Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 30d. 12:12

15min.lt konferencijoje – Valentinas Mazuronis (nuotraukos, video)

Valentinas Mazuronis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / V.Mazuronis

15min.lt sutiko aplankyti ir į skaitytojų klausimus atsakyti kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus Valentinas Mazuronis.

Trumpai pasakykite, kodėl prezidento rinkimuose žmonės turėtų balsuoti už Jus? (Skaitytoja Teresė)

Todėl, kad geresnio kandidato nėra. Kandidatai į prezidentus, kurie kuria dabartiniu metu esamą mūsų valstybės valdymo sistemą, buvo ministrais, komisarais – jie nepakeis jos. Jie gali tik sutvirtinti ir sustiprinti tai, kas dabar yra. Tie, kurie mano, kad mūsų valstybėje viskas gerai, turėtų balsuoti už kitus kandidatus. O tie, kurie mano, kad mums yra būtina susigrąžinti tai, kas mums priklauso, mūsų valstybę Lietuvą – tie turėtų balsuoti už mane.

Kam dabar priklauso Lietuva?

Šiandien ji priklauso finansinėms oligarchinėms pusėms, teisėjų klanams, finansinėms grupuotėms, o turėtų priklausyti mums, Lietuvos piliečiams.

Ar jūsų kandidatavimas susijęs su R.Pakso reabilitacija?

Mano, kaip prezidento, sprendimų neveiks Rolandas Paksas ar partija „Tvarka ir teisingumas“. Aš tarčiausi su visomis politinėmis jėgomis ir visais visuomenės sluoksniais, bet sprendimus priimčiau tokius, kokie man atrodys teisingiausi.

Kalbant apie R. Pakso reabilitaciją, Lietuvoje reikia sukurti teisingumą, reikia, kad piliečiai teisinėje sistemoje galėtų rasti teisingumą.

Manau, kad atkurti tą sistemą būtina. Valstybinis perversmas, kai buvo nušalintas R.Paksas, yra vienas iš klausimų. Sieksiu, kad Lietuvoje apskritai atsirastų teisingumas.

Ar teisinga būtų R.Paksui grąžinti prezidento vardą be žodžio „nušalintasis“?

Išsiaiškinti, kas tada vyko, Lietuvai neabejotinai reikės. 

Išvardykite tris svarbiausius, Jūsų nuomone, darbus, kuriuos atlikote Seime. (Aidas)

Mes turime susigrąžinti materialinę mūsų valstybės dalį (LEO LT, „Alitos“ privatizacijos klausimai), būtina rasti kaltus ir nubausti juos už korupcinius sandorius.

Turi būti sugrąžintos mūsų galimybės rinktis. Jeigu mes renkame valstybės valdžią, turime ir nuspręsti, kas tą valstybę valdys. Kad ne dvasiomis besivadovaujančios teisininkų grupuotės, kovojančios tarpusavyje, atstovautų vadinamajam teisingumui. Kad piliečiai turėtų realią galimybę kontroliuoti visą sistemą. 

Pirmas dalykas – įstatymas dėl antkainių maisto produktams ribojimo, kuris buvo labai svarbus visiems, kas perka maisto produktus, t. y. visiems. Antras užregistruotas įstatymo projektas – Fizinių asmenų bankroto įstatymas, kuris gina Lietuvos piliečius nuo bankų savivalės, nuo galimybės būti išmestiems iš butų ar netekti verslo. Trečias įstatymas – LEO sutarties pripažinimas niekine. Tai 3–4 milijardų litų sugrąžinimas Lietuvai. Ketvirtas – Ignalinos atominės elektrinės darbo pratęsimas maždaug iki 2012 metų. 

Ar jūsų negąsdina, kad LEO LT sutarties nutraukimas užtrauks tarptautinį arbitražą ir dideles baudas?

Visai negąsdina, nes jei laiku nutrauksime, negausime jokių baudų, nes ta sutartis buvo pasirašyta prieštaraujant LR konstitucijai. Tam reikia Seimo valios ir pavedimo Vyriausybei teismine tvarka pripažinti tą sutartį niekine. 

Ar reikalautumėte asmeninės atsakomybės iš valstybei atsakingų asmenų, pasirašant LEO LT sutartį?

Neabejotinai reikia asmeninės atsakomybės. Tai, kas dabar vyksta su Povilo Milašausko teismu dėl „Alitos“ pardavimo, yra farsas, nes sprendimus priėmė visas Brazausko kabinetas.

Jūs tikitės, kad pateksite į antrąjį rinkimų turą? Su kuo, Jūsų nuomone, teks susirungti? (Auksė)

Kas bus, be manęs, antrajame rinkimų ture, man sunku pasakyti, nes šiandieninis Dalios Grybauskaitės populiarumo išpūtimas yra dirbtinis. Turėtų būti antrajame ture arba D.Grybauskaitė, arba Algirdas Butkevičius.

