Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp kandidatų į prezidentus – viena milijonierė

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dėl valstybės vadovo posto besirungiantys politikai turto ir piniginių lėšų vidutiniškai nurodo turintys po pusę milijono litų. Tik rinkimų favorite laikoma eurokomisarė Dalia Grybauskaitė deklaravo 1,6 mln. litų vertės turtą.

Visi septyni kandidatai nurodo niekada nebendradarbiavę su užsienio specialiosiomis tarnybomis, o du iš jų pateikė pažymas, kad yra sveiki.

Tai rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) svetainėje paskelbti duomenys apie kandidatus.

Pagal VRK pateiktą metinę šeimos turto deklaraciją turtingiausia kandidatė į prezidentus yra 53 metų D.Grybauskaitė. Ji privalomo registruoti turto, vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių ir piniginių lėšų deklaravo už 1,6 mln. litų.

Beveik milijoną D.Grybauskaitė nurodė turinti grynaisiais. Kandidatė anksčiau yra sakiusi, kad jos pajamos dirbant Europos Komisijos narės pareigose triskart viršija Lietuvos prezidento atlyginimą.

Interesų deklaracijoje politikė teigia pernai pirkusi keletą kelionių ir vertybinių popierių.

D.Grybauskaitė rinkimų kampanijai jau surinko per 80 tūkst. litų. Iš jų 21 500 tūkst. litų ji paaukojo pati. Didžiausią auką – 30 tūkst. litų – kandidatei pervedė žinomas verslininkas Stasys Brundza.

Antras pagal turtą kandidatas į prezidentus – 50 metų socialdemokratas Algirdas Butkevičius. Jo deklaracijoje – 630,5 tūkst. litų turto ir pajamų. Beje, jis turi negrąžintą 226 tūkst. litų paskolą.

Socialdemokratas VRK pateikė sveikatos pažymą, kurioje parašyta, jog jis yra sveikas.

Dar neprasidėjus oficialiai rinkimų kampanijai jo rinkimų sąskaitoje buvo 149 tūkst. litų. Daugiausia – 39 tūkst. litų – paaukojo A.Butkevičiaus vadovaujama Socialdemokratų partija, 25 tūkst. – UAB „Struktūra“, po 20 tūkst. – bendrovės „Pamario tiekėjai“, „Molaris“.

A.Butkevičius tarp kandidatų turi didžiausią patikėtinių būrį – jį yra užregistravęs net 377.

Į turtingiausių kandidatų trejetuką pateko ir atsargos brigados generolas 60 metų Česlovas Jezerskas. Jo turtas ir piniginės lėšos siekia 573 tūkst. litų.

Jis, kaip ir A.Butkevičius, rinkėjams pateikė sveikatos pažymą, kad yra sveikas.

Atsargos karininkas rinkimų kampanijai kol kas tesurinko 32 tūkst. litų. Jo rėmėjai – Vytautas Judzentavičius (20 tūkst. litų) ir Albertas Bobrovičius (12 tūkst. litų).

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidato 55 metų Valentino Mazuronio turto ir pajamų deklaracijoje – per 495 tūkst. litų.

Viešai pateiktame jo rinkimų kampanijos rėmėjų sąraše kol kas tėra vienintelis įrašas – partija „Tvarka ir teisingumas“ kandidatui pervedė 15 tūkst. litų.

V.Mazuronis dar nėra užregistravęs nė vieno patikėtinio.

Nedaug nuo „tvarkiečio“ atsilieka savarankiškai prezidento rinkimuose dalyvaujanti valstietė liaudininkė 66 metų Kazimira Prunskienė. Jos turtas ir pinigai siekia 482 tūkst. litų.

Buvusi žemės ūkio ministrė rinkimų sąskaitoje deklaruoja turinti 11,6 tūkst. litų, kuriuos pati sau ir pervedė.

K.Prunskienė turi vieną patikėtinį – Zenoną Buivydą.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatas 44 metų Valdemaras Tomaševskis deklaravo turįs turto ir pinigų už 259 tūkst. litų. Per 6000 litų jis yra skolingas.

Tarp kandidatų į valstybės vadovo postą kukliausia deklaracija yra 46 metų „darbietės“ Loretos Graužinienės. Jos turtas ir pajamos tesudaro 194 tūkst. litų. Dar 87 tūkst. litų parlamentarė yra pasiskolinusi.

Tačiau L.Graužinienė šiuo metu yra turtingiausia kandidatė, nes surinko daugiausia – 234 tūkst. litų – rėmėjų lėšų.

Po 39 tūkst. litų jai paaukojo bendrovės „Krekenavos mėsa“, „Edvervita“, „Vikeda“, „Krekenavos pašarai“, „Sibena“. Tokią pat sumą kandidatei pervedė ir jos rinkimų štabo vadovas Viktoras Uspaskichas.

Jos patikėtinių sąrašas – taip pat vienas ilgiausių. Jame – 191 pavardė.

Prezidento rinkimų pirmasis turas vyks gegužės 17 dieną. Antrasis turas, jei prireiks, planuojamas kartu su Europos Parlamento (EP) rinkimais birželio 7 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min