trečdalis rinkėjų kitą sekmadienį dalyvaus šiame Europos balsavime. Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje ir Rumunijoje balsuoti ketina mažiau nei trečdalis rinkėjų, o Ispanijoje, kuri turėjo didžiulės naudos iš ES fondų, analitikai tikisi daugiausiai 40 proc. rinkėjų aktyvumo. Portugalijoje prognozuojamas rekordinis nedalyvavimas.

Apklausos rodo, kad britų valdančioji Leiboristų partija šiuose rinkimuose, kurie Didžiojoje Britanijoje įvyks ketvirtadienį, bus sutriuškinta ir tikriausiai atsidurs tik trečioje vietoje.

Pagrindinės opozicinės Konservatorių partijos lyderis Davidas Cameronas išprovokavo Europoje naujus nesutarimus pareikšdamas, kad jo partija pasitrauks iš pagrindinio centro dešiniųjų bloko Europos Parlamente, Europos liaudies partijos (EPP), ir prisidės prie naujo, labiau euroskeptiško aljanso su partijomis iš Čekijos ir Lenkijos.

Europos Parlamentas taip pat tvirtins naują Europos Komisijos pirmininką, kurio kandidatūrą iškels ES viršūnių susitikimas. Tikimasi, kad dirbti antrą kadenciją bus pasiūlytas dabartinis pirmininkas, buvęs Portugalijos konservatorių premjeras Jose Manuelis Barroso.

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Rinkimai Europa

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min