Laba diena. Kaip manote, ar Lietuvoje veikiantis bankai dar ilgai laikys aukštas palūkanų normas? Kiek ilgai Vyriausybė tvirtins, kad litas stiprus? (Raimondas)

Bankų verslas yra verslas. Jis stengsis gauti maksimalų pelną visada ir tai logiškas jų siekis. Norėdami sutramdyti bankų apetitą, turime kurti valstybinį komercinį ar tautos banką, kuriame laikyti visas biudžetines lėšas, kad tie pinigai ir pelnas dirbtų mūsų valstybei, o ne Švedijai. Tokiu būdu priversti komercinius bankus realiai konkuruoti ir atsistoti ant žemės.

Manau, kad šiandien reikia daryti viską, kad išvengtume lito devalvacijos, nors tai, kad realios žirklės tarp dabartinio lito kurso ir realios jo vertės akivaizdžiai didėja, irgi faktas.

Laba diena. Jeigu tapsite prezidentu, ar ši Vyriausybė bus paleista ir kadangi dešinieji formuotų kitą Vyriausybę, ar finansų, socialinės apsaugos, sveikatos ministrai išliktų su arogantišku ir neklystančiu premjeru Andriumi Kubiliumi? (Stasys)

Pirmiausia ši Vyriausybė atsistatydins pagal Konstituciją. Toliau aš pakviesčiau visas politines jėgas, kurios šiuo metu yra Seime, išdėstyčiau savo valstybės vystymosi viziją ir pakviesčiau kartu kurti būtent tokią valstybę. Išklausyčiau politinių partijų nuomonę ir manau, kad mes atrastume politinių jėgų, kurios norėtų kurti valstybę ir formuotų Vyriausybę.

Esmė ne Vyriausybė, bet išeities iš krizės ir mūsų valstybės tolesnio kūrimo klausimas. Manau, kad dabartinės politinės jėgos eina ne tuo keliu, kuriuo turi eiti Lietuva. Jeigu atsiras politinių jėgų, kurios norės eiti kitu keliu, toliau kurtume valstybę.

Ar siūlytumėte formuoti naują valdančiąją daugumą?

Pirmiausia reikia žinoti, kokius pakeitimus reikia daryti. Dabartinė Vyriausybė negali valdyti valstybės toliau su tokiu požiūriu ir tokiais veiksmais. Bet iš jų partijų kiti žmonės su nauju požiūriu galėtų dalyvauti valstybės valdyme. Manau, kad visos partijos, tarp jų ir „Tvarkos ir teisingumo", gali dalyvauti valstybės valdyme.
 

Kas yra Jūsų konsultantai viešųjų ryšių klausimais? Pastebėjau, kad televizijoje Jūsų kūno kalba pasikeitusi. (Gediminas)

Neturiu konsultantų, naudojuosi tik štabo paslaugomis. Natūralu, kad mes visi mokomės, keičiamės ir gauname daugiau patirties, žinių – tai normalus procesas. Jei tai matosi manyje, labai gerai.

Rusijos konsultantai nekonsultuoja?

Nei Rusijos, nei Amerikos konsultantai neišmano taip gerai Lietuvos situacijos, nepažįsta Lietuvos piliečių taip, kaip pažįstame mes. Taigi net jei jie norėtų mums patarti, nelabai ką galėtų padėti. Ir niekada nepadėjo.

Ar ponas Borisovas skyrė nors kiek pinigų jūsų kampanijai?

Ponas Borisovas nėra skyręs nė lito.

Kokie pagrindiniai jūsų finansiniai rėmėjai?

Partija „Tvarka ir teisingumas“, kurią remia Lietuvos Respublika.

Kiek pinigų planuojate išleisti kampanijai?

Nedaug, nes esant tokiai situacijai net nekorektiška prašyti, kad kas nors finansuotų. Daugelis tiek fizinių, tiek juridinių asmenų dabar turi rimtų finansinių problemų. Bet jei kas norės paremti, būsiu dėkingas, nors ir nieko neįsipareigojęs.

Kai kurie skaitytojai pastebi, kad Jūsų balsas ir intonacijos primena nušalintojo prezidento Rolando Pakso. Ar Jūsų santykiai su R.Paksu tik dalykiški, ar ir asmeniniai? Gal bendraujate šeimomis?

Geri santykiai. Mes esame bendražygiai. R.Paksas yra mano bičiulis, draugas, kurį aš pažįstu nuo tada, kai jį išrinko prezidentu. Manau, kad tai yra padorus, Lietuvą mylintis ir jai dirbantis politikas bei žmogus.

