Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per rinkimus persidirbti nenorėtų

Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Policija prašo, kad per prezidento rinkimus būtų supaprastinta iki šiol galiojusi rinkimų apylinkių saugojimo tvarka. Teigiama, kad nuolat budėti nėra nei galimybės, nei būtinybės.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas penktadienį susitiko su policijos generaliniu komisaru Vizgirdu Telyčėnu. Jiedu aptarė, kaip būtų galima keisti esamą tvarką, kad nenukentėtų rinkimų apylinkių saugumas. Apie būtinybę imtis permainų prabilo Policijos departamentas. Generalinio komisaro manymu, kai kuriose rinkimų apylinkėse pareigūnams nebūtina budėti visą parą. "Nesu nusistatęs prieš pakeitimus, iš tiesų galbūt kai kur nuolatinių policijos postų nereikia. Jei galima užtikrinti saugumą kitomis priemonėmis, kodėl nepalengvinus policijai darbo", – LŽ sakė VRK pirmininkas Z.Vaigauskas.

Pasiekus pirminį susitarimą policija dabar turės išanalizuoti, kokios sąlygos yra kiekvienoje rinkimų apylinkėje. Jų yra daugiau kaip 2 tūkstančiai. „Tikrinsime, ar patalpose įrengta signalizacija, ar langai su grotomis, daug kitų dalykų, kurie turi įtakos pastatų saugumui“, – aiškino V.Telyčėnas. Anot jo, ten, kur nebus užtikrinti saugumo reikalavimai, pareigūnai toliau budės visą laiką.

Kitur, V.Telyčėno manymu, pakaktų, kad pareigūnai dažniau užsuktų pažvelgti, ar nieko įtartina nevyksta, ir reaguotų į iškvietimus. Tačiau vien patruliavimu apsiribota nebus. Policijos pajėgos bus sustiprintos net vietovėse, kuriose policininkai nuolat nebudės prie rinkimų apylinkių patalpų. Į patikrinimus reguliariai vyks policijos įstaigose budintys pareigūnai.

„Net ir sutarę dėl pakeitimų turėsime labai daug išlaidų“, – LŽ sakė V.Telyčėnas. Rinkimai vyksta savaitgalį. Per juos sustiprintos policijos pajėgos budi visą parą - nesvarbu, rinkimų apylinkėje, gatvėse, komisariatuose ar nuovadose. Už darbą švenčių dienomis ir naktimis policininkams turi būti mokamas dvigubas atlyginimas. Vietoj jo pareigūnas gali rinktis atitinkamą skaičių laisvadienių. Tačiau generalinis komisaras tikina, kad būtų geriau, jei policininkai rinktųsi pinigus. „Policininkų ir taip trūksta, tad jei daug kas panorės laisvų dienų, neliks kam dirbti", – sakė V.Telyčėnas. Generalinis komisaras LŽ patikino, kad pareigūnams pinigai už darbą per rinkimus būtinai bus išmokėti. V.Telyčėnas taip pat garantavo, kad bet kokiu atveju policija bus pasirengusi užtikrinti rinkimų komisijų ir rinkėjų saugumą.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min