Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Briuselyje pasijuto kaip stiuardas

Šarūnas Birutis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Šarūnas Birutis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šarūnas Birutis džiaugiasi, kad dabar ir jis pats, ir kiti tautiečiai mobiliuoju telefonu iš užsienio gali su namiškiais kalbėtis pigiau. Juolab smagu, kad ir pats dirbo grupėje, rengusioje šį projektą.

Š.Birutis yra Europos Parlamento Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos narys. Dirba Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitete ir ES-Ukrainos parlamentinio bendradarbiavimo delegacijoje.

Taip pat yra pavaduojantis narys Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitete bei Delegacijoje ryšiams su Pietų Azijos valstybėmis ir Pietų Azijos regioninio bendradarbiavimo asociacija (SAARC).Per kadenciją parengė vieną komiteto nuomonę pagrindinio komiteto rengiamam pranešimui, pateikė tris klausimus Europos Komisijai ir Tarybai, dalyvavo rengiant keturis pasiūlymus dėl rezoliucijų, 54 kartus pasisakė plenariniuose posėdžiuose.

– Kokį savo darbą laikote svarbiausiu per penkerius kadencijos metus? – portalas 15min.lt paklausė Š.Biručio.

– Tarptinklinių mobiliojo ryšio kainų sumažinimą. Tuomet, 2007-aisias, kai mums pavyko tą pasiekti, buvau darbo grupės pranešėjas, derybų su Europos Komisija ir Taryba narys. 

– Ko jums nepavyko padaryti?

– Nuo pat pradžių bandžiau iškovoti finansavimą europinėms elektros jungtims. Turėtų būti bendras Europos biudžetas energetikai. Iš jo galėtų būti finansuojamos ir visos jungtys. Kalbu apie visas jungtis Europoje, tuo pačiu ir elektros jungtis į Lietuvą. Ta mintis Europos Parlamente jau sklando, bet įgyvendinti visos idėjos dar nepavyko.

– Ko neįsivaizdavote prieš pradėdamas dirbti Europos Parlamente?

– Neįsivaizdavau, kad dirbsiu beveik kaip stiuardas.. Pagal ore praleistas valandas man, –  manau, ir kitiems parlamentarams beveik jau būtų galima suteikti lakūno ar palydovo kvalifikaciją. Kas savaitę parskrendu į Lietuvą, pakui grįžtu į Briuselį. Be to, posėdžiai vyksta ir kitose šalyse, tad  per savaitę tenka skraidyti kelissyk.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min