Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 8d. 09:37

Rinkimuose negalės balsuoti daugiau kaip pusseptinto tūkstančio neveiksnių asmenų

Lietuvos prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose šiemet negalės balsuoti pusseptinto tūkstančio Lietuvos piliečių, kuriuos teismai pripažino neveiksniais.

Šiemet neveiksnių asmenų beveik trečdaliu daugiau nei prieš pusmetį, teigiama pranešime spaudai.

Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis perduos Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkui Zenonui Vaigauskui kompiuterinę laikmeną su 6555 asmenų, teismo pripažintų neveiksniais, duomenimis. Šie asmenys turės būti išbraukti iš rinkėjų sąrašų.

„Lietuvos notarų rūmai yra vienintelė valstybėje įstaiga, kaupianti, sauganti ir valdanti teismų siunčiamus duomenis apie neveiksnius asmenis. Leidimą perduoti duomenis suteikė Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Pasibaigus rinkimams, VRK iš Lietuvos notarų rūmų gautus duomenis privalės sunaikinti“, – sakė Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.

Per pastarąjį pusmetį neveiksnių asmenų Lietuvoje padaugėjo 2,3 tūkstančio. Praėjusį rudenį, prieš Seimo rinkimus ir referendumą dėl Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimo, iš rinkėjų ir referendumo dalyvių sąrašų buvo išbraukti 4286 neveiksniais pripažinti asmenys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min