Jei išrinks jus, gal piliečiai gaus du viename: jus ir R.Paksą?

Tai juodųjų technologijų darbas, kai siekiama kažką suklijuoti, parodyti. Jei aš būčiau išrinktas prezidentu, tarsiuosi, diskutuosiu, klausysiuosi ir įsiklausysiu pats asmeniškai į visų politikų ir visuomenės veikėjų nuomonę ir pasiūlymus. Bet, kartoju, sprendimus, kaip ir visada iki šiol, priimsiu tuos, kurie man atrodys teisingiausi.

Kaip vertinate Valdo Adamkaus kadencijas? Daugeliui įsiminė tokios frazės „esu susirūpinęs“ ir „apgailestauju“. Kokios jums frazės įstrigo?

Aš palinkėčiau prezidentui sėkmės, sveikatos ir ne tiek kritikuoju jo veiksmus, kiek kalbu, ką aš daryčiau kitaip.

Aš tikrai nebūsiu prezidentas, sėdintis prezidentūroje kaip stiklo bokšte, apsuptas patarėjų grupės ir nusileidžiantis ant žemės kartą per metus, kai reikia perskaityti metinį pranešimą. Aš manau, kad prezidentas turi būti aktyvus politikas, aktyviai dalyvaujantis visuose visuomenės procesuose ieškant sprendimų, ir asmeniškai prisiimti atsakomybę už savo poziciją – tiek užsienio, tiek vidaus reikalų atžvilgiu.

Koks Jūsų mėgstamiausias patiekalas? (Audrius)

Kepta žuvis – visa, nesupjaustyta, kepta orkaitėje. Nežinau, ką ten deda ir kaip ją ruošia mano žmona, bet labai skani. Pats šeimininkauju virtuvėje simboliškai, bet galiu šeimininkauti mėgėjiškai. Tik nejaučiu didelio pasitenkinimo ruošdamas valgį – man apskritai maistas nėra labai svarbus.

Kada paskutinį kartą žmonai atnešėte kavos į lovą?

Šiandien iš ryto. Taip darau, kai atsikeliu pirmas. Paprastai mes keliamės 6 valandą ryto, tai jei žmona dar būna lovoje, atnešu. Aš pats kavos negeriu rytais. Paprastai ryte išeinu ir nevalgęs, ir negėręs.

Ar prisimenate savo vestuvių datą?

Ją labai lengva atsiminti, nes mes susituokėme gegužės 9 dieną. Tai buvo savotiškos pergalės diena. (Juokiasi.)

Žmonai, jei nebūnu išvykęs, šia proga dovanoju gėlių. Kartais ir be progos. Dažniau parnešu gėles, kurias man kas nors padovanoja per susitikimus. Juk visos mūsų gėlės yra bendros.

Ar sportuojate? Jeigu ne, tai kokios sporto šakos Jums labiausiai patinka? (Audrius)

Sportavau labai rimtai, buvau pats jauniausias moksleivis, dalyvavęs respublikinėje moksleivių rinktinėje. Žaidžiau rankinį. Po to mečiausi į menus. Kurį laiką derinau sportą ir meną. Pastaruoju  metu irgi sportavau: nelabai aktyviai, kol man trūko Achilo sausgyslė. Dabar sportuoju pasyviau, greitai pasivaikščioju.

Man, be abejonės,  patinka žiūrėti rankinį, krepšinį, futbolą, bet gero lygio.

Jei tapsite prezidentu, kokį augintinį įsigysite?

Atvirai pasakius, nuo vaikystės labai norėjau turėti šunį. Bet norint jį turėti, reikia turėti laiko. O aš jo neturiu – negali gi kankinti gyvuliuko. Jeigu kada nors gyvenime susiklostys aplinkybės, kad turėsiu laiko, tikrai turėsiu šunį. Bet išrinkus prezidentu nemanau, kad turėčiau laiko prižiūrėti šunį, draugauti su juo. Aš būsiu prezidentas, kuris vaikščios Gedimino prospektu, pats tvarkysiu savo reikalus, todėl manau, kad jokio gyvūno neįsigysiu. Man labai daug šunų patinka: šarpėjus, elegantiškas kurtas. Sako, kad šeimininkas būna panašus į šunį... Žiūrėsime, į kurį būsiu panašesnis senatvėje...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Romantiškoji Sarema – idiliška ramybė ir akmenuoti paplūdimiai

Mokslas.IT

Laboratorijoje pavyko sustabdyti žmogaus ląstelių senėjimą

Aktualu

Kauną nusiaubė audra: krito medžiai, paskendo gatvės, apsemta ir Kauno sporto halė

Gyvenimas

Eksperimentas: vaikinas „Tinderyje“ apsimetė mergina ir be gailesčio pamokė nemandagius gerbėjus

Verslas

Maisto sudėtį tiriančios laboratorijos vadovas: ištirti produktų sudėtį darosi sudėtingiau

Pasaulis kišenėje

Turistė iš Lenkijos atrado Vilnių: ne Aušros vartus, o gatves, MO muziejų ir barą Užupyje

Vardai

Baras prisiėmė atsakomybę už Simonos Nainės vakarėlį: policija tildyti triukšmo vyko 7 kartus

24sek

Visą sezoną skandalus kėlęs „Panathinaikos“ vadovas išplatino atsiprašymą

Saulės palydas pajūryje užgožė tamsūs debesys

Gyvenimas

Mes lygūs. Laura Mazalienė: motinystė kaip šokių būrelis, kuris pritiko draugams, bet nebūtinai jums

Vardai

Paaiškėjo, kas nutiko per Kylie Jenner gimtadienį su greitąja išvežtai merginai: „Man labai gėda“

Sportas

Paaiškėjo galimi „Sūduvos“ varžovai – į Marijampolę atvyktų Glazgo „Celtic“

Aktualu

A.Sysas: po metų skurdas gal išliks tokiame pačiame lygyje, bet atskirtis tik didės

Aktualu

Italijoje sugriuvo viadukas: žuvo mažiausiai 35 žmonės

15min recenzija Kultūra

„Kaip pakabinti nežemišką paną?“: chaotiška panko ir ateivės meilės istorija

Vardai

I.Stumbrienė vestuvių metinėms vėl puošėsi L.Salasevičiaus suknele: šiemet – išskirtinai trumpa

Maistas

Žolinės valgiaraštis: proga prisiminti klasiką ir išbandyti naujoves

24sek

Ballai laimėjo tėvo LaVaro lygą: LiAngelo – MVP, žaidėjams – įspūdingas prizas

Aktualu

Didžiųjų Lietuvos miestų centruose – statyboms panaudoti žydų antkapiai

Verslas

Lietuvos tėvų forumo tarybos narys apie vaiko pinigus: tai yra lašas į taurę skurdo

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Romantiškoji Sarema – idiliška ramybė ir akmenuoti paplūdimiai

Mokslas.IT

Laboratorijoje pavyko sustabdyti žmogaus ląstelių senėjimą

Aktualu

Kauną nusiaubė audra: krito medžiai, paskendo gatvės, apsemta ir Kauno sporto halė

Gyvenimas

Eksperimentas: vaikinas „Tinderyje“ apsimetė mergina ir be gailesčio pamokė nemandagius gerbėjus

Verslas

Maisto sudėtį tiriančios laboratorijos vadovas: ištirti produktų sudėtį darosi sudėtingiau

Pasaulis kišenėje

Turistė iš Lenkijos atrado Vilnių: ne Aušros vartus, o gatves, MO muziejų ir barą Užupyje

Vardai

Baras prisiėmė atsakomybę už Simonos Nainės vakarėlį: policija tildyti triukšmo vyko 7 kartus

24sek

Visą sezoną skandalus kėlęs „Panathinaikos“ vadovas išplatino atsiprašymą

Saulės palydas pajūryje užgožė tamsūs debesys

Gyvenimas

Mes lygūs. Laura Mazalienė: motinystė kaip šokių būrelis, kuris pritiko draugams, bet nebūtinai jums

Vardai

Paaiškėjo, kas nutiko per Kylie Jenner gimtadienį su greitąja išvežtai merginai: „Man labai gėda“

Sportas

Paaiškėjo galimi „Sūduvos“ varžovai – į Marijampolę atvyktų Glazgo „Celtic“

Aktualu

A.Sysas: po metų skurdas gal išliks tokiame pačiame lygyje, bet atskirtis tik didės

Aktualu

Italijoje sugriuvo viadukas: žuvo mažiausiai 35 žmonės

15min recenzija Kultūra

„Kaip pakabinti nežemišką paną?“: chaotiška panko ir ateivės meilės istorija

Vardai

I.Stumbrienė vestuvių metinėms vėl puošėsi L.Salasevičiaus suknele: šiemet – išskirtinai trumpa

Maistas

Žolinės valgiaraštis: proga prisiminti klasiką ir išbandyti naujoves

24sek

Ballai laimėjo tėvo LaVaro lygą: LiAngelo – MVP, žaidėjams – įspūdingas prizas

Aktualu

Didžiųjų Lietuvos miestų centruose – statyboms panaudoti žydų antkapiai

Verslas

Lietuvos tėvų forumo tarybos narys apie vaiko pinigus: tai yra lašas į taurę skurdo

